14.09.2018, 18:30 • Viťaz Ice Palace • Jan Prošek

Tipsport: 3.07 4.12 2.03 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v zápase

Vojtěch Mozík (VTZ) 0+0, 3 střely, čas na ledě 23:58
Marek Hrivík (VTZ) 1+0, 2 střely, čas na ledě 19:18 (20:49:19)
Hostující celek kontroloval hru prakticky po celou dobu zápasu. Domácí hokejisté byť byli střelecky aktivnější, měli velké problémy s koncovkou. Překonat brankáře Helsinek dokázali jen jednou. Naopak Jokeritu stačilo 35 střel na čtyři branky. Moskevská oblast body z tohoto zápasu nezíská, dva body jdou na konto Helsinek. Jediné, co může hostující hráče mrzet, je fakt, že jejich brankář, Ryan Zapolski, neudržel čisté konto.

59:10

Ryan Zapolski nyní podržel své spoluhráče, když se dobře přemístil a zastavil střelu soupeře.

59:00

Hlasatel zde v hale oznámil poslední minutu hry ve třetí třetině.

58:30

Nicklas Jensen dostal hru do útočného pásma. Hosté se snaží dohrát zápas co nejdál od své branky.

58:00

Domácí celek se pokoušel dostat do brejku, ale výborně se vrátil Tommi Kivistö, jehož hokejka akci přerušila.

57:34

Alexandr Jevsejenkov nahazoval od modré čáry, s jeho pokusem si snadno dokázal Ryan Zapolski poradit.

57:00

Gennadij Stoljarov odchází na střídačku, odehrál dlouhé a povedené střídání.

56:05

Oba týmy střídají, Mika Niemi nahodil puk do útočného pásma tak, aby z toho nebyl icing.

55:35

Igor Golovkov hledal před brankou spoluhráče, kotouč byl ale hodně nepřesně poslaný.

55:15

V poklidném tempu se tento duel, ve kterém vede hostující celek o tři branky, dohrává.

54:46

Ryan Zapolski kryje kotouč, vhazovat se bude před jeho brankou.

54:30

Sakari Manninen motal hlavy domácím obráncům. Jedno obkroužení branky, druhé. Ke střele se ale hráč Jokeritu nedostal.

53:36

Alexandr Samonov kryje kotouč po střele Sakari Manninena. Vhazovat se bude v útočném pásmu Helsinek.

52:37

Mnoho šancí momentálně k vidění není. Hosté sice inkasovali jednu branku, ale dál kontrolují hru a míří za výhrou.

51:32

Pekka Jormakka na sebe navázal v útočném pásmu dva soupeře a pokoušel se o zakončení. Jeho pokus o přihrávku byl zblokovaný.

50:37

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, oba týmy střídají. Hosté rozehrávají od své branky.

49:58

Brian O'Neill jemně tečoval kotouč před brankou, a tak musel zasahovat Alexandr Samonov, který nahradil pro třetí třetinu Ortia.

49:20

Ryan Zapolski byl nyní připravený a kryje střelu, kterou od modré čáry vyslal Arťom Švec-Rogovoj.

48:55

48:55 Marek HRIVÍK - 1:4

48:55

Viťaz právě vstřelil branku!
Hostující Ryan Zapolski čisté konto mít nebude, to je v tuto chvíli jasné. Po výborném pasu Kokareva usměrnil kotouč do odkryté branky obranou nepokrytý MAREK HRIVÍK. Asistence: Denis Kokarev.

48:48

Komerční přestávka.

47:36

Nikolaj Stasenko rozehrává od své branky, snaží se co nejrychleji přesunout hru do obranného pásma Jokeritu.

46:30

Na výraznější šanci ve třetí třetině zatím čekáme. Hostující celek má duel velmi dobře rozehraný.

45:50

Jesse Joensuu byl připravený na střelu, ale kotouč mu uskočil od hokejky.

44:56

Nikita Komarov to zkoušel individuálně, ale nedokázal se propracovat do výraznější střelecké pozice. Helsinky hrají velmi zodpovědně.

43:35

Sakari Manninen byl připravený mezi kruhy. Spoluhráči se mu pokoušeli poslat puk, ale obrana byla pozorná.

42:27

Ryan Zapolski rozehrává od své branky, následně v akci pokračují jeho spoluhráči. Ti se přes dobře hrající obranu soupeře ke střele nedostali.

41:40

Helsinky se vrací k aktivní hře a Viťaz se musí znovu bránit tlaku soupeře.

41:24

Domácí hráči přesilovou hru proměnit nedokázali.

41:17

40:53

Marek Hrivík rozehrává od své branky, čeká na dostřídání spoluhráčů.

40:34

Domácí celek hraje přesilovou hru, nastěhoval se do útočného pásma, kde kombinuje.

40:01

Střídání v brance týmu HC Viťaz Moskevská oblast: ze hřiště odchází Joni Ortio, přichází Alexandr Samonov.

40:01

Další dvě branky přidal hostující celek ve druhé třetině, a tak vede na střely 28:27. Na góly je náskok Helsinek výraznější. Domácí si sice šance dokáží vypracovat, ale mají problémy s přesností střelby.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:40

Přesilovku nyní hrají domácí hokejisté, ale nemohou se dostat do útočného pásma.

39:17

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (John Norman – 2 min., držení hole).

38:53

38:53 Oliver LAURIDSEN - 0:4

38:53

Jokerit právě vstřelil branku!
Hostující tým navyšuje své vedení. Znovu obránce a znovu pod horní tyčku. Nyní přesně poslal kotouč obranou nepokrytý OLIVER LAURIDSEN. Asistence: Nicklas Jensen a Geoff Platt.

38:24

Vhazovat se bude ve středním pásmu po postavení hostujícího celku mimo hru.

38:00

Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé třetině, sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

37:20

37:00

Mika Niemi pálil mimo z mezikruží. Minul branku.

36:37

Hokejisté ve světlých dresech kombinují v útočném pásmu, ale domácí obětavě blokují střelecké pokusy soupeře.

36:00

Tvrdou ránu z metru zblokoval Jevgenij Katičev. Zůstává ležet na ledě a je hodně otřesený.

35:45

Pekka Jormakka byl zády k brance, jeho bekhendová střela byla zblokovaná.

35:22

Přesilovou hru má nyní k dispozici hostující celek, který se usadil v útočném pásmu.

35:20

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikita Komarov – 2 min., hrubost). Soupeř mu zblokoval střelu a Komarov to neunesl, a tak se pustil do soupeře hlava nehlava.

34:40

Borna Rendulić to zkoušel individuálně, ale přes dva obránce soupeře se do šance nedokázal dostat.

34:02

Sledujeme hru pět na pět a jsou to znovu hosté, kteří mají převahu.

33:18

33:11

Hosté vyhazují přes všechny čáry, jejich oslabení končí.

32:49

Domácí celek nehraje přesilovku špatně, je nastěhovaný v útočném pásmu, ale má problémy se zakončením.

31:23

Hostují celek hraje nyní v oslabení. Hned si domácí připsali střelu na branku, kterou brankář dokázal vyrazit.

31:18

Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Oliver Lauridsen – 2 min., podrážení).

30:40

10:22, tak vypadá statistika vyhraných vhazování. Nyní kotouč kryje znovu brankář hostujícího celku.

30:10

Ryan Zapolski musel zasahovat po pěkné samostatné akci, kterou předvedl Alexandr Nikulin. Na hostujícího brankáře si slabým zakončením ale nepřišel.

29:43

Miro Aaltonen to zkoušel individuálně, pak se k němu připojili spoluhráči, ale zakončit nikdo z domácího celku nedokázal.

28:48

Joni Ortio kryje kotouč, vhazovat se tak bude před jeho bránou. Hosté hrají přesně styl hry, který potřebují.

27:51

Hostující celek vede o tři branky, střelecky je však zápas poměrně vyrovnaný. Domácí doplácení na laxní přístup ke koncovce.

27:41

27:20

Borna Rendulić měl nyní obrovskou šanci svého celku. Udělal kličku brankáři a následně přihrával spoluhráči před odkrytou branku. Ten však trefit přesněji nedokázal.

26:18

Zakázané uvolnění znamená, že se bude vhazovat před brankou Moskevské oblasti.

25:25

Miro Aaltonen se musel vracet za svou branku, aby mohl rozehrát. Hodně aktivně hrál jeden z hostujících hráčů.

24:48

Tommi Kivistö to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

23:51

Alexej Makejev se dostal do brejku. Jeho tvrdou ránu ukryl ve výstroji hostující brankář. Jistý si se zákrokem však rozhodně nebyl.

23:41

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Nikolaj Stasenko – 2 min., hrubost).
Vyloučení v týmu Jokerit Helsinky (Nicklas Jensen – 2 min., hrubost).

23:40

Nicklas Jensen vypálil, jeho projektil kryje domácí brankář.

23:20

Helsinky už znovu kombinují v útočném pásmu a pokouší se své vedení navýšit.

22:45

Ryan Zapolski nyní musel zasahovat při vlastní přesilovce, Gennadij Stoljarov dobře vypálil a vybojoval vhazování.

22:32

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Vojtěch Mozík – 2 min., nesportovní chování).

22:32

22:32 Marko ANTTILA - 0:3

22:32

Hostující celek navyšuje své vedení. Tvrdě na lapačku vypálil MARKO ANTTILA. Jeho projektil vypadl brankáři z rukavice a puk se odrazil za brankovou čáru.

22:15

Domácí hráči i fanoušci se zlobí, Igor Golovkov byl podle jejich názoru faulovaný. Hra ale pokračuje dál.

21:53

Sledujeme rychlý hokej, hra se přelévá ze strany na stranu. Optickou převahu ale má finský celek.

21:10

Jesse Joensuu se dostal do dobré střelecké pozice. Jeho bekhendový blafák končí na boční síti. Následně je přerušená hra.

20:41

Zakázané uvolnění vrací z kraje druhé třetiny hru před branku domácího brankáře.

20:01

I když je po první třetině střelecky aktivnější domácí celek, tak prohrává o dvě branky. Nejprve se trefil Brian O'Neill, a pak v přesilovce v závěru třetiny tvrdou ránou pod horní tyč poslal puk Sami Lepistö. Helsinky využívají nátlakové hry. Na střely prohrávají 13:16.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:38

19:38 Sami LEPISTÖ - 0:2

19:38

Přesilovka vyšla hostům na výbornou. Tvrdou ránou od modré čáry poslal nechytatelně kotouč pod horní tyčku SAMI LEPISTÖ. Asistence: Nicklas Jensen, Sakari Manninen.

19:06

Nicklas Jensen pálil od modré čáry, jeho projektil byl zblokovaný.

18:50

Pekka Jormakka byl zaparkovaný před brankou a pokoušel se tečovat kotouč. Brankář Joni Ortio byl pozorný.

18:42

Vyloučení v týmu HC Viťaz Moskevská oblast (Denis Kokarev – 2 min., držení hole).

18:00

Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, po drobné potyčce ve středním pásmu se vylučovat nebude.

17:40

Hra se nyní bez výraznějších šancí přelévá ze strany na stranu. Mnoho velkých šancí momentálně k vidění není.

16:50

Po zakázaném uvolnění hostujícího celku se bude vhazovat před brankou Helsinek.

16:41

Nikita Gončarov to zkoušel od modré čáry, jeho projektil byl před brankou ještě tečovaný, ale i tak puk končí mimo.

15:40

Joni Ortio rozehrává od své branky, jeho spoluhráči se dostali do útočného pásma a rychle zakončoval od modré Nikita Dvurečenskij.

15:21

Jesse Joensuu se pokoušel o zajímavou akci, ale nedokázal přesněji přihrát na najíždějícího spoluhráče.

15:01

Sakari Manninen se se svými spoluhráči dostal do útočného pásma, ale nepodařilo se mu vypálit.

14:18

Ránu od modré čáry kryje brankář finského celku. Vhazovat se bude v domácím útočném pásmu.

14:02

13:7, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku.

13:49

Ryan Zapolski přerušuje hru, vhazovat se bude po střele Alexeje Makejeva před jeho brankou. Nejprve ale komerční přestávka.

13:16

Hostující celek střídá za hry, domácí reklamovali hru soupeře v šesti, ale sudí nechávají hru plynout.

12:40

Eemeli Räsänen zakončoval hostující akci od modré čáry, ale jeho projektil byl zblokovaný.

12:13

Fanoušci hlasitě podporují domácí hokejisty. Ti hrají aktivněji než v úvodu, ale na výraznější velkou šanci zatím čekají.

11:27

Helsinky přišly o útočné pásmo, protože pokud by hrály puk, byly by v ofsajdovém postavení.

10:47

Moskevská oblast se znovu dostala do útočného pásma, Gennadij Stoljarov vypálil a jeho ránu kryje Ryan Zapolski.

10:24

Domácí celek sice inkasoval jako první, ale nyní hraje aktivně. Alexej Makejev vypálil tvrdě z mezikruží. Jeho střelu ukryl brankář mezi betony, ale vůbec nevěděl, kde má puk. Ten brankovou čáru nepřekročil.

09:33

Oliver Lauridsen byl sám v útočném pásmu, ale nedokázal vymyslet nějakou kloudnou akci.

08:53

Igor Golovkov se dostal do kolize s hostujícím bekem, ale Stollery dokázal vybojovat kotouč. Akce Viťazu tak končí.

08:05

Domácí rozehrávají od své branky, čekají na vhodný moment, aby mohli překvapit obranu soupeře. Nikita Dvurečenskij zakončoval rychlou akci a Ryan Zapolski byl připravený.

07:05

Gennadij Stoljarov od modré čáry neuspěl, v akci pokračoval Alexandr Jevsejenkov. Domácí se usadili v útočné pásmu, ale nemohou se dostat do šancí.

06:38

Hostující brankář kryje kotouč. Komerční přestávka.

06:14

Alexandr Jevsejenkov vypálil ze střední vzdálenosti. S jeho ránou neměl brankář Helsinek výraznější problém.

05:40

Sami Lepistö pálil od modré čáry, jeho projektil Joni Ortio vykopl betonem, hra pokračuje dál. Puk mají domácí obránci za svou brankou, oba celky střídají.

05:12

Hra je přerušena, Karl Stollery se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:42

Miro Aaltonen dobře vypálil, jeho projektil vyrazil před sebe brankář Ryan Zapolski. Pak už hrála obrana.

04:13

Marek Hrivík se zkoušel velmi důrazně propracovat do střelecké pozice, ale dobře k němu přistoupila hostující obrana, která ho k brance nepustila.

03:00

Tři minuty první třetiny jsou pryč a zápas je zatím v režii hostujícího mužstva.

02:16

Hostující celek pokračuje v aktivní hře. Nyní výborně vypálil Tomi Mäki. Jeho pokus projel brankáři mezi betony a puk mířící za brankovou čáru dokázal rychle odehrát jeden z obránců.

01:14

01:14 Brian O'NEILL - 0:1

01:14

Hostující celek se z první výraznější šance dostává do vedení. Před branku si vybruslil BRIAN O'NEILL, jehož rána zapadla přesně pod horní tyčku. Joni Ortio nedokázal zasáhnout. Asistence: Alex Grant.

00:54

Další rána, tentokrát od modré pálil domácí bek, ale jeho střela byla zblokovaná.

00:24

Ryan Zapolski musel být pozorný, hostující brankář si dokázal poradit se střelou domácího Igora Golovkova, který to zkoušel z křídla.

00:01

Zápas začíná.

00:01

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (Samonov) – Šinkevič, Katičev, Golovkov, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, Voronkov, Gončarov – Kokarev, N. Komarov, Hrivík – A. Sjomin, M. Aaltonen, Rendulić – A. Nikulin, Stoljarov, Makejev – Švec-Rogovoj, Dvurečenskij, Mojsejev.

Jokerit Helsinky: Zapolski (Kalninš) – Stollery, Lepistö, Kivistö, A. Grant, O. Lauridsen, Lööv, E. Räsänen – Moses, Manninen, Regin – Joensuu, O'Neill, Norman – Platt, Jormakka, Nicklas Jensen – Anttila, Mäki, Niemi..

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Vojtěch Mozík (VIT) 5 zápasů, 3 body (0+3)
Marek Hrivík (VIT) 5 zápasů, 7 bodů (4+3)
Vzájemná utkání

Poslední vzájemný zápas vyhrál celek z Finska 4:1, hrálo se na konci prosince minulého roku.
Jokerit Helsinky

Hostující celek odehrál pět zápasů s bilancí 4-0-1-0 s získal devět bodů. Skóre má 20:10 a devět bodů. V prodloužení podlehl Petrohradu 3:4. Poradil si s Kunlunem 6:3, Chabarovskem 3:1, Vladivostokem 4:1 a Dynamem Minsk 4:1. V tabulce je na první pozici.
HC Viťaz Moskevská oblast

Hokejisté domácího Viťazu odehráli pět zápasů s bilancí 3-0-0-2 a získali šest bodů. Má skóre 12:11 a v tabulce jsou na šesté pozici. Nestačili na Nižnij Novgorod 1:4 a na Spartak Moskvu 2:3. Naopak si poradili s Nižněkamskem 1:0, Kazaní 5:3 a Soči 3:1.
Zdravím všechny fanynky a fanoušky Kontinentální hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí HC Viťaz Moskevská oblast a Jokerit Helsinky.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

1:4

Branky a nahrávky: 49. Hrivík (Kokarev) – 2. O'Neill (A. Grant), 20. Lepistö (Nicklas Jensen, Manninen), 23. Anttila, 39. O. Lauridsen (Nicklas Jensen, Platt)

HC Viťaz Moskevská oblast: Ortio (41. Samonov) – Šinkevič, Katičev, Golovkov, Mozík, Stasenko, Jevsejenkov, Voronkov, Gončarov – Kokarev, N. Komarov, Hrivík – A. Sjomin, M. Aaltonen, Rendulić – A. Nikulin, Stoljarov, Makejev – Švec-Rogovoj, Dvurečenskij, Mojsejev.

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Glovjov, Savenkov

01:14 JOK 0:1 O'Neill (A. Grant)
18:42 VTZ 2 Kokarev, držení hole
19:38 JOK 0:2 Lepistö (Nicklas Jensen, Manninen)
22:32 JOK 0:3 Anttila
22:32 VTZ 2 Mozík, nesportovní chování
23:41 VTZ 2 Stasenko, hrubost