4:2

konec (1:1, 2:1, 1:0)

14.03.2018, 00:30 • Bell Centre, Montreal • Aleš Pur (@PurAles)

Tipsport: 3.58 3.92 1.91 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (03:33:49)

Trestné minuty: 20:22
Dramatické utkání je u konce, Montreal se raduje z cenné výhry 4:2 a přerušil tak pětizápasovou sérii porážek. I ve třetí třetině se hrál rychlý hokej, Dallas se snažil o vyrovnání, jenže v brance domácích dnes stál vynikající Antti Niemi. Ten vymazal všechny pokusy soupeře a byl důležitým článkem při cestě za vítězstvím. To v 50. minutě pečetil další využitou přesilovkou Nikita Ščerbak. Pro Montreal to byla dnes třetí využitá přesilová hra, Dallas dnes skutečně doplatil na nečistou hru. Konečný výsledek zápasu zní 4:2 pro Montreal.

59:45

Niemi je dnes opravdu ve skvělé formě, na brankovišti nyní zastavil velký nápor, poradil si se střelou Jamieho Benna i s pokusem o dorážku od Faksy.

59:26

A po Seguinově dalším pokusu Niemi přerušil hru. Montreal si může vydechnout.

59:17

Tlak hostů vrcholí, o zakončení se snaží zejména Radulov a Seguin.

58:47

No a pozor, Montreal jde do tří! Dvě minuty za vysokou hůl obdržel Byron Froese.

58:36

Seguinovo nahození skončilo v rohu.

58:08

Dallas to zkusí rovnou v šesti, Lehtonen zůstal na střídačce!

58:08

Už se pískalo a Brett Lernout dostal dvě minuty za vysokou hůl.

57:57

Rozhodčí signalizují vyloučení, Dallas si zahraje přesilovku. Lehtonen už zmizel na střídačce, hosté mají ponechanou výhodu.

57:30

Gallagher vystřlelil přes Pateryna, Lehtonen jeho pokus zvládl pokrýt, na tohle měl dobrý výhled.

56:32

Vyhození domácích skončilo až u Lehtonena, o zakázané uvolnění se ale nejednalo. Pro Montreal ideální situace.

55:27

Jordie Benn ztratil na modré čáře puk, Shore se ale nedokázal probít do rychlého kontru. Domácí obránce napravil svou chybu a vybojoval puk zpátky pro své barvy.

4:2

Branky a nahrávky: 17. Lehkonen (Galchenyuk, J. de La Rose), 29. Lehkonen (Drouin, Petry), 30. Gallagher (Drouin, Galchenyuk), 50. Ščerbak – 12. Faksa (Pateryn, Pitlick), 39. Ja. Benn (Radulov, D. Shore)

Montreal Canadiens: Niemi (Ch. Lindgren) – Petry (A), Reilly, Juulsen, Alzner, Lernout, Jo. Benn – Gallagher (A), Drouin, Byron (A) – Hudon, J. de La Rose, Galchenyuk – A. Shaw, Ščerbak, Lehkonen – Froese, L. Shaw, Deslauriers.

Dallas Stars: Lehtonen (McKenna) – J. Klingberg, Lindell, Pateryn, Hamhuis, Johns, Methot – Radulov (A), Seguin, Ja. Benn (C) – D. Shore, Dickinson, Janmark – B. Ritchie, Spezza (A), Elie – Pitlick, Faksa, Roussel.

Rozhodčí: Hebert, Kowal – Cormier, Daisy

Diváci: 21 302

11:48 DAL 0:1 Faksa (Pateryn, Pitlick)
16:31 MTL 1:1 Lehkonen (Galchenyuk, J. de La Rose)
27:44 DAL 2+2 Hamhuis, vysoká hůl+vysoká hůl
28:41 MTL 2:1 Lehkonen (Drouin, Petry)