Evropská liga (předkola)

CSKA Sofia – Riga FC

1:0

konec (0:0)

12.07.2018, 19:45 • Stadion Bâlgarska Armija (Sofia). • 1. předkolo • Petr Frömel

Tipsport: 1.26 5.47 12.1 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Já děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek večera a na shledanou. (21:40:15)
Duel tak končí nejtěsnějším možným rozdílem, když se domácí dokázali v úvodu druhé půle střelecky prosadit a náskok udrželi až do závěrečného hvizdu. Je pravda, že mnoho práce neměli, soupeř toho ve druhém poločase směrem dopředu moc nepředvedl, prakticky nic. Mrzet jej mohou především nevyužité šanci v první půli, na druhou stranu je stále vše otevřené.

90+4

90+3

Domácí si přihrávají na své polovině a vyčkávají na závěrečný hvizd.

90+1

Střídání v týmu Riga FC: ze hřiště odchází Vusurović, přichází Karklins.

90+1

Žlutou kartu dostává Sekulić (CSKA Sofia).

90+1

Nastavují se tři minuty.

89

Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Intima, přichází Jordanov.

89

Na druhé straně mohl z dobré pozice zakončovat Malinov, ovšem míč mu v rozhodující chvíli ujel od kopačky.

88

Jeden z hostujících fotbalistů mohl sám střílet, místo toho volil ještě narážečku se spoluhráčem, která však nepřinesla kýžený efekt a hosté o balón přichází.

85

Až nyní rozehrává Černiauskas a hra tak může pokračovat.

83

Teď zůstává pro změnu ležet na trávě Gyasi a drží se za koleno. Čas mezitím běží dál.

80

Malinov byl udeřen lehce do obličeje, na chvíli zůstal sedět na trávníku, ale pokračuje dál ve hře.

78

Hosté se poprvé ve druhé půli dostali do blízkosti soupeřovy brány, avšak domácí brankář zasahovat nemusel.

76

Davies se po levé straně pokoušel dostat k bráně, avšak na kluzkém povrchu upadl a o míč přišel.

73

Čorbadžijski to zkusil z dálky, ovšem bránu Rigy přestřelil. Následně zůstává na trávníku ležet Intima a hra je přerušena.

71

Žlutou kartu dostává Gyasi (CSKA Sofia).

70

Jeden z hráčů si zpracoval míč, místo střely volil ještě centr před bránu, ale zamířil pouze do zámezí.

69

Domácí rozehrají roh a s rozehrávkou moc nespěchají.

67

Ozols si pohlídal letící míč z pravé strany a lehce jej ukryl do svých rukavic.

65

Teď si ale nerozuměli v rozehrávce a míč darují soupeři, který toho ve druhém poločase směrem dopředu zatím moc nepředvedl.

63

Domácí se nikam příliš neženou, hru přenesli ke svému brankáři, který s rozehrávkou nepospíchá.

60

Ojedinělý útočný výpad hostů ve druhé půli končí nezdarem, po špatné přihrávce bude rozehrávat od brány gólman bulharského celku.

57

Další střelecký pokus domácího mužstva, jenž končí mimo třemi tyčemi.

55

Domácí nyní v útočné snaze zastavil ofsajd.

52

A Rodrigues mohl přidat další gól, tentokrát však odražený míč napálil pouze vysoko nad soupeřovu bránu.

49

49. RODRIGUES - 1:0

49

Tým CSKA Sofia právě vstřelil branku!
TIAGO RODRIGUES se příliš nerozpakoval a poslal pumelici z dobrých třiceti metrů, která skončila až za gólmanovými zády. Ozols si na míč sice sáhl, ale vyrazit jej nedokázal.

48

Panić si hodně koledoval o žlutou kartu, nakonec za svůj faul je pouze napomenut.

46

Střídání v týmu CSKA Sofia: ze hřiště odchází Henrique, přichází Gyasi.

46

Domácí sice byli o něco aktivnější, ale do gólových šancí se dostal soupeř, především ta v závěru poločasu volala po gólu, avšak Černiauskas podržel svůj tým a stav tak zůstává bezbrankový. Přinese gól druhá půle?

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+2

45+2

Nakonec se nastavovalo o trochu víc času, v posledních vteřinách pálili domácí hned třikrát, avšak pokaždé pouze do protihráče, Ozols ani jednou nemusel zasahovat.

45+1

Nastavuje se jedna minuta.

45+1

45+1.

45+1

A na druhé straně obrovská šance Rigy, asi největší v dosavadním průběhu. Vusurović se prodral mezi bránícími protihráči a na pravé straně pokutového území nasadil k tvrdé ráně pod břevno, domácí gólman však excelentním zákrokem vytáhl balón nad svoji svatyni a podržel své barvy.

45

Bodurov hlavou prodloužil míč na levou stranu, kde stál osamocen Čorbadžijski, ten byl však zřejmě sám překvapen nabídnutou šancí, že hlavičkoval pouze nad břevno.

44

Rohový kop pro domácí celek.

42

Nakonec přišel centr před bránu, kde hlavičkoval Henrique pouze nad břevno.

42

Domácí mají dobrou možnost, Pinto rozehraje přímý kop z dobré vzdálenosti.

40

Vusurović čekal mezi dvěma protihráči na přihrávku, avšak ta nebyla vůbec přesná a hráč lotyšského mužstva neměl šanci míč zpracovat.

38

Z dálky pálil Bajenko, také on mezi tři tyče nezamířil.

37

Přetažený míč nikdo z domácích fotbalistů nezpracoval, ten končí v zámezí.

35

Rodrigues to sympaticky zkusil z dálky, avšak mířil příliš vysoko nad protivníkovu svatyni.

32

Teď už se žlutí, za faul na Intimu inkasuje žlutý trest kapitán Rigy Bajenko.

29

Domácí brankář vyrazil ven z pokutového území, aby byl u míče jako první, následně jej fauloval Lemajić, který však za svůj prohřešek kartu nevidí.

28

Hostující tým málem vyrazil do brejku, avšak vše pokazila nepřesná přihrávka.

26

Intima sebral špatně odkopnutý míč, v dobré šanci jej ale netrefil ideálně, přesto musel Ozols proti jeho pokusu zasáhnout a balón vyrazit na roh.

24

Černiauskas si po malé domů míč zpracoval a v klidu rozehrál na nejbližšího spoluhráče.

23

Hosté se na chvíli usadili v pokutovém území soupeře, ovšem po faulu se musí stáhnout.

20

Pinto obdržel přihrávku na střed, odkud bez jakéhokoliv zpracování poslal balón přímo do náruče připraveného Ozolse. Kdyby mířil na vzdálenější stranu, zřejmě by skóroval.

18

Vypadá to však, že bude v pořádku a střídání nebude nutné.

17

Bodurov inkasoval od svého spoluhráče hodně nepříjemný úder do hlavy, nyní je v péči lékařů.

14

Nyní se hraje převážně na u středové lajny, daleko od obou branek.

11

To domácí si znovu špatně přihráli a balón se tak opět kutálí do zámezí.

9

9.

9

Hosté se dostali do dobré šance, jeden z hráčů těsně před brankářem nepříjemně tečoval balón a Černiauskas měl co dělat, aby jej vyrazil na roh. Hodně slušná možnost.

8

Intima se snažil co to šlo, ale prudký míč neměl šanci dostihnout, rozehrávat bude Ozols.

5

Rodrigues poslal míč do pokutového území, kde se do něj opřel Malinov a bránu soupeře vysoko přestřelil.

4

Domácí si vynutili faul a budou rozehrávat zajímavou standardku.

1

CSKA Sofia: Černiauskas – Sekulić, Čorbadžijski, Bodurov "C", Geferson – Pinto, Antov – Malinov – Intima, Rodrigues, Henrique.
Náhradníci: Stipica – Bikel, Galabov, Gyasi, Lyaskov, Pereira, Jordanov.

Riga FC: Ozols – Gabovs, Černomordijs, Bajenko "C", Kurakins – Panic – Vusurović, Enin, Sarić, Davies – Lemajić.
Náhradníci: Malins – Primao Thiago, Karklins, Peterson, Ramirez, Stuglis, Vasčuk.

Rozhodčí: M. Zebec – B. Križarić, J. Crnčić.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Dnešní soupeři se spolu zatím ještě neutkali, kdo se bude radovat po závěrečném hvizdu?
Riga

Také mužstvo z hlavního města Lotyšska skončila ve své lize na druhém místě, když za první pozici zaostalo o šest bodů. Nepomohla mu ani skvělá závěrečná vítězná série, kdy se hned pětkrát za sebou radovalo ze zisku tří bodů. Ve čtrnácti utkáních inkasovalo pouze devět branek, což bylo nejméně ze všech mužstev, avšak na druhou stranu pouze devatenáct gólů vstřelilo.
Sofia

Bulharský celek skončil ve Parva Lize ve skupině o titul na druhé příčce, která zajišťuje právě postup do předkola EL, když ztratila sedm bodů na Mistra a zároveň postupující do kvalifikace o Ligu mistrů Ludogorets. Prezentoval se přitom velice dobrou obranou, kdy v šestatřiceti utkání inkasoval jen šestadvacet branek, osmdesát vstřelil.
Dobrý den, pořádným množstvím zápasů dnes pokračuje první kolo kvalifikace o Evropskou ligu, v tomto přenosu budeme sledovat bulharsko-lotyšský souboj, kdy na sebe narazí celky z hlavních měst těchto zemí, a sice Sofie a Riga. Favoritem je prvně zmíněný mančaft.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.