Play-off DHL extraligy juniorů

HC Sparta Praha – HC Kometa Brno

1:4

konec (0:1, 0:2, 1:1) Stav série: 0:3

22.03.2018, 15:30 • Tipsport arena, Praha 7 – Bubeneč • Čtvrtfinále • Vojtěch Martinek (@mrtnkv)

Hokejisté Komety spolu se svým kotlem slaví v Tipsport areně postup do další fáze vyřazovacích bojů – po zaslouženém vítězství 4:1 si totiž zajistili účast v semifinále. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (17:38:00)

59:55

Utkání se více méně dohrává, oba celky jsou s výsledkem zápasu už smíření. Kometa postupuje do semifinále, zatímco Spartě dnes sezóna končí.

58:13

Tak tohle je hodně prapodivné. Tomáš Havránek (KOM) je po vstřelení branky vyloučen na dvě minuty za sekání, zatímco Tomáš Pšenička (SPA) dostává za stejný prohřešek pět minut a do konce utkání.

58:13

Kometa právě vstřelila branku!
Je hotovo, Kometa Brno postupuje do semifinále letošního ročníku juniorské Extraligy! Z mezikruží puk do prázdné klece uklidil TOMÁŠ HAVRÁNEK a zkompletoval tak svůj hattrick. Asistence: Adam Gajarský, Petr Slabý.

57:12

Spartě se v početní výhodě nedaří zamáčknout soupeře, zatím pouze zachycují vyhozené kotouče Komety. O vítězi je téměř rozhodnuto.

56:26

Horký chtěl nahozením uklidit puk do prázdné klece, vlastní rukou ale nakonec kotouč zastavil bránící Jandus. Sparta jde dopředu.

55:39

Domácí si vzali oddechový čas, po jehož vypršení se Škorpík už nevrací do branky! Sparta nemá co ztratit a zkouší power-play.

55:19

Rána Matěje Nováka skončila v lapačce Jana Škorpíka, hra je přerušena. Z Procházkova trestu zbývá jedna jediná sekunda.

54:17

Petr Kratochvíl chtěl zkusit své štěstí od modré čáry, střela mu ale vůbec nesedla a jeho slabší zakončení neměl Škorpík sebemenší problém chytit.

53:20

Dlouhá ponechaná výhoda Brna je u konce, Ondřej Procházka (SPA) míří na trestnou lavici. Dopustil se sekání, ze hry bude maximálně dvě minuty.

52:21

Další icing Komety, v této třetině už druhý. Brněnský kotel žene své svěřence vpřed, ti ale zatím ve třetí části hrají jako opaření.

50:59

Ke kontaktnímu gólu teď měla Sparta hodně blízko, jeden z jejích hráčů z první z ideální pozice před brankou minul Dostálovu klec!

49:31

Procházka se nyní blýskl další individuální akcí, která i tentokrát končí úspěšným zákrokem brankáře. Škorpík se v posledních minutách musí nudit.

48:13

Dostál postavil Eliášově střele z mezikruží do cesty vyrážečku, od začátku třetí části má plné ruce práce. Obrana před ním začíná dost znatelně selhávat.

47:30

Kometa vyhodila kotouč z vlastní třetiny až na zakázané uvolnění. Po pauze uvidíme vhazování po pravé ruce maskovaného strážce hostující branky.

46:09

Před hostující klecí zavládla chaotická situace, Sparta hraje jako vyměněná a má na ledě jasnou převahu. Dostál nakonec vyvázl bez dalšího inkasovaného gólu.

44:59

Sparta právě vstřelila branku!
Brněnský gólman poprvé inkasuje, domácí stahují náskok Komety na dvě branky! Po spolupráci s Jandusem připravil Dostála o čisté konto TOMÁŠ PŠENIČKA. Asistence: Tomáš Jandus, Ondřej Procházka.

44:42

Procházka si zpoza vlastní branky vyjel dopředu, prokličkoval hostující obranou a zakončil přímo do betonu připraveného Lukáše Dostála.

1:4

Branky a nahrávky: 45. Pšenička (Jandus T., Procházka) – 8. Novák, 27. Havránek (Horký), 36. Havránek, 59. Havránek (Gajarský, Slabý)

HC Sparta Praha: Škorpík (Wolf) – Jandus M., Janda, Mrkvička, Sedliský, Eliáš, Jeřábek Ra., Prchal, Karoch – Komárek, Jandus T., Schwamberger, Fabiánek, Bílek, Larsen, Procházka, Pejchal, Chlouba, Dubský, Wojnar.

HC Kometa Brno: Dostál (Holík) – Trnka, Slabý, Furch, Kučera, Kučeřík, Jeřábek Ro., Mikyska – Novák, Süss, Havlát, Svoboda, Gajarský, Střondala, Horký, Mlynář, Ferda, Kratochvíl, Krejčí, Plášek, Havránek.

Rozhodčí: Lacina – Jindra, Zíka.

05:18 KOM 2 Střondala, hákování
07:33 KOM 0:1 Novák
07:54 SPA 2 Schwambeger, hákování
13:10 SPA 2 Wojnar, podražení
14:38 KOM 2 HL příliš mnoho hráčů, odpyká Gajarský