Challenger Pullach (antuka)

Pedro Sousa – Jiří Veselý (2)

0:1 5:7, 5:2; 0-0

skreč Veselý

10.08.2018, 17:45 • Kurt č. 1, Pullach (GER) • Čtvrtfinále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 2.1 1.62 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Jiří Veselý už měl za sebou dva sety polední dohrávky s Coppejansem a nakonec nebyl schopen toto utkání dohrát.

Český tenista do něj nevstoupil vůbec dobře, brzy si prohrál podání a prohrával 3:5, poté ale získal převahu a první set čtyřmi vyhranými gemy v řadě otočil na 7:5, patrně se ale nějak zranil, protože o přestávce mezi sety byl téměř deset minut ošetřován a ve druhém setu už se takřka nijak nepohyboval, za stavu 2:5 také utkání zcela vzdal. (19:12:53)

Je konec! Jiří Veselý není schopen v zápase pokračovat a utkání vzdal.

5:2

Sousa boduje přímo z returnu druhého podání a proti evidentně zraněnému soupeři vede už s náskokem dvou brejků ve druhém setu.

40-40

Stále se bojuje o sedmou hru, Sousa doběhl zkrácení hry českého tenisty a uspěl kontra kraťasem.

40-A

Veselý zabodoval esem.

40-40

Sousovi se otevřela polovina kurtu, což Portugalec snadno trefil.

40-A

Výhoda pro Veselého.

40-40

I druhý brejkbol český tenista odvrací.

A-40

Výborný return Sousy ven z kurtu, těžce se pohybující Veselý soupeři uvolnil celý kurt na zakončení.

40-40

Veselý se prosadil na síti, byl to ale těžký halfvolej.

40-30

Sousa získává brejkbol.

30-30

Další eso Veselého.

30-15

Dobré podání Veselého, kterým si otevřel kurt a zakončil přesně.

30-0

Českému tenistovi se nepodařil volej na síti.

15-0

Veselý se takřka nepohybuje a Sousa snadno zakončil k postranní čáře.

4:2

Další odevzdaný return Veselého, Sousa se na tuto hru nijak nenadřel.

40-0

Přímý bod Portugalce z podání.

30-0

Veselý po returnu znovu vzdal výměnu, Sousa zakončuje do volného kurtu.

15-0

Přímým bodem Sousa vstupuje do šesté hry.

3:2

Sedmým esem Jiří Veselý završil pátou hru.

15-40

Sousa chybuje z bekhendu, který nasměroval do deblového koridoru.

15-30

Další eso Veselého, Sousa šel zkontrolovat stopu míčku a volá si na pomoc i umpirovou rozhodčí, která potvrzuje tento výrok, byť Sousa ještě sledoval stopu z mnoha úhlů.

15-15

Veselého forhend byl příliš dlouhý.

0-15

Veselý jde podávat, začíná šestým esem.

3:1

Následně Sousa přidává i druhé eso, Veselého evidentně velmi trápí nějaké zdravotní potíže.

40-15

Portugalec trefuje své první eso.

30-15

To už začíná být vážný problém, Veselý po returnu odkulhal a Sousovi nechal volný dvorec.

15-15

Další velmi nepovedený pokus českého tenisty o zkrácení hry se stejným výsledkem, tedy úderem do sítě.

0-15

Poněkud laciná chyba Sousy z bekhendu.

2:1

Velmi nepovedené bekhendové zkrácení hry od Veselého nepřeletělo síť a druhý set začíná velmi podobně jako ten první, tedy za stavu 1:1 Jiří Veselý přichází o své podání.

40-15

Veselý následně vyhazuje jednodušší volej do zámezí a nabízí soupeři dva brejkboly.

30-15

Veselého skutečně začíná trápit pohyb, tentokrát vzdal další výměnu a Sousa zakončuje do volného prostoru.

15-15

Sousa zahrál dobrý křižný return, kterým Veselého vyhnal z kurtu a český tenista z forhendu míří do zámezí.

0-15

Třetí hru Veselý rozehrál dobrým forhendovým úderem po lajně.

1:1

Veselému nevyšel return, zahrál jej jen na kříž a s vyšším odskokem, poté už výměnu zcela vzdal a otočil se zády k síti, Portugalce to ale nijak nezaskočilo a s přehledem vítězně zakončil.

40-15

Veselý zahrál výborný forhend po lajně, Sousa ale vytáhl skvostný obranný úder, který český tenista už jen sledoval.

30-15

Sousa přidává přímý bod z podání.

15-15

Portugalec byl trpělivější v souboji od základní čáry.

0-15

Sousa se v poslední době na podání velmi trápí, včetně dlouhé pauzy zanamenal třetí dvojchybu z posledních čtyř fiftýnů na svém servisu.

0:1

Velmi dobré druhé podání, po kterém Veselý získal převahu a tu využil přesným forhendem do rohu kurtu.

30-40

Veselý dobře zkrátil hru z bekhendu, poté mu ale vůbec nevyšel pokus o lob a Sousa snadno zakončuje nad hlavou.

15-40

Veselý se prosadil postupným náběhem k síti, lob Sousy z těžké pozice doletěl do zámezí.

15-30

Další úspěch českého tenisty přímo z podání.

15-15

Přímý bod z podání vylepšuje Veselého pozici v této hře.

15-0

Jiří Veselý začíná druhý set svým podáním a také nevynucenou chybou z forhendu.

0:0

Vše už se zdá být v pořádku a po téměř deset minutách utkání bude znovu pokračovat.

0:0

Ošetření českého tenisty se poněkud protahuje.

0:0

Jiří Veselý si v přestávce mezi sety nechal zavolat fyzioterapeuta.

5:7

Pedro Sousa vůbec nezvládl koncovku prvního setu, připisuje si další dvojchybu a ta znamená konec setu ve prospěch Jiřího Veselého!

30-40

Veselého případný úspěch nabírá reálné kontury, český tenista se totiž prosadil přesným úderem do rohu kurtu a má setbol!

30-30

Sousa zaznamenává svoji druhou dvojchybu a Veselý může ještě bojovat o ukončení setu v této hře.

5:6

Veselý boduje i z druhého podání, otáčí nepříznivý vývoj prvního setu a teď to je Pedro Sousa, kdo bude podávat na udržení se v prvním setu.

0-40

Páté eso Jiřího Veselého.

0-30

Veselý zaútočil náběhem na síť a Sousa se nedokázal ubránit.

0-15

Jedenáctou hru Veselý rozehrál přímým bodem z prvního podání.

5:5

Portugalec chybou z forhendu ztrácí své podání a Jiří Veselý ještě bude moci bojovat o zisk prvního setu!

40-A

Veliká chyba Sousy, ten si znovu vypracoval výbornou pozici k zakončení, Veselý už byl takřka ze hry, Sousa ale svůj bekhend nasměroval do zámezí.

40-40

A Portugalec odvrátil i třetí brejkbol! Dokázal získat převahu na kurtu a zakončil forhendem do soupeřova protipohybu.

30-40

Při druhém Sousa boduje přímo z podání.

15-40

První brejkbol Veselý odvrací sám neúspěšným bekhendem.

0-40

Tentokrát Portugalec chybuje z forhendu a nabízí Veselému tři brejkboly!

0-30

Sousa chybuje z bekhendu, který nasměroval jen do sítě a má problémy!

0-15

Veselý uspěl v souboji od základní čáry a do důležité hry vstoupil lépe.

5:4

Okamžitě následuje eso s pořadovým číslem čtyři a český tenista snižuje na 4:5.

0-40

Veselý přidává i třetí eso.

0-30

Sousa si neporadil s dobrým podáním Jiřího Veselého.

0-15

Jiří Veselý podává na udržení se v prvním setu a začíná dobře, soupeř přehnal razanci svého forhendu.

5:3

Tentokrát Sousa boduje z druhého podání, Veselý netrefil v této hře čtyři z pěti returnu do kurtu a to může mít jediný výsledek, gem pro soupeře.

40-15

Sousa přidává další přímý bod z podání.

30-15

Po Sousově chybě z bekhendu Veselý vůbec poprvé v zápase boduje po trefeném prvním podání soupeře.

30-0

Následně Portugalec boduje přímo z prvního podání.

15-0

Sousa musel na úvod osmé hry hrát přes druhé podání, Veselého return ale doletěl až za základní čáru.

4:3

Veselý přidává přímý bod z podání a snižuje na 3:4.

15-40

Velmi dobré druhé podání, kterým si Veselý otevřel celý kurt a jednoduše zakončil. Sousovi se tedy ještě nelíbí dopad míčku při podání, na protesty už je ale pozdě.

15-30

Český tenista boduje přímo z podání a má mírně navrch v této hře.

15-15

Příliš dlouhý byl Veselého forhend po lajně.

0-15

Sedmou hru Veselý rozehrál perfektním podáním, následně zakončil na síti.

4:2

Při vítězném Sousově bekhendu do rohu kurtu Veselý poněkud rezignoval a míček už jen sledoval. Pedro Sousa si i potřetí udržel podání a vede 4:2.

40-15

Veselý se zprvu ubránil výbornému útočnému úderu soupeře, ten pak nezahrál ideální zkrácení, Veselý ale svůj forhend vyhazuje do zámezí.

30-15

Český tenista se prosadil na síti.

30-0

Veselého kraťas Sousa dostihl a pokusil se o kontra kraťas, Veselý pak už jen přihrál Sousovi na snadné zakončení a výměnu vzdal.

15-0

Parádní forhend Sousy zvenku tečoval postranní čáru.

3:2

Bekhendový úder Sousy doletěl jen do sítě, Veselý snižuje na 2:3.

15-40

Český tenista navazuje svým druhým esem.

15-30

Zbytečná chyba Veselého z forhendu, za stavu 30:0 by ale nemusela tolik bolet.

0-30

Veselý proháněl soupeře z jednoho rohu do druhého, Sousa se dobře bránil, nakonec ale neodolal přesným a dostatečně razantním úderům českého tenisty.

0-15

Veselý musel hrát přes druhé podání, boduje ale díky soupeřově úderu z bekhendu do pásky sítě.

3:1

Jednoduchá práce pro Pedra Sousu, Veselý zahrál velmi krátký return a Sousa snadno zakončuje z forhendu.

40-0

Tentokrát Veselý posílá bekhendový úder do zámezí, Sousa i při svém druhém servisu vede 40:0. Poprvé musel přes shodu, co nyní?

30-0

Následuje nevynucená chyba Veselého z forhendu.

15-0

Rodák z Lisabonu ukázal velmi dobrý pohyb po kurtu a zakončil znovu vítězným forhendem.

2:1

Pedro Sousa získal převahu na kurtu a vítězným forhendem zakončil mimo Veselého dosah, první brejk zápasu získává Portugalec!

40-30

Veselý trefil první podání a zaútočil z forhendu, Sousa se nedokázal ubránit.

40-15

Po dobrém returnu Veselému pod nohy Sousa boduje perfektním prohozem a získává dva brejkboly.

30-15

Těsný aut z Veselého forhendu, Sousa získává výhodnou pozici do pokračování této hry.

15-15

Výborný forhend Veselého po lajně, Sousa jej nedokázal odehrát přes síť.

15-0

Veselý se po prvním servisu musel bránit a nakonec se neubránil, Portugalec zakončil výborným forhendovým úderem k postranní čáře.

1:1

Sousa znovu trefil první podání, následně zaútočil a Veselý se neubránil. Byť si Sousa zkomplikoval situaci za stavu 40:0, tak přeci jen své podání udržel.

A-40

Sousa získává čtvrtou možnost na ukončení hry díky přímému bodu z prvního podání.

40-40

Sousa znovu musel hrát přes druhé podání, Veselý získal mírnou převahu a tu využil v soupeřův nepřesný bekhend.

40-30

Veselý si na return druhého podání naběhl hodně do kurtu a bekhendem zaznamenal vítězný úder!

40-15

Portugalcova dvojchyba znamená první dílčí úspěch returnujícího tenisty v dnešním utkání.

40-0

Nevynucená chyba Veselého z forhendu, také Sousa míří k hladkému udržení svého prvního servisu.

30-0

Po příliš dlouhém returnu Sousa znovu boduje ze servisu.

15-0

Portugalec své snažení na servisu začíná přímým bodem z podání.

0:1

Dobrý dlouhý bekhend Veselého, Sousa nenašel odpověď a český tenista se čistou hrou ujímá vedení 1:0.

0-40

Veselý dobrým podáním vyhnal soupeře z kurtu a poté bekhendem uklidil míček přímo na protější postranní čáru.

0-30

Český tenista tentokrát musel hrát přes druhé podání, v souboji od základní čáry ale byl trpělivější a Sousa chybuje z bekhendu.

0-15

Jiří Veselý zápas rozehrál esem!

0:0

Utkání svým podáním zahájí český tenista.
Tenisté už se rozcvičují na kurtu, utkání bude během několika minut zahájeno.
Hezký podvečer při sledování přenosu ze čtvrtfinále turnaje v Pullachu, který patří do série ATP Challenger Tour.

Český tenista Jiří Veselý zvládl dnešní velmi dramatickou dohrávku osmifinále s Kimmerem Coppejansem, vyhrál v tiebreaku rozhodující sady 7:4 a čeká jej Pedro Sousa. Třicetiletý Portugalec minulý týden došel do finále turnaje v Liberci, kde hladce prohrál s Andrejem Martinem ze Slovenska.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.