21.03.2018, 00:00 • PNC Arena, Raleigh • Tomáš Reiner (@ReinyTom)

Tipsport: 2.01 3.94 3.24 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Hvězdy utkání

1. Leon Draisaitl (EDM) 1+3
2. Pontus Åberg (EDM) 1+2
3. Sebastian Aho (CAR) 1+1 (02:31:51)
Statistiky: Střely na bránu: 32-30; Zablokované střely: 8-9; Vhazování: 60%-40%; Hity: 24-19; Přesilové hry: 1/2-0/1; Trestné minuty: 2-4.
Edmonton podal skvělý týmový výkon a s přehledem zvítězil v Carolině, která nutně potřebuje sbírat body, aby se dostala do playoff, jenže v dnešním zápase se jí to nepodařilo. Cam Talbot podal solidní výkon, zatímco vpředu se prosadilo sedm různých hráčů. Fantastický výkon podal Leon Draisaitl, který zaznamenal čtyři kanadské body za gól a tři přihrávky na gól. Konečný výsledek. Carolina Hurricanes 3 Edmonton Oilers 7.

59:00

Do konce dnešního utkání zbývá odehrát 1 minuta.

58:08

Drake Caggiula na pravém křídle vybojoval puk a poté vystřelil zápěstím, Scott Darling byl ale připraven a jeho pokus vyrazil.

57:47

Viktor Rask zkusil štěstí střelou z vrcholu mezikruží, kterou Cam Talbot vyrazil, a poté puk ukryl pod lapačkou.

57:01

Jesse Puljujärvi vystřelil na bodu pravého kruhu pro vhazování a Scott Darling na přední tyči puk dobře vyrazil.

55:22

Jeff Skinner nemohl na levém křídle pokračovat v akci, protože se pískalo postavení mimo hru. Reklamní přestávka.

54:02

Hra byla přerušena a prostor dostává reklamní přestávka. Carolina dnes bojuje o playoff, jenže inkasovala sedm gólů.

53:06

53:06 Jesse PULJUJÄRVI - 3:7

53:06

Edmonton právě vstřelil branku!
JESSE PULJUJÄRVI si na vrcholu mezikruží skvěle pokryl puk a v tísni vystřelil bekhendem, Scott Darling sice jeho pokus vyrazil pravým betonem, jenže finský útočník se u levé tyče dostal k dorážce a mezi betony brankáře Caroliny poslal puk do sítě! Asistence: Milan Lucic a Ryan Strome.

50:39

Jaccob Slavin na vrcholu levého kruhu napřáhl ke krásné střele, která po drobné teči těsně minula vzdálenější pravou tyč. Cam Talbot možná vytáhl puk lapačkou.

50:24

Oilers se v rychlém sledu u levé tyče dostali ke dvěma střelám, Scott Darling ale opět dvě úspěšně vyrazil.

50:00

Ze závěrečné části utkání bylo odehráno přesně deset minut a Edmonton vede v Carolině stále rozdílem tří branek.

48:13

Haydn Fleury se na levém křídle podél hrazení protáhl kolem Yohanna Auvita a z ostrého úhlu rychle vystřelil zápěstím, Cam Talbot si ale pohlídal přední tyč a puk pravým ramenem vyrazil.

47:15

Anton Slepyšev před pravým kruhem zamíchal s pukem a vypálil přes jednoho z hráčů Caroliny zápěstím, kotouč se ale právě od něj odrazil do ochranné sítě. Následuje reklamní přestávka.

3:7

Branky a nahrávky: 5. B. McGinn, 15. Aho (Faulk, J. Staal), 25. T. Teräväinen (Aho, E. Lindholm) – 5. Caggiula (Draisaitl, Åberg), 7. Benning (Nugent-Hopkins, McDavid), 10. R. Strome, 22. Åberg (Draisaitl), 32. Auvitu (Draisaitl, Åberg), 36. Draisaitl (Puljujärvi, Auvitu), 54. Puljujärvi (Lucic, R. Strome)

Carolina Hurricanes: Darling (C. Ward) – Slavin, Pesce, Dahlbeck, Faulk (C), H. Fleury, T. van Riemsdyk – Aho, J. Staal (A), T. Teräväinen – B. McGinn, E. Lindholm, Williams – Skinner (A), D. Ryan, Stempniak – Zykov, V. Rask, Di Giuseppe. Hlavní trenér: Bill Peters.

Edmonton Oilers: Talbot (Montoya) – Nurse, A. Larsson (A), Russell, Bear, Auvitu, Benning – Nugent-Hopkins, McDavid (C), Rattie – Lucic (A), R. Strome, Puljujärvi – Caggiula, Draisaitl, Åberg – Slepyšev, Khaira, Pakarinen. Hlavní trenér: Todd McLellan.

Rozhodčí: Pierre Lambert, Gord Dwyer. Čároví: Greg Devorski, Jonny Murray

Diváci: 10554

04:30 CAR 1:0 B. McGinn
04:53 EDM 1:1 Caggiula (Draisaitl, Åberg)
06:53 EDM 1:2 Benning (Nugent-Hopkins, McDavid)
09:17 EDM 1:3 R. Strome