Finsko – Česko

3:4

po prodl. (1:1, 0:1, 2:1 - 0:1)

08.08.2018, 23:00 • Servus Arena, Red Deer • Skupina B • David Schlegel

Češi nakonec po obrovském boji poráží Finsko a v souboji o umístění se střetnou v pátek se Slováky, kteří porazili Švýcarsko. Česká republika byla dlouho na ledě jasně lepším týmem, ale když v 51. minutě Pärssinen vyrovnal na 3:3, začali otěže zápasu třímat Finové, kteří následně trefili tyč a měli nakonec několik dalších šancí rozhodnout. Nestalo se tak a v prodloužení pak Lundell z frustrace po neproměněné šanci zbytečně fauloval a Češi sehráli přesilovku báječně. Po několika neproměněných šancích rozhodl Michal Teplý. Z Red Deeru vám přejeme dobrou noc a v pátek se vám z Edmontonu ozveme přímo z dějiště zápasu se Slováky. (01:33:44)

61:09

61:09 Michal TEPLÝ - 3:4

61:09

Česko právě vstřelilo branku!
Češi hráli přesilovku se čtyřmi praváky a roztočili před finským gólmanem pořádný kolotoč, který po několika šancích nakonec končí vítěznou brankou! MICHAL TEPLÝ dostal puk na pravou stranu napříč celým pásmem od Barinky a poslal puk pod břevno finské branky. Výborně tam před Piiroinenem clonil kapitán týmu Pytlík. Asistence: Marcel Barinka, Martin Hugo Haš.

60:42

Haš našel na levé straně Barinku, který tvrdou střelou prověřil Piiroinena. Ten nevěděl přesně, kde má puk, ale v brance neskončil.

60:23

Lundell v obrovské šanci před Malíkem ztroskotal a v zápětí zbytečně podrazil soupeře a Češi budou hrát přesilovou hru.

60:01

Po třetí třetině je stav 3:3 a letos poprvé na Hlinka Gretzky Cupu uvidíme prodloužení. Na střely vyhráli Češi celkově 40:29, ale třetí třetinu ovládli Finové, a to jak na střely (13:8), tak na góly (2:1). V závěru pak Finsko trefilo tyčku a bylo lepší. Prodloužení začne přibližně v 1:25 a bude se hrát tři na tři.

60:00

59:59

Finové ještě vyhazují na zakázané uvolnění.

59:40

Češi i díky Peterkovi tráví poslední minutu v útočném pásmu a mohou si tak po velkém tlaku Finů trochu oddechnout.

59:10

Češi trestuhodně ztratili puk v útočném pásmu a Aaltonen našel Intonena, jehož pokus z první mohl změnit skóre, ale střela finskému útočníkovi zcela nesedla.

58:30

58:30 A další možnost Suomi, proti Holtinkoskiho střele tentokráte zasáhl obětavě Koffer

58:30

Obrovská šance Finů! Holtinkoski dostal puk před branku, v ideální pozici z první střílel, ale do střely se pohotově položil Filip Koffer, který zabránil prakticky jistému gólu.

58:10

Koffer předvedl krásný hit na Puistolu.

57:50

Další krásná akce Simontaivala, Malík skvěle zasáhl.

57:24

Loponen vyslal dalekonosnou střelu od modré, Malík mnoho neviděl, ale puk končí za brankou.

3:4

Branky a nahrávky: 20. Miettinen (Aaltonen, Kokkonen), 48. Kokkonen (Loponen, Puistola), 51. Pärssinen (Heinola, Piiroinen) – 7. Haš (Raška, Barinka), 33. Beránek (Pytlík, Homola), 50. Mužík (Peterek, Pytlík), 62. Teplý (Barinka, Haš)

Finsko: Piiroinen (Taponen) – Kokkonen, Loponen, Räsänen, Sedoff, Heinola, Koskenkorva, Holtinkoski – Aaltonen, Lundell, Intonen – Puistola, Saarela, Simontaival – Petman, Pärssinen, Miettinen – Tuomaala, Nikkanen, Lahnaviik.

Česko: Malík (Škorpík) – Haš, Mlčák, Kubíček, Homola, Tureček, Suhrada, Žůrek – Teplý, Barinka, Raška – Beránek, Peterek, Pytlík – Lang, Přikryl, Mužík – Koffer, Najman, Toman – P. Novák.

Rozhodčí: Gour, Kowalski – Fagan, Wyonzek

06:09 CZE 0:1 Haš (Raška, Barinka)
17:46 CZE 2 Mužík, sekání
19:01 FIN 1:1 Miettinen (Aaltonen, Kokkonen)
19:40 FIN 2 Puistola, sekání
19:40 FIN 2 Saarela, faul loktem