Kazachstán – Velká Británie

6:1

konec (1:1, 2:0, 3:0)

24.04.2018, 16:00 • 2. kolo • Petr Sumbal

Z mé strany je to už pro tento zápas všechno, díky za pozornost a hezký zbytek dne. (18:23:33)
Nejlepší hráči utkání obou mužstev

Kazachstán: Roman Starčenko
Velká Británie: Mike Hammond
Kazachstán na msitrovství světa divize IA poráží Velkou Británii po slušném výkonu 6:1. Velká Británie byla Kazachstánu vyrovnaným soupeřem pouze v první třetině. To šla dokonce do vedení, když se prosadil Luke Ferrara. Kazachy ale uklidnilo, že ještě do přestávky dokázal vyrovnat Dmitrij Grenc z přesilové hry. Ve druhé třetině už byli Kazaši jasně lepší a dvěma góly Antona Sagadejeva a Romana Starčenka si vypracovali důležitý náskok. Ve třetí třetině už Velká Británie nekladla velký odpor a ještě třikrát inkasovala. Podruhé v utkání se prosadil Roman Starčenko, skóroval také Nikita Michajlis a jednu branku obdržel také brankář Jackson Whistle, který nahradil Bena Bownse, puk lovil ze své branky po snadném nahození Alichana Asetova.

Kazachstán má po dvou zápasech šest bodů a usadil se na prvním místě šestičlenné tabulky. Velká Británie je se třemi body předposlední, ale má stejný počet bodů jako druhá Itálie.

59:49

Liam Kirk pálil z pravé strany, ale zápěstím trefil jen boční síťku branky Kazachstánu.

59:18

Henrik Karlsson vyrazil nahození Britů ze středního pásma do rohu kluziště.

58:58

Vyloučení v týmu Velká Británie (Paul Swindlehurst – 2 min., hákování).
Vyloučení v týmu Kazachstán (Pavel Akolzin – 2 min., nafilmovaný pád nebo přehrávání).

58:26

Jackson Whistle dobře přečetl hru a vyjel daleko ze své branky. A vyšlo mu to, byl u puku dříve než Jevgenij Rymarev.

57:58

Roman Starčenko nakonec nedokázal udržet útočné pásmo a Velká Británie se ještě může pokusit alespoň zmírnit svou porážku.

56:55

Dmitrij Grenc mohl přidat svojí druhou branku v tomto zápase, ale svou střelou z mezikruží na Whistla nevyzrál.

56:10

Kazachstán je v plném počtu.

55:43

Z levého kruhu vypálil Robert Dowd, ale Karlsson zůstal bez práce, protože puk zablokoval Valerij Orechov.

55:09

Kazachstán byl pod tlakem, ale nyní se mu podařilo vyhodit a může vystřídat.

54:10

Vyloučení v týmu Kazachstán (Kirill Polochov – 2 min., napadení).

53:40

Vladimir Markelov z levé strany mohl ještě zvýraznit vedení Kazachstánu, ale střelou zápěstím Whistla nepřekonatl.

52:28

Liam Kirk dostal pěknou přihrávku před branku, ale dlouho mu trvalo, než si srovnal puk na holi a když už vystřelil, stihl se Karlsson přesunout.

51:23

Velká Británie v plném počtu.

51:08

Britové se v oslabení řítili do brejku, ale nedokázali tu situaci tak, jak měli. Kotouč skončil v situaci dva na brankáře po střele Phillipse mimo.

6:1

Branky a nahrávky: 15. Grenc (Jevdokimov, Michajlis), 33. Sagadejev (Lakiza), 35. R. Starčenko (Kučin), 42. R. Starčenko (Rymarev), 46. Michajlis (Lakiza), 47. Asetov – 3. Ferrara (Brooks)

Kazachstán: H. Karlsson (Malgin) – Dallman (A), M. Semjonov (C), Lakiza, Metalnikov, Polochov, Orechov, Ibrajbekov – R. Starčenko (A), Rymarev, Kučin – Michajlis, Jevdokimov, Grenc – Sagadejev, Akolzin, Markelov – Petuchov, Gurkov, Volkov – Asetov.

Velká Británie: Bowns (46. Whistle) – D. Phillips, O'Connor, Ehrhardt, Richardson (A), Lee, Swindlehurst, Sullivan – Perlini, Farmer, Shields – Lachowicz, Betteridge, J. Phillips (C) – Davies, Dowd (A), Hammond – Myers, Kirk, Brooks – Ferrara.

Rozhodčí: Hejduk, Piragič – Harrington, Lundgren

02:32 GBR 0:1 Ferrara (Brooks)
05:55 GBR 2 Ehrhardt, sekání
12:05 KAZ 2 Metalnikov, sekání
13:49 GBR 2 Ehrhardt, držení
14:28 KAZ 1:1 Grenc (Jevdokimov, Michajlis)