HC ISMM Kopřivnice – Hockey Club Moravské Budějovice 2019

5:3

konec (1:0, 1:2, 3:1)

10.08.2018, 18:00 • Přátelské utkání • Petr Sumbal

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, přeji hezký zbytek dne. (20:07:18)
Kopřivnice ve svém prvním přípravném utkání před novou sezónou dokázala na domácím ledě porazit Moravské Budějovice 5:3. Domácí vyhráli první třetinu 1:0, ale pak hosté otočili skóre na 2:1. Kopřivnici se ale ještě do druhé přestávky podařilo vyrovnat. Rozhodla pak třetí třetina, ve které Kopřivnice do vedení 5:2 poslali Gola a dvěma góly Kofroň. V poslední minutě už jen snížil na konečných 3:5 Bulín.

59:32

Moravské Budějovice právě vstřelily branku!
Hosté přeci jen dokázali přesilovku využít a korigují stav na 3:5. Trefil se PATRIK BULÍN. Asistence: Petr Krutiš, Roman Kadela.

59:16

Hromada byl ve svém postoji pevný a udržel kotouč ve své výstroji před brankovou čárou.

58:55

Ze závaru před kopřivnickou brankou nakonec vzešla jen nepřesná střela.

57:54

Kopřivnická hráčská lavice dostala dvouminutový trest za příliš mnoho hráčů na ledě. Trest odpykává Dominik Raška

56:21

Domácí si vybojovali vhazování před Čápem a pokusí se přidat ještě šestý gól.

55:49

Kopřivnice si hlídá pohodlný náskok a ještě se navíc snaží zaútočit.

53:47

Marcel Juráň se pokusil vymíchat Hromadu. To mu ale nevyšlo, kopřivnický brankář zůstal ledově klidný a nájezd vychytal.

53:47

Nařízeno trestné střílení pro Moravské Budějovice po hákování Marka Pěnčíka na Marcele Juráně.

53:30

Kopřivnice právě vstřelila branku!
Že by definitivní razítko na výhru Kopřivnice? Na levé straně dostal po přihrávce od Jakuba Macha dost prostoru ADAM KOFROŇ. Mohl tak zamířit a trefil se přesně mezi ruku a tělo brankáře Čápa. Kopřivnice už vede 5:2. Asistence: Jakub Mach.

52:49

Hosté se dostali málem do šance, to by ale musel Marek Lupač zasáhnout puk, který na něj před branku směřoval.

52:19

Domácí mohli v klidu rozehrát, ale ve vlastním pásmu zbytečně zmatkovali a přišli o kotouč.

50:37

Kopřivnice poprvé v utkání vede o dvě branky a o něco se přiblížila vítězství ve svém prvním přípravném zápase! Po ose Mach, Pargač se dostal kotouč k ADAMU KOFROŇOVI, a ten z dobré pozice nedal brankáři Čápovi šanci. Asistence Jiří Pargač, Jakub Mach.

50:01

Suchý dostal přihrávku mezi kruhy, ale také na brusle, takže nemohl vystřelit.

49:19

Tentokrát Hromada ke svému zákroku ani štěstí nepotřeboval a znovu podržel svůj tým.

48:40

Z pravé strany od modré čáry vystřelil nebezpečně hostující Roman Kadela. Puk zazvonil o tyčku, ale za brankovou čárou neskončil, Hromada ho udržel pod betony.

47:35

Jakub Mach dobře vybojoval puk v útočném pásmu a poté pálil Michal Velecký. Pouze však do výstroje připraveného Čápa.

46:04

Málem bylo znovu vyrovnáno. Před brankou byl chvíli volný Petr Krutiš, ale obránci Kopřivnice mu nakonec zakončení nedovolili.

44:38

Hosté dál zaměstnávají obranu Kopřivnice včetně brankáře, ta ale zatím odolává.

43:36

Hosté se pokouší rychle odpovědět, ale domácí se zatím v obranném pásmu dobře brání.

41:52

Nakonec má ten úvod třetí třetiny lepší domácí tým, který se dostává do vedení! Z předbrankového prostoru se přesnou střelou dokázal prosadit PATRIK GOLA. Asistence Daniel Hrubý, Marek Pěnčík.

40:48

Moravské Budějovice zahájili závěrečnou třetinu aktivně. Hromada hned musel zasahovat.

40:01

Třetí třetina začne přibližně v 19:31.
Ve druhé třetině padly celkem tři branky, takže je stav vyrovnaný 2:2. Moravské Budějovice zlepšili oproti první části zápasu svůj výkon a podařilo se jim otočit skóre. Nejprve se prosadil Marek Lupač a pak v přesilové hře ve 34. minutě David Horký. Domácí ale ještě do přestávky stihli srovnat, chybu hostující obrany potrestal Ondřej Sluštík.

40:00

39:46

Červenka si našel prostor na střelu z pravého kruhu. Ta Čápovi vypadla, ale k dorážce se už domácí útočník nedostal.

38:34

Hosté se osvobodili vyhozením puku.

37:58

Vyloučení v týmu HC Moravské Budějovice 2005 (Zdeněk Brabec – 2 min., nedovolené bránění).

37:58

Na modrou čáru dostal nabito Michal Krutil, ale trefil jen prostředek branky. Kopřivnice ale bude hrát přesilovou hru.

37:33

Hosté se vehementně tlačili před branku, ale rozhodčí nakonec zapískal postavení Petra Krutiše v brankovišti.

36:35

Zakázané uvolnění, vhazovat se bude před Hromadovou brankou.

35:37

Rychlá reakce Kopřivnice! Hosté udělali hrubku v obraně, když ztratili kotouč na obranné modré čáře. Poruba pak vyslal do šance ONDŘEJE SLUŠTÍKA, a ten chladnokrevně v situaci sám na brankáře zamířil k tyči. Asistence: Jan Poruba.

34:43

Hromada vyjel za svou branku, aby pomohl Kopřivnici s rozehrávkou, ale místo toho kotouč vyhodil do ochranné sítě.

33:15

Další šanci už ale hosté proměnili a přeci jen dlouhou přesilovou hru zužitkovali. Střelou z pravého kruhu se prosadil DAVID HORKÝ. Asistence: Tomáš Pelikán, Roman Kadela.

33:05

Hosté se řítili do nebezpečného brejku, ale přihrávka před prázdnou bránu na Patrika Bulína byla moc dlouhá.

32:51

Kopřivnici dnes oslabení jdou, znovu vyhodila puk.

31:56

Kopřivnická obrana odvedla dobrou práci a puk dostala za modrou čáru do středního pásma.

31:29

Hromada se dobře zorientoval v nepřehledném prostoru před svou brankou a přikryl puk.

30:05

Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Dominik Raška – 2+2 min, vysoká hůl).

29:04

Je vyrovnáno. Kopřivnická obrana si nechala před brankou úplně volného MARKA LUPAČE, a to byla velká chyba, protože ten se střelou z blízka nemýlil. Asistence: Tomáš Hačecký

28:57

Po střele z pravé strany Hromada raději ukryl kotouč pod svou lapačku.

28:18

Přihrávku na levou stranu dostal skrz celé pásmo Daniel Hrubý, ale nezamířil přesně.

27:52

Suchý střílel z pravého kruhu přes beka, od něj se ale kotouč odrazil mimo branku.

26:56

Ve středním pásmu nabral dobrou rychlost domácí Michal Velecký a prověřil Čápa střelou na bližší tyč. Brankář Moravských Budějovic kotouč vytěsnil ramenem.

25:57

Hosté dokázali ve dvou dokonce i zaútočit, ale k zakončení se nepropracovali.

25:30

Před brankou Moravských Budějovic se vytvořila menší skrumáž, ale dobře do pro hosty dopadlo.

24:57

Hosté dokázali vyhodit puk.

23:54

Jakub Mach zavezl kotouč do útočného pásma a nabil Suchému. Tomu ale střela nevyšla a puk se znovu odrazil Machovi, který trefil z pravého kruhu tyčku.

23:05

Hosté začali oslabení dobře, vyhodili puk.

22:19

Ondřeje Sluštíka zasáhl vysokou holí do obličeje Zdeněk Brabec a už za tento faul sedí na trestné lavici. Dostal trest na pět minut.

21:36

Marku Pěnčíkovi se střela z pravého kruhu vůbec nepovedla, ale to brankáře Čápa překvapilo na tolik, že s ní měl velké problémy. Poradil si ale i pak s následnou dorážkou.

20:29

Hra je přerušena, pískal se ofsajd Kopřivnice.

20:01

Druhá třetina začne přibližně v 18:44.
První třetina je za námi, domácí Kopřivnice vede nad Moravskými Budějovicemi 1:0. Domácí byli v první třetině aktivnějším týmem, Moravské Budějovice brankáře Hromadu příliš neprověřily. Kopřivnici dostal do vedení střelou pod horní tyčku Jiří Pargač.

20:00

19:17

Kopřivnické založení akce bylo nepřesné a skončilo na zakázaném uvolnění.

18:26

18:23

Domácí znovu velmi rychle získali kotouč a vyhodili ho.

17:48

Jiří Pargač nebyl daleko dalšímu gólu, když se společně s Adamem Kofroněm snažili dorážet puk z předbrankového prostoru.

17:38

Moravským Budějovicím se nedaří založit útok, nyní se dopustily zakázaného uvolnění.

17:20

Až brankář Jan Čáp vyřešil zmatky před svým brankovištěm přikrytím puku lapačkou.

17:05

Kopřivnice vyhodila puk a dokonce se usadila v útočném pásmu.

16:26

Vyloučení v týmu HC TATRA Kopřivnice (Marek Pěnčík – 2 min., vysoká hůl).

15:41

Domácí otevírají skóre tohoto utkání! JIŘÍ PARGAČ byl po přihrávce od Kofroně na pravém kruhu nikým nehlídaný. Ještě mohl přihrávat na Jakuba Macha, místo toho ale vypálil a udělal dobře, protože kotouč pověsil přesně pod horní tyč. Asistence: Adam Kofroň.

14:12

Kopřivnice jen vyhazovala kotouč podél mantinelu, ale málem se do brejku dostal Dominik Raška. Nakonec však nebyl u puku jako první.

13:01

Domácí obraně ujížděl Marek Lamač, ale na poslední chvíli byl dojet a ani nezakončil.

12:24

Z pravého kruhu z otočky vystřelil Adam Kofroň, ale Čáp kotouč vyrazil.

11:41

Z pravé strany od modré čáry vypálil Jiří Wasserbauer, ale Hromada neměl problém s vyražením kotouče betonem.

11:08

Kopřivnice drží puk na svých hokejkách a úplně v pohodě se brání.

10:17

Hromada čelil střele z levého kruhu, se kterou si poradil a pak přerušil hru.

09:44

Moravské Budějovice si dobrým pohybem v útočném pásmu vynutily faul domácích. Za nedovolené bránění je vyloučen Tomáš Fojtík.

07:40

Za obranou hostů se ocitl volný Hrubý, ale ani na dvakrát nepřekonal brankáře Čápa.

06:30

Hosté se na chvíli usadili v útočném pásmu, ale o to se pak chybnou přihrávkou sami připravili.

05:12

Poruba se z rohu hezky prosmýkl před brankoviště, ale kotouč měl na dlouhou hůl, takže nedokázal zakončit.

04:46

04:10

Mezi kruhy se dostal k puku hostující útočník Marek Lupač. S jeho střelou ale neměl Hromada problémy, protože mířila jen doprostřed branky.

03:46

Další pokus o střelu domácích Moravské Budějovice zablokovaly a poté málem ujely do nebezpečného brejku.

03:21

Moravské Budějovice sice hned dokázaly vyhodit kotouč z pásma, ale Kopřivnice se tam rychle vrátila a Čáp musel chytat střelu Ondřeje Imricha z levé strany.

02:46

Poprvé v utkání se vylučuje. Za sekání míří na trestnou lavici hostující hráč Roman Kadela.

02:31

Kopřivnice pokračovala v tlaku, a tak Čáp raději přikryl kotouč pod svou rukavici.

02:14

Znovu se ke střele dostal Hrubý a tentokrát to už bylo o hodně nebezpečnější. Po jeho ráně totiž zazvonila konstrukce branky Moravských Budějovic.

01:41

Po vyhrané vhazování domácích rychle střílel Hrubý, ale jeho pokus byl zablokovaný.

01:24

Ke slovu se dostali také domácí. Z pravého kruhu vypálil Tomáš Fojtík a první zákrok lapačkou si připsal Jan Čáp.

00:25

Jako první se dopředu vydaly Moravské Budějovice a hned využily chyby kopřivnické obrany. Z levé strany střílel osamocený Marcel Juráň a Hromada musel předvést zákrok pravým ramenem.

00:01

Hráči obou mužstev už se chystají na úvodní vhazování utkání.

HC TATRA Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Imrich, Marek (A), M. Mach, Krutil, Fojtík, Ficek – Velecký, Raška, Poruba, Kofroň, Sluštík (C), J. Mach, Hrubý, Gola, Pěnčík, Pargač, Suchý, Červenka

HC Moravské Budějovice 2005: Čáp (Juda) – Pelikán, Kadela, Wasserbauer, Kliment, Pucher, Brabec – Juráň, Krutiš (C), Horký, Lupač, Mikeš (A), Hačecký, Bulín, Caha, Lamač.
HC Moravské Budějovice 2005

Moravské Budějovice skončily v minulé sezóně na čtvrtém místě desetičlenné tabulky ve Druhé lize skupině Střed. V play-off pak tento klub nejprve vyřadil snadno 3:0 na zápasy Tábor, pak v semifinále 3:1 na zápasy Sokolov a až ve finále podlehl Havlíčkovu Brodu 0:3 na utkání.
HC TATRA Kopřivnice

Kopřivnice skončila v minulé sezóně Druhé ligy skupiny Východ na předposledním šestém místě. I to jí ale stačilo na postup do play-off. V tom Kopřivnice narazila na Šumperk, se kterým sehrála vyrovnanou partii a podlehla mu až 2:3 na zápasy.
Zdravím a vítám všechny příznivce ledního hokeje u sledování přípravného utkání mezi týmy HC TATRA Kopřivnice a HC Moravské Budějovice 2005. Utkání se odehraje na zimním stadionu v Kopřivnici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

5:3

Branky a nahrávky: 16. Pargač (Kofroň), 36. Sluštík (Poruba), 42. Gola (Hrubý, Pěnčík), 51. Kofroň (Pargač, Mach), 54. Kofroň (Mach) – 30. Lupač (Hačecký), 34. Horký (Pelikán, Kadela), 60. Bulín (Krutiš, Kadela)

HC ISMM Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Imrich, Marek (A), M. Mach, Krutil, Fojtík, Ficek – Velecký, Raška, Poruba, Kofroň, Sluštík (C), J. Mach, Hrubý, Gola, Pěnčík, Pargač, Suchý, Červenka

Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Čáp (Juda) – Pelikán, Kadela, Wasserbauer, Kliment, Pucher, Brabec – Juráň, Krutiš (C), Horký, Lupač, Mikeš (A), Hačecký, Bulín, Caha, Lamač

02:46 MBU 2 Kadela, sekání
09:44 KOP 2 Fojtík, nedovolené bránění
15:41 KOP 1:0 Pargač (Kofroň)
16:26 KOP 2 Pěnčík, vysoká hůl
22:19 MBU 5 Brabec, vysoká hůl
29:04 MBU 1:1 Lupač (Hačecký)