4:1

konec (1:0)

12.06.2018, 17:30 • Letní stadion, Chomutov • Jan Mládek

To by bylo z mé strany v tuto chvíli všechno. Já se s Vámi loučím, přeji příjemný zbytek dnešního večera a u dalšího fotbalového přenosu zase někdy na počtenou. (19:31:55)
Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 15:2. Rohy: 11:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 12:11.
Je dobojováno! Český tým si připsal velmi důležité tři body v honbě za druhým místem v této kvalifikační skupině. Dnešní střeleckou listinu otevřela ve 14. minutě Kateřina Svitková. To bylo pro první poločas všechno. Ve druhém poločase už padalo více branek. Všechno začala Lucie Martínková, která se trefila v 52. minutě po skvěle zahraném rohovém kopu. Další branka padla za dalších jedenáct minut. To se trefila domácí kapitánka Lucie Voňková. Střeleckou stopu českého týmu uzavřela v 75. minutě Antonie Stárová. Už se zdálo, že český tým udrží v tomto utkání čisté konto, jenže minutu před koncem základní hrací doby utekla Milja Simonsenová, která svůj samostatný únik završila brankou. Dnešní branka Faerských ostrovů byla vůbec první brankou v tomto kvalifkačním cyklu na MS, které se příští rok koná ve Francii.

90+3

90+2

Stašková byla blízko branky, jenže její hlavička jenom těsně minula tyčku hostující branky.

90+2

Poslední nastavenou minutu budou české hráčky rozehrávat další rohový kop. Tohle bude zřejmě poslední standardní situace v tomto utkání.

90+1

Nastavený čas se odehrává převážně na polovině hostujících hráček, které už zřejmě nemají dostatek síly na delší útočné akce.

90

Rozhodčí tohoto zápasu se rozhodla ve druhém poločase nastavit dvě minuty nad rámec základní hrací doby zápasu.

89

89. SIMONSENOVÁ - 4:1

89

Faerské ostrovy právě vstřelily branku!
Tak přece se jenom hostující hráčky dočkaly. MILJA SIMONSENOVÁ ve svém druhém samostatném nájezdu nezaváhala a vstřelila vůbec první gól své reprezentace v tomto kvalifikačním cyklu. Skvělou asistencí se blýskla také Heidi Sevdalová – 4:1.

88

Hra byla na malou chvíli přerušena, protože na hrací ploše zůstala jedna z hostujících hráček. Rozhodčí bude ve druhém poločase zřejmě nastavovat.

87

Simonsenová běžela úplně sama na domácí brankářku, ale na poslední chvíli se stačila vrátit domácí hráčka, která jeji následnou střelu dokázala zablokovat.

86

Zápas se pomalu blíží do svého závěru a už teď je jasné, že si český tým připíše povinné tři body za vítězství.

85

Český tým zvolil v 85. minutě rozvážnou kombinaci po zemi od vlastní brankářky. Další postup domácích jde hlavně přes levou stranu hřiště.

84

Stadionem v Chomutově zní: "Dejte jim bůra!". Dočkáme se ho? Zatím to ovšem takhle nevypadá.

83

Ojedinělá šance Faerských ostrovů končí u brankářky Votíkové, která prokázala vynikající start na míč a celou akci soupeřek ukončila.

82

Následný rohový kop přinesl hlavičkové zakončení jedné z našich hráček. Hostující brankářka si připsala další zákrok.

81

Na začátku posledních desíti minut základní hrací doby bude český tým rozehrávat další rohový kop.

80

Svitková pobavila diváky na stadionu, když své soupeřce u pravé postranní čáry nasadila jesličky. To ovšem bylo z její akce vše.

79

Žlutou kartu dostává B. Johannesenová (Faerské ostrovy).

79

Přímý kop v českém podání nic zásadního nepřinesl, ale i přesto jsou domácí hráčky stále na míči.

78

Nepokojová se ocitla po hrubém faulu na trávníku, což znamená další přímý kop pro český tým.

77

Hostující hráčky se snaží aspoň o čestný úspěch, ale ani ten jim zatím není dán. Jejich kombinace na útočné polovině postrádá kvalitu a hlavně přesnost.

76

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Vyštejnová, přichází Chlastáková.

75

75. STÁROVÁ - 4:0

75

Česko právě vstřelilo branku!
Tohle byla fotbalová genialita v podání českých hráček. Bartoňová vnikla do pokutového území, rozhlédla se a přihrávkou pod sebe našla volnou ANTONII STÁROVOU, která střelou na zadní tyč přidala čtvrtý český gól – 4:0.

74

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Lervigová, přichází Langgaardová.

73

Bartoňová se provinila proti fotbalové etiketě. Rozhodčí odpískala další český faul.

72

Svitková se postavila k exekuci přímého kopu, který ovšem zatočila těsně vedle pravé tyčky hostující branky. Následovat bude další odkop Hansenové.

71

Dnešní utkání sleduje 965 diváků.

70

Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází Lindholmová, přichází Klaksteinová.

67

Na lavičce hostů z Faerských ostrovů registruju nějaký pohyb. Zdá se, že za malou chvíli nastane jejich druhé střídání.

66

Český tým kontroluje hru a s přehledem kombinuje. Soupeřky už působí odevzdaným dojmem.

65

Barbora Votíková si až v tuto chvíli připsala svůj úvodní zákrok, jelikož se musela činit při rohovém kopu soupeřek.

64

Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Szewieczková, přichází Nepokojová.
Střídání v týmu Česko: ze hřiště odchází Voňková, přichází Stašková.

63

Domácí tým zvyšuje své vedení už narozdíl tří branek. Tentokrát se trefila kapitánka národního týmu, kterou je LUCIE VOŇKOVÁ. Česká výhra v tomto zápase je už na 99% jistá – 3:0.

61

V případě dnešní výhry bude mít český tým na kontě deset bodů. Druhé Německo má patnáct bodů, první Island ještě o jeden více.

60

Máme za sebou úvodních patnáct minut druhého poločasu. Další část utkání zahájí svým odkopem od branky hostující brankářka.

59

Johannesenová si málem srazila míč do vlastní branky. Český tým slaví zisk dalšího rohového kopu ve svůj prospěch.

58

Další nepřesná zakončení na domácí straně. Stárová zkusila své štěstí, ale zamířila pouze mimo branku.

57

Voňková se drala do zakončení, ale na poslední chvíli byla dobře zablokována hostující hráčkou, která míč odkopla aspoň na chvíli do bezpečí.

55

Střídání v týmu Faerské ostrovy: ze hřiště odchází O. Hansenová, přichází Simonsenová.

54

Domácí tým je stále na polovině hostů, kde obléhá jejich vápno. Zatím bez střeleckého pokusu na branku.

53

Voňková je zpět ve hře. Zdá se, že její zranění je minulostí a bude v zápase pokračovat. Na lavičce stále čeká na svou příležitost mladá Stašková.

52

Domácí tým zahrával svůj první rohový kop ve druhém poločase a hned z toho byl druhý gól v hostující brance. Na přední tyč si skvěla naběhla LUCIE MARTÍNKOVÁ, která hlavou na zadní tyč prodloužila míč do branky – 2:0.

51

Hra je přerušena. Na hrací plochu míří český lékařský tým, aby mohl ošetřit domácí kapitánku, která se při snaze zakončit zranila.

50

Zápas se vrací do starých kolejí. Náš národní tým přebírá kreativitu a drží míč na svých kopačkách, soupeřky se zatáhly na vlastní polovinu.

49

Akce českého týmu byla zastavena dalším zbytečným faulem, který tentokrát měla na svědomí Martínková.

48

Centr z pravé strany propadnul vápnem až na zadní tyč, kde byla volná Divišová. Ta poté poslala míč vysoko nad branku.

47

Hostující hráčky se snaží zaskočit český tým velkou aktivitou na jejich polovině. Jenže kombinace je posléze nepřesná a míč končí v zámezí.

46

Druhý poločas začne přibližně v 18:32.
V prvním poločase nic nad rámec základní hrací doby nenastavovalo. Český tým míří na poločasovou přestávku o něco spokojenější, jelikož po úvodním poločase vede 1:0. O jedinou branku se zatím postarala ve 14. minutě Kateřina Svitková, která se trefila z přímého kopu.

45

44

Český tým se snažil vynutit odpískání pokutového kopu, ale u rozhodčí s touto žádostí neuspěl. Hra tedy pokračuje dále.

43

Anna Hansenová se protáhne odkopem od branky. Ne, že by nějaké protažení potřebovala. Naopak Bára Votíková by si ráda zahrála s míčem.

42

Český tým má dnes snad trénink kombinace a následných rohových kopů. Tohle byl jejich další pokus, který nebyl využit.

41

Následný rohový kop byl z kategorie povedených, ale dále z toho nic zázračného nebylo. Stav zůstává stejný.

40

Martínková si doslova vylámala zuby na výborné hostující brankářce, která míč vyrazila na rohový kop.

39

Nepovedená česká kombinace končí až v zámezí. Hostující hráčky budou na své polovině hřiště vhazovat míč zpátky do hry.

38

První poločas se blíží ke svému konci. Dočkáme se v úvodním dějství ještě nějaké branky nebo si český tým nechá branky do druhého poločasu?

37

Lindholmová se na polovině hrací plochu dopustila nedovoleného zákroku. Následovat bude krátká domluva od dnešní rozhodčí.

36

Bartoňová to opět zkusila, ale opět nepřesně. I přes její neúspěch sklízí potlesk na hlavní tribuně.

35

Martínková si připsala nepřesnou střelu, která skončila nad hostující brankou. Brankářka Anna Hansenová bude z malého vápna odkopávat.

34

Už se zdálo, že Divišová vybojovala rohový kop, ale všechno je jinak. Rozhodčí ukazuje na hostující malé vápno.

33

Faerské ostrovy v dnešním zápase prohrávají, ale můžou si dovolit takový luxus jako je zdržování hry. Rozhodčí bude jedné z hráček Faerských ostrovů domlouvat.

32

Český tým se musí vrátit do svých obranných pozic, jelikož byl odpískán další český faul.

31

Český tým rozehrával svůj další rohový kop a hned z toho byl závar v pokutovém území. Ten řešila pohotovou střelou Stárová, ta byla ovšem nepřesná.

30

Máme za sebou úvodních třicet minut dnešního zápasu. Český tým stále drží své hubené vedení ze čtrnácté minuty, kdy se trefila Katka Svitková.

29

Český tlak je u konce, protože rozhodčí odpískala zbytečný útočný faul na polovině hostů. I toto zůstane zatím bez karetního potrestání.

28

Dnešní utkání provází takové pomalé tempo. Zápasu by určitě prospělo jeho zrychlení a možná další vstřelená branky.

27

Tentokrát se Divišové povedlo uvolnit, ale její centr byl dost přetažený. Na druhé straně to zkoušela Szewieczková, ale ani ona nebyla přesná.

26

Jenže držení míče hostujících hráček nemá dlouhého konce, jelikož skvělé české napadání slaví zisk další kombinace.

25

Divišová zkoušela na pravé straně rychlou kličku, ale tu nedokázala dovést k dokonalosti a o míč přišla.

24

Faerské ostrovy brání v jedenácti lidech, kombinace na jejich polovině je tedy velmi obtížná.

23

Hned po minutě si připsala další parádní zákrok proti střele zpoza šestnáctky. Jenom kousek chyběl k druhé vstřelené brance.

22

To brankářka na druhé straně je v neustálé pernamenci, tentokrát musela řešit další zapeklitou situaci skvělým zákrokem.

21

Ovšem jejich centr do pokutového území byl pro domácí obrana opravdová laskomina. Votíková je stále bez zákroku v zápase.

20

Hostující hráčky budou mít k dispozici další standardní situaci na polovině českých hráček.

19

Dnešní utkání v Chomutově zatím provází taková pochmurná atmosféra. Plná je pouze hlavní tribuna, která moc nefandí.

18

Voňková si nepohlídala své postavení na útočné polovině a byl ji následně odpískán ofsajd.

17

Tento rohový kop byl docela povedený, jenže následně přišel zbytečný útočný faul. Rozhodčí dnešního utkání tento prohřešek musela odpískat.

16

Český tým se snaží opět usídlit na polovině soupeřek. To se jim také daří, budou rozehrávat další rohový kop.

15

Domácí brankářka Votíková se až v patnácté minutě dotknula míče. Bez riskování poslala míč po zemi nejbližší spoluhráčce.

14

14. SVITKOVÁ - 1:0

14

Netrvalo to dlouho a máme tady úvodní branku dnešního utkání. Národní tým rozehrával standardní situaci na polovině svých soupeřek. K exekuci přímého kopu se postavila KATEŘINA SVITKOVÁ, která s velkým štěstím propasírovala míč za záda hostující brankářky – 1:0.

13

Další česká zablokovaná střela, tentokrát od Divišové. Obrana Faerských ostrovů je zatím velmi pozorný a stále drží nerozhodný výsledek.

12

Hostující hráčky mohly jít do rychlého protiútoku, který ovšem brzdí jejich nedovolený zákrok. Tohle byla úplná hloupost, zbytečná faul na polovině hřiště.

11

Na druhé straně se ke střele dostala Voňková. Její střela mířila mezi tři tyče hostující branky, ale pozorná obrana dokázala tento pokus zablokovat.

10

K rozehrávce standardní situace se postavila Danielsenová. Jenže její následný centr byl nepřesný a skončil mimo hrací plochu.

9

Bartoňová se na vlastní polovině dopustila nedovoleného zákroku, hostující hráčky budou rozehrávat volný přímý kop.

8

Stárová se zpoza šestnáctky pokusila o překvapivou střelu, ale ta vůbec nebyla přesná. Míč skončil v zámezí.

6

Další rohový kop pro český tým, ale ani tento pokus neohrozil hostující branku. Brankářka Hansenová bude odkopávat od své branky.

5

Český tým vstoupil do tohoto zápasu opravdu výborně. Jsou stále na míči a kombinují na polovině svých soupeřek.

3

Obrana Faerských ostrovů si dokázala s tímto rohem poradit a míč odvrátila do bezpečí.

2

Svitková vybojovala pro svůj tým první rohový kop v tomto zápase. Uvidíme, co z toho národní tým vytěží.

1

Česko: Votíková – Vyštejnová, Bertholdová, Cahynová, Bartoňová – Divišová, Svitková, Stárová, Szewieczková – Voňková (C), Martínková
Náhradníci: Horáčková, Růžičková – Dědinová, Dlasková, Stašková, Chlastáková, Nepokojová

Faerské ostrovy: A. Hansenová – B. Johannesenová, Argeová, Nielsenová, Danielsenová – Lindholmová, Lervigová, H. Sevdalová – O. Hansenová (C), A. Sevdalová, A. Johannesenová
Náhradníci: Nicolajsenová – Klaksteinová, Andreasenová, Simonsenová, Akursmørková, Lamhaugeová, Langgaardová

Rozhodčí: Antoniouová – Kourompyliaová, Koutsoumpouová (všechny GRE).
Vzájemné zápasy

Faerské ostrovy – Česko 0:8
Branky: 8. a 44. Svitková, 25. Bartoňová, 27., 40. a 68. Kožárová, 39. Divišová, 70. Voňková
Sestava: Votíková – Vyštejnová (46. Sedláčková), Bertholdová, Sedláčková, Bartoňová – Divišová, Svitková (62. Cahynová), Krejčiříková, Nepokojová (71. Szewieczková) – Voňková, Kožárová
Faerské ostrovy

Tato reprezentace z Faerských ostrovů má v této skupině roli takového otloukánka, jelikož v šesti zápasech, které odehrál, tak nedokázal vyhrát ani vstřelit branku. Proto jsou Faerské ostrovy na posledním pátém místě bez bodového zisku a strašlivým skóre 0:41. Největší brankový příděl přišel se zápasem v Německu, kde hráčky Faerských ostrovů dostály jedenáctibrankový příděl.

Česko

Náš národní tým začal svou kvalifikační skupinu výborně. Hned v prvním zápase deklasoval svého dnešního soupeře na jeho hřišti 8:0. Potom sice přišla domácí těsná prohra s favoritem z Německa, ale poté zase následovala výhra s čistým kontem, tentokrát proti Slovinsku. Rok 2017 naše fotbalistky zakončily remízou s Islandem. V letošním roce odehrály zatím pouze jenom jedno utkání ve kterém dostaly čtyřbrankový příděl v Německu. Jejich dosavadní výsledky stačí na průběžně třetí místo s celkovým ziskem sedmi bodů a skóre 13:6. MImo jiné se naše reprezentace účastnila na přelomu února a března turnaje na Kypru, kde naše hráčky uhrály deváté místo z celkových dvanácti.

Nominace na zápas s Faerskými ostrovy

Brankáři: Alexandra Horáčková (Slovan Liberec), Barbora Růžičková (Slovácko), Barbora Votíková (Slavia Praha)
Obránci: Petra Bertholdová, Anna Dlasková (obě Sparta Praha), Jana Sedláčková (USV Jena/GER), Petra Vyštejnová (Sparta Praha)
Záložníci: Eva Bartoňová (Slavia Praha), Klára Cahynová (Turbine Postdam/GER), Aneta Dědinová, Jitka Chlastáková (obě Slavia Praha), Antonie Stárová (Sparta Praha), Kateřina Svitková (Slavia Praha)
Útočníci: Petra Divišová (Slavia Praha), Lucie Martínková, Pavlína Nepokojová, Andrea Stašková (všechny Sparta Praha), Tereza Szewieczková (Slavia Praha), Lucie Voňková (Bayern Mnichov/GER)

Německo – Česko 4:0
Slovensko – Česko 2:5
Španělsko – Česko 2:0
Česko – Rakousko 0:2
Belgie – Česko 1:2
Hezký den, ženská kvalifikace na MS má na programu svá další utkání. My se v tomto on-line textovém přenose podíváme na zápas mezi českou reprezentací a výběrem Faerských ostrovů. Zápasem Vás hodlá provést Jan Mládek, který Vám zároveň přeje příjemnou zábavu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

4:1

konec (1:0)

Branky: 14. Svitková, 52. Martínková, 63. Voňková, 75. Stárová – 89. Simonsenová

Karty:   79. B. Johannesenová (FAO)

Česko: Votíková – Vyštejnová (76. Chlastáková), Bertholdová, Cahynová, Bartoňová – Divišová, Svitková, Stárová, Szewieczková (64. Nepokojová) – Voňková (C), Martínková (64. Stašková)

Faerské ostrovy: A. Hansenová – B. Johannesenová, Argeová, Nielsenová, Danielsenová – Lindholmová (70. Klaksteinová), Lervigová (74. Langgaardová), H. Sevdalová – O. Hansenová (C) (55. Simonsenová) , A. Sevdalová, A. Johannesenová

Rozhodčí: Antoniouová – Kourompyliaová, Koutsoumpouová (všechny GRE)