Nizozemská Eredivisie

SBV Vitesse Arnhem – FC Utrecht

3:2

konec (1:0)

15.05.2018, 20:45 • Galgenwaard aréna • O Evropskou ligu • Jakub Štěrba (@sterba19)

Tipsport: 2.15 3.62 3.12 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro dnešek všechno, s přáním hezkého večera se s Vámi loučím, na shledanou.
Máme za sebou krásné utkání hodné finále. Nakonec se v prvním utkání radují domácí po fantastickém finiši 3:2. Ve druhém poločase jsme viděli krásný fotbal a hlavně čtyři branky, jedna hezčí než druhá. Hostující Utrecht dokázal dvakrát dorovnat skóre, ale na branku z devadesáté druhé minuty už neměli čas odpovědět. Nicméně i taková porážka není pro hosty bůhvíjaké zklamání a v odvetném utkání mají velkou šanci tento dvojzápas vyhrát.
Držení míče: 50 % : 50 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:6. Rohy: 5:5. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 17:14.

90+3

Konec zápasu. (23:58:48)

90+3

Žlutou kartu dostává Sean Klaiber (FC Utrecht).

90+3

Nyní už hostům moc času na vyrovnání nezbývá.

90+2

90+2. Guram KAŠIA - 3:2

90+2

Arnhem právě vstřelil branku!
Neskutečný zápas. Buettner vyslal z půlky hřiště centr rovnou do pokutového území, kde si ho hlavou našel GURAM KAŠIA a překonal bezmocného Jensena.

90+1

Díky faulu hostů domácí zůstávají u míče.

90

Druhý poločas bude nastaven o tři minuty.

89

Domácí tlačí, nepřesný centr hosté odvrací.

88

Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Roy Beerens, přichází Luc Castaignos.

87

A najednou opět změna. Z defenzivy se rázem stává domácí ofenzíva.

86

86. Zakaria LABYAD - 2:2

86

Utrecht právě vstřelil branku!
Euforie na druhou v hostujícím kotli. ZAKARIA LABYAD si naběhl na střed hřiště a z velké dálky prostřelil Houwena, který si tuhle ránu za rámeček nedá.

85

Domácí se v závěru soustředí především na defenzivu s možností vyběhnout do rychlý protiútoků.

84

Střídání v týmu SBV Vitesse Arnhem: ze hřiště odchází Bryan Linssen, přichází Maikel van der Werff.

83

Labyad si naskočil na centr, hlavičkou těsně míjí bránu.

82

Žlutou kartu dostává Mason Mount (SBV Vitesse Arnhem).

82

Na hřišti panují velké emoce, přibývá spousty nedovolených zákroků.

81

Žlutou kartu dostává Bryan Linssen (SBV Vitesse Arnhem).

80

Rozeběhla se nám poslední desetiminutovka hry, jistě se máme v závěru nač těšit.

79

Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Rico Strieder, přichází Anouar Kali.

78

78. Bryan LINSSEN - 2:1

78

Domácí berou zpět ztracené vedení. Přetažený centr Foora si našel BRYAN LINSSEN, který krásným lobem překonává Jensena.

77

Domácí rozehrají volný přímý kop.

77

Žlutou kartu dostává Rico Strieder (FC Utrecht).

76

Ayoub to zkusil rovnou na bránu, ale tu o velký kus netrefil.

75

Na hraně pokutového území pískán faul ve prospěch hostů. Velká šance pro Utrecht.

74

Jensen si při každé rozehrávce dává na čas, což se každou vteřinou víc a víc nelíbí domácím fanouškům.

73

Sereno chtěl najít své spoluhráče v pokutovém území, bohužel jeho centr letěl až za branku.

72

Díky nepovedené přihrávce míč opět u brankáře Jensena, který vykopává.

71

Jansse si v šestnáctce pomohl drobet rukama proti Matavzovi, nicméně nebylo to nic extra, po čemž by se měl pískat pokutový kop.

70

Domácí se tlačí směrem dopředu, k větší radosti zatím chybí kvalitnější finální fáze.

68

A další roh. Tentokrát si při něm hostující hráči pomohli útočným faulem a bylo po šanci.

67

Utkání má najednou po vyrovnávací brance velký spád. Hostům branka na hřišti soupeře hodně pomohla.

65

Období rohových kopů, nyní opět na druhém konci hřiště. Jensen boxuje.

64

Hosté měli k dispozici další rohový kop, tentokrát z toho branka nepadla a domácí se osvobozují.

63

Po vstřelené brance propukla v zaplněném sektoru hostí velká euforie.

62

62. Ramon LEEUWIN - 1:1

62

Hosté vyrovnávají. Na rohový kop si nejvýše naskočil RAMON LEEUWIN, který přesnou hlavičkou srovnává skóre.

61

Rohový kop pro Utrecht.

61

61.

61

Jen to stadionem zahučelo. Buettner se nerozpakoval a vyslal míč rovnou na bránu, kterou o kousek netrefil.

60

Ruka hostujícího hráče. Domácí budou hrát volný přímý kop ze slibné příležitosti.

59

Klaiber chtěl přenést hru přes celou šíři hřiště na Ayouba, přihrávka ale byla příliš vysoká.

58

Hosté zatím o dost více aktivní než v poločase prvním, k většímu ohrožení branky to ale zatím nevede.

57

Střídání v týmu FC Utrecht: ze hřiště odchází Gyrano Kerk, přichází Zakaria Labyad.

56

Centrovaný balon letěl přímo do rukavic brankáře Houwena.

55

K velké nevoli domácích fanoušků nemusel být Kerk vykázán za postranní čáru.

54

Žlutou kartu dostává Guram Kašia (SBV Vitesse Arnhem).

54

Na zemi zůstává hostující Kerk, jenž byl ostře složen k zemi.

53

Nicméně hosté míč rychle odevzdali po hrůzostrašné přihrávce.

52

Další faul ve středu, tentokrát se proti pravidlům provinil domácí Foor.

50

Z následného rohového kopu se Utrecht ubránil.

49

49.

49

Střela i na druhé straně. Brayan Linssen provětral brankáře Jensena.

48

Ayoub si pomohl ve středu hřiště faulem.

47

Hned z kraje poločasu zkusil vystřelit van de Streek, ale jeho střela se mezi tři tyče nevešla.

46

Hlavní rozhodčí Jochem Kamphuis nám ve druhém poločase poprvé pískl do píšťalky, čímž dostali hosté pokyn rozehrát.

46

Obě jedenáctky se nám vracejí na hrací plochu ,druhý poločas bude co nevidět zahájen.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Máme za sebou první poločas. Spokojenější odcházejí do šaten domácí hráči, jenž díky přesné hlavičce Mounta vedou 1:0. Vidíme zatím velmi opatrné utkání, ve kterém moc šancí nebylo. Hostům by jistě pomohla branka, která by jim trochu mohla usnadnit odvetu. Nechme se překvapit co nám druhý poločas nabídne, po krátké pauze pokračujeme, buďte u toho s námi.

45+1

45+1

Van de Streek fauluje uprostřed hřiště.

45

První poločas bude nastaven o jednu minutu.

44

Hosté se snaží o rychlou odpověď, nicméně domácí se ubránili.

43

43. Mason MOUNT - 1:0

43

Domácí se prosazují ke konci poločasu. Na krásný centr Beerense do pokutového území si vyskočil sám nehlídaný MASON MOUNT, který se prosazuje přesnou hlavičkou k levé tyči.

42

Ani hosté si žádnou větší šanci z rohového kopu nevypracovali.

41

41. Ayoub střelou doprostřed brány neuspěl.

41

Z hranice šestnáctky vystřelil Yassin Ayoub, střelu doprostřed brány vyráží Houwen na rohový kop.

40

Pomalu se nám blíží konec prvního poločasu, dočká se jedno z mužstev ještě branky do šatny?

39

Hosté se dostali do pokutového území, bohužel pro ně ideální okamžik pro střelu hráči prováhali.

38

Jensen s rozehrávkou vůbec nepospíchá, což se hlasitě nelíbí domácím fanouškům.

37

Hostům poslední minuty nic nevychází. Hráči Utrechtu jsou první u každého balonu.

36

Domácí měli k dispozici třetí rohový kop, nicméně nejvýše si vyskočil Leewin a hosté se opět bez problémů ubránili.

35

Další z několika centrů opět odvrací hostující obrana, jenž zatím funguje na výbornou.

34

Jensen výkopem rozehrál, míče se zmocnili domácí, kteří opět hledají cestu směrem k hostující šestnáctce.

33

Mason Mount vyslal centr na zadní tyč, kde hlavičkoval Miazga, ale v souboji s hostujícím obráncem si počínal nedovoleně a tak je pískán faul.

32

Volný přímý kop pro domácí Arnhem.

31

Ayoub se snažil rychlou přihrávkou vysunout Kerka, tomu nevyšel krok a míč nezpracoval.

29

Střelu Kerka bez problému kryje Houwen.

28

Sledujeme menší nudnou pasáž, kde se nám hra po většinu času odehrává v okolí středové čáry.

26

Centr Masona Mounta bez problému kryje do svých rukavic Jensen.

25

Ani tentokrát z toho větší vzrušení před brankou Jensena nebylo.

24

Druhá možnost pro domácí od rohového praporku. Tentokrát z levé strany.

24

To se ovšem nekonalo, jelikož hostující obrana zablokovala všechny pokusy o střelu směřující k bráně.

23

Uvidíme první rohový kop v zápase. Domácí budou mít možnost ohrozit branku soupeře.

21

Hosté ani nadvakrát nedokázali protlačit míč do šestnáctky a domácí se osvobozují.

20

Prvních dvacet minut hry za námi, obě mužstva si připsala po jedné šanci. Jinak zatím sledujeme opatrné utkání, ve kterém je vidět, že jde opravdu o hodně.

19

Už se opět hraje včetně domácího Linssena, jehož zranění nebylo vážnějšího charakteru.

17

Na trávníku zůstává ležet hostující Linssen, který potřebuje lékařské ošetření.

16

Hosté dnes oblékli dresy celé červené. Po delší době si s míčem pohrál i brankář Jensen.

15

Výborným skluzem jejich akci zastavil hostující Klaiber.

14

Hráči Arnhemu, jenž dnes nastoupili v klasických žlutočerných dresech, rozehrávají na vlastní polovině hřiště.

13

Utkání začíná nabírat na obrátkách. Konečně jsou k vidění nebezpečné a zajímavé situace.

11

11. Břevno zachránilo hostující celek.

11

Obrovská šance domácích. Ke střele v pokutovém území se dostal Beerens, z následné dorážky domácí trefují břevno.

9

Troupee zablokoval přihrávku domácích. Arnhem bude vhazovat.

8

Nadějná kombinace po pravé straně zakončena nepřesným centrem.

6

Po delší době útočná akce na domácí straně, avšak hosté výborně napadají.

5

Aktivnějším celkem úvodu utkání jsou jednoznačně hosté, domácí se vůbec nemohou dostat k balonu.

3

3. Rico Strieder branku netrefil.

3

První větší šance zápasu. Rico Strieder dostal výbornou přihrávku na hranici pokutového území, tečovaná rána míří vedle Houwenovi brány.

2

Výkop měli na starosti domácí, jenž hned provedli první nákop směrem dopředu.

1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

SBV Vitesse Arnhem: Houwen – Büttner, Miazga, Kašia, V. Karavajev – Foor, Mount, Serero – Linssen, Matavž, Beerens.
Náhradníci: Pasveer, Törnes – Bruns, Castaignos, Dabo, Faye, Kruiswijk, Ali, van Bergen, van der Werff.

FC Utrecht: D. Jensen – van der Maarel, W. Janssen, Leeuwin, Troupee – Ayoub, Strieder, Klaiber – Görtler, van de Streek, Kerk.
Náhradníci: Marsman – Dessers, Dumić, Emanuelson, Kali, Labyad, Sow, van der Meer, Velanas.

Rozhodčí: Jochem Kamphuis – Johan Balder, Angelo Boonman.

09.05.2018 ADO Den Haag – SBV Vitesse 2:5
Branky: 53. El Khayaty (pen.), 81. El Khayaty – 14. Matavž, 35. Mount, 37. Mount, 45. Linssen, 73. Mount.
Karty: 80. Beugelsdijk (HAA), 90+3. Duplan (HAA) – 73. Linssen (ARN)

09.05.2018 SC Heerenveen – FC Utrecht 4:3
Branky: 9. Kobajaši, 23. Ghoochanneijhad, 48. Höegh, 87. Dumfries – 50. Labyad, 63. Labyad, 65. Bulthuis (vla.)
Karty: 17. Pierie (HEE), 40. Bulthuis (HEE) – 8. Dumić (UTR), 51. Ayoub (UTR), 61. Klaiber (UTR), 81. Strieder (UTR)

Branky: 38. Strieder, 58. van der Maarel – 78. Rojas
Karty: 23. van de Streek (UTR), 45. W. Janssen (UTR), 45+4. Leeuwin (UTR) – 63. Dumfries (HEE)
FC Utrecht
Hosté skončili v hlavní části Eredivisie o příčku výše, celkově nasbírali 54 bodů, což stačilo pouze na páté místo, ztráta na čtvrtý Feyenoord činila dvanáct bodů. Pro zajímavost, na mistrovské PSV měli hosté ztrátu 29 bodů. Z patého místa měli možnost zabojovat v semifinále proti Heerenveenu, který se ukázal jako velice těžký soupeř. V prvním zápase dokázal Heerenveen zvítězit po bláznivém utkání 4:3. Domácí vedli 3:0, následně Ultrech za čtvrthodinu dorovnal na 3:3, vítěznou branku vstřelil v 86.minutě Denzel Dumfries. O tři dny později už to bylo opatrnější, domácí se štěstím zvítězili 2:1 a díky většímu počtu vstřelených branek na hřišti soupeře postoupili do finále.
SBV Vitesse Arnhem
Domácí skončili v dlouhodobé části Eredivisie na šestém místě, když se jim podařilo nasbírat 49 bodů, čímž dostali možnost zabojovat o kvalifikaci evropské ligy. Do semifinálového dvojzápasu dostali tým Den Haag. První zápas odehráli na hřišti soupeře a po prvním poločase bylo rozhodnuto o postupujícím. Hosté ho vyhráli jasně 4:0 a celkově zápas 5:2, hatrickem se blískl Mason Mount. Odvetné utkání už se hrálo spíše z povinnosti, přesto ho Arnhem dokázal zvládnout a zvítězil v něm 2:1.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky nizozemského fotbalu. Dnes máme na programu první utkání finálové časti o Evropskou ligu, ve kterém se utkají týmy SBV Vitesse Arnhem a FC Utrecht.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.