Play-off NHL

Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers

2:4

konec (0:1, 2:1, 0:2) Stav série: 3:2

21.04.2018, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Čtvrtfinále V. konference • Petr Sumbal

Z mé strany je to už pro tento zápas vše, díky za pozornost a dobrou noc. (03:54:11)
Dnešní utkání sledovalo 18 632 diváků.
Zápas je u konce, série naopak bude ještě pokračovat, podívá se zpátky do Philadelphie. Flyers totiž dokázali odvrátit první mečbol Pittsburghu, který porazili na jeho ledě 4:2. Sledovali jsme určitě zatím nejlepší utkání série, jako zatím jediné bylo napínavé až do samotného závěru. Jako první se do vedení dostali hosté, v první třetině otevřel skóre Claude Giroux, pro kterého to byl první gól v letoším play-off. Ve druhé třetině ale dokázali Penguins otočit stav. Nejprve srovnal po objetí branky Bryan Rust a pak zvýšil střelou mezi betony Jake Guentzel. Hosté se však nepoložili, ještě před druhou pauzou vyrovnal gólem ve vlastním oslabení Valtteri Filppula. Ve třetí třetině se dlouho čekalo na jakýkoliv gól a už to vypadalo, že vše směřuje do prodloužení. Jenže to se nestalo, velký příběh dokonal Sean Couturier. Ten předchozí hrál i přes viditelné zranění, které mu způsobil v tréninku Radko Gudas a měl daleko ke stoprocentnímu stavu. Přesto dokázal zápas rozhodnout střelou zápěstím od modré čáry. Úplnou tečku pak dal utkání 17 sekund před koncem střelou do prázdné brány Matt Read. Výborný výkon předvedl český brankář Philadelphie, který například v poslední minutě úžasné vychytal Sidneyho Crosbyho. Je téměř jisté, že bude Neuvirth chytat i v šestém utkání série.

59:43

59:43 Matt READ - 2:4

59:43

Philadelphia právě vstřelila branku!
Je rozhodnuto, dvoubrankovou ztrátu už nejspíš domácí nedoženou. MATT READ dostal přihrávku od Girouxe a nedělalo mu trefit od modré čáry prázdnou branku. Asistence: Valtteri Filppula.

59:27

Hostům se podařilo vyhodit puk, povedlo se to Filppulovi.

59:15

O puk se bojuje za brankou Flyers.

59:10

Mezitím do kabiny odešel ruský obránce Ivan Provorov, který se těsně před gólem Philadelphie nepříjemně udeřil o mantinel.

59:10

Oddechový čas pro hosty.

59:10

Michal Neuvirth předvedl úžasný zákrok proti Sidneymu Crosbymu. Ten měl před sebou volnou horní část branky, ale trefil jen nastavenou Neuvirthovu lapačku.

59:00

Domácí hrají v šesti, Murray už je na střídačce.

58:45

Oddechový čas pro domácí.

58:45

58:45 Sean COUTURIER - 2:3

58:45

Navrátilec do sestavy SEAN COUTURIER střílí dost možná rozhodující gól tohoto utkání! Pittsburgh dvakrát mohl opustit obranné pásmo, ale pokaždé se mu to nepovedlo. Od modré čáry vypálil zápěstím právě Couturier a trefil přesně prostor, kam nemohl Murray dosáhnout. Asistence: Wayne Simmonds.

58:33

Provorov se vydal na útočný výlet, ale z levé strany trefil jen boční síť.

58:09

Malin dostal kotouč do tandemu od Kessela, ale z levé strany minul branku Neuvirtha.

2:4

Branky a nahrávky: 32. Rust (Sheahan, Brassard), 37. Guentzel (Crosby, Simon) – 18. Giroux (Voráček, Filppula), 39. Filppula (Lehterä), 59. Couturier (Simmonds), 60. Read (Filppula)

Pittsburgh Penguins: M. Murray (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, J. Schultz, Määttä, Ruhwedel, Oleksiak – Simon, Crosby (C), Guentzel – Kessel, Malkin (A), Hagelin – Rust, Brassard, Sheary – Kühnhackl, Sheahan, Aston-Reese.

Philadelphia Flyers: Neuvirth (Elliott) – MacDonald, Provorov, Gostisbehere, Hägg, Gudas, Manning – Voráček, Filppula (A), Giroux (C) – Konecny, Patrick, Couturier – Simmonds, Lehterä (A), Read – Weal, Laughton, M. Raffl.

Rozhodčí: O’Halloran, Rehman – Amell, Shewchyk

Diváci: 18 632

07:14 PIT 2 Simon, nedovolené bránění
10:04 PHI 2 příliš mnoho hráčů, odpyká Konecny
17:29 PHI 0:1 Giroux (Voráček, Filppula)
24:35 PIT 2 Malkin, hrubost