Play-off NHL

Minnesota Wild – Winnipeg Jets

6:2

konec (2:1, 4:1, 0:0) Stav série: 1:2

16.04.2018, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • Čtvrtfinále Z. konference • Aleš Pur (@PurAles)

40:01

V brance Winnipegu došlo ke změně, Connora Hellebuycka nahradil Steve Mason.

38:23

38:23 Marcus FOLIGNO - 6:2

38:23

Minnesota právě vstřelila branku!
Domácí pokračují v nadšeném výkonu a navyšují svůj náskok. Po dvou neúspěšných pokusech se puk dostal k mantinelu, odkud vypálil Spurgeon a jeho dělovku srazil do brány na brankovišti číhající MARCUS FOLIGNO – 6:2. Asistence: Jared Spurgeon, Nick Seeler.

35:00

35:00 Jordan GREENWAY - 5:2

35:00

Tak tohle jsou pro hosty těžké chvilky. Minnesota se opět dostala do pásma a po buly se puk dostal mezi kruhy. Tam si jej bruslí zpracoval JORDAN GREENWAY a z otočky propálil Hellebuycka. Asistence: Matt Cullen, Nick Seeler.

34:40

34:40 Eric STAAL - 4:2

34:40

Domácí opět utíkají do dvoubrankového náskoku. Po přesunu do útočného pásma se k puku dostal Granlund, po otočce přihrál na ERICA STAALA a ten prudkým švihem pověsil puk pod horní tyčku. Asistence: Mikael Granlund, Matt Dumba.

30:24

Je tu další přesilová hra pro Winnipeg, na trestnou lavici zamířil Charlie Coyle s dvouminutovým trestem za držení.

27:23

Winnipeg dostává k dispozici přesilovou hru, dvě minuty za podražení obdržel Zach Parise.

26:42

26:42 Tyler MYERS - 3:2

26:42

Winnipeg právě vstřelil branku!
Je tu ale snížení. Hosté předvedli důraz v útočném pásmu, dokázali udržet puk a od pravého mantinelu vypálil TYLER MYERS, Prostřelil vše, co mu stálo v cestě a trefil se přesně ke vzdálenější tyči. Bez asistence.

23:32

23:32 Matt DUMBA - 3:1

23:32

A už je to o dvě branky pro domácí! Eriksson Ek vyjel zpoza branky, rozvinul akci v pásmu a ta skončila střelou MATTA DUMBY od modré čáry. Jeho spoluhráči Hellebuyckovi dobře clonili a puk skončil v síti! Asistence: Daniel Winnik, Joel Eriksson Ek.

21:07

21:07 Seeler byl blízko gólu, Hellebuyck se štěstím zasáhl

21:07

Domácí se dostali do brejku dvou na jednoho a Seeler byl blizoučko úspěchu. Hellebuyck už byl překonán, nakonec se puk ale objevil mimo jeho branku. Seeler trefil tyčku a gólman hostů poté bruslí kolem brankové čáry vytěsnil puk mimo brankoviště.

19:27

A je z toho přesilovka pro hosty, dvě minuty za hrubost dostal Matt Dumba.

17:50

17:50 Zach PARISE - 2:1

17:50

A ta končí gólem. Domácí dokázali rozjet přesilovkový tlak, po několika přihrávkách přišlo nahození od modré a ZACH PARISE stál na správném místě před brankou, kde lehce tečoval za Hellebuyckova záda. Asistence: Mikko Koivu, Jonas Brodin.

17:01

A nyní to budou mít i s přesilovkou, neboť Ben Chiarot dostává dnes svůj druhý dvouminutový trest za krosček.

09:47

09:47 Mikael GRANLUND - 1:1

09:47

Teď už je ale vyrovnáno. Hosté už sice byli ve čtyrech, jenže se stále bránili tlaku Minnesoty. Ten vyvrcholil přihrávkou skrz šíři pásma, na puk si najel MIKAEL GRANLUND a střelou z první překonal přemisťujícího se Hellebuycka. Asistence: Mikko Koivu, Eric Staal.

08:06

A teď už tu byla regulérní potyčka u branky hostů a Adam Lowry byl za její odstartování potrestán vyloučením. Dostal dvě minuty za hrubost, Minnesota má dlouhou přesilovku pět na tři.

07:26

Přesilovku si zahrají i hráči Minnesoty, u branky fauloval Ben Chiarot a dostal dvě minuty za krosček.

04:50

04:50 Blake WHEELER - 0:1

04:50

Přesilovka je ale nakonec využitá! Hosté se usadili v pásmu a z úhlu to zkusil BLAKE WHEELER. Puk neposedně poskočil a Dubnykovi tak u jeho levé tyčky pronikl za brankovou čáru. Ten po něm sáhl o moment později a hosté tak vedou. Asistence: Dustin Byfuglien, Patrik Laine.

03:35

Nyní se ale už vylučovat bude a na trestnou lavici jde opět domácí hráč. Za sekání dostal dvě minuty Matt Cullen.

00:43

Wheeler se dostával do protiútoku, akce však byla zastavena hvizdem sudího. Domácí Matt Dumba dostal dvě minuty za sekání a je tu první přesilovka pro Winnipeg.

6:2

Branky a nahrávky: 10. Mikael Granlund (M. Koivu, E. Staal), 18. Parise (M. Koivu, Brodin), 24. Dumba (Winnik, J. Eriksson Ek), 35. E. Staal (Mikael Granlund, Dumba), 35. Greenway (Cullen, Seeler), 39. M. Foligno (Spurgeon, Seeler) – 5. Wheeler (Byfuglien, Laine), 27. T. Myers

Minnesota Wild: Dubnyk (Stalock) – Dumba, Brodin, Spurgeon, Seeler, Prosser, Soucy – Mikael Granlund, E. Staal (A), Zucker – Niederreiter, M. Koivu (C), Parise (A) – Coyle, Cullen, Greenway – Winnik, J. Eriksson Ek, M. Foligno.

Winnipeg Jets: Hellebuyck (41. S. Mason) – Trouba, Morrissey, Byfuglien (A), Morrow, T. Myers, Chiarot – Wheeler (C), Scheifele (A), Connor – Laine, Stastny, Ehlers – Roslovic, Little, Copp – Armia, Lowry, B. Tanev.

Rozhodčí: McAuley, Peel – MacPherson, Gibbs

Diváci: 19 175

00:43 MNS 2 Dumba, sekání
03:35 MNS 2 Cullen, sekání
04:50 WPG 0:1 Wheeler (Byfuglien, Laine)
07:26 WPG 2 Chiarot, krosček