Paralympijské hry

Přehled událostí na PH Pchjongčchang 2018 - 4. den

12.03.2018, 01:30 • Martin Augustin (@ogy_16)

14:02

Program 4. dne paralympijských her je u konce. Ve sportech, v nichž se dnes rozdávaly medaile, neměly výpravy Česka ani Slovenska své zástupce. Čeští fanoušci tak mohli fandit jen sledge hokejistům, kteří ale favorizovaný tým USA nezaskočili a po vysoké prohře 0:10 ztratili naději na postup do bojů o medaile. Dva zápasy pak absolvovali slovenští curleři. Ti nejprve porazili 8:3 Švédsko, ale následně podlehli 6:7 Německu.

09:08

Curling:
Slováci uhráli v posledním endu pouze jeden bod a tak Německu podlehli 6:7. První výhru na turnaji slaví Finové, kteří přehráli USA 8:5. Neporazitelnost udržela Čína, tak zdolala jasně 8:2 Švýcarsko.

Curling:
Slováci prohrávají po 7. endu s Německem 5:7. V 8. endu se budou snažit vrátit do zápasu, mají výhodu posledního kamene.

08:13

Curling:
Probíhá druhý dnešní blog zápasů curlingovéhu turnaje. Slováci bojují proti Němcům o další výhru, od prvního endu, který prohráli 0:3, ale dotahují německý náskok. Po 6. endu prohrávají jen 5:6 a stále mají šanci.

Průběžné výsledky:
Německo – Slovensko 6:5 (po 6. endu)
Čína – Švýcarsko 3:2 (po 5. endu)
Finsko – USA 5:4 (po 5. endu)
Švédsko – Velká Británie 0:6 (po 5. endu)

05:55

Sledge hokej:
Ve třetí třetině už žádný gól nepadl. Američané většinu času drželi puk na svých holích a již téměř nestříleli. I tak zápas končí jejich vysokou výhrou 10:0, o níž rozhodli zejména sedmi zásahy v prostřední části utkání. Svěřence Jiřího Břízy zítra odehrají poslední zápas skupinové fáze proti Japonsku, postoupit do bojů o medaile už ale nemohou.

USA – Česko 10:0 (3:0, 7:0, 0:0)
Branky a nahrávky:
2. Roybal (Landeros), 9. Farmer (Wallace, Page), 13. Farmer (McKee, Pauls), 19. Farmer (Page, Wallace), 22. Wallace (Farmer, Page), 25. Roybal (Misiewicz, McKee), 28. Dodson (Hanning JR), 29. Farmer (Landeros, Carron), 29. Roybal (Misiewicz), 30. Dodson (Landeros, Roman).

05:17

Čeští hokejisté za sebou mají třetinu hrůzy, ve které inkasovali hned sedm gólů a prohrávají s Američany 0:10. Už čtyřikrát se dnes prosadil Declan Farmer, hattrick pak zaznamenal Brody Roybal. Hra Česka se sesypala zejména před přestávkou, v posledních dvou minutách prostřední části inkasoval brankář Kudela čtyřikrát.

USA – Česko 10:0 po 2. třetině.

04:58

Češi inkasovali popáté. Ve 22. minutě se trefil pod víko Jack Wallace – 5:0.

04:51

Declan Farmer zkompletoval v úvodu druhé části v přesilovce hattrick a Američané tak vedou nad Českem 4:0.

04:36

Po první třetině to s nadějemi českého týmu na postup do semifinále nevypadá vůbec dobře. Američané totiž vedou 3:0 a kontrolují zápas. Skóre utkání otevřel už na začátku 2. minuty Brody Roybal a další dva zásahy obstaral Declan Farmer. Ten druhý zaznamenal v přesilové hře.

USA – Česko 3:0 po 1. třetině.

04:21

V čase 8:17 zvýšil na 2:0 pro USA Declan Farmer. Sen českého týmu o postupu do play off se pomalu rozplývá.

04:07

Američané bohužel rychle otevřeli skóre. Hned po 64 sekundách se prosadil Brody Roybal.

Curling:
Máme tu první konečný výsledek v curlingu. Slováci zvítězili nad Švédskem hladce 8:3 a zarovnávají svou bilanci po čtyřech zápasech na dvě výhry a dvě porážky.

Curling:
Zatím výborně mají rozjetý zápas se Švédskem slovenští curleři, kteří vedou po 3. endu už 5:1 a míří za druhou výhrou na turnaji. V souboji dosud neporažených celků vede Korea nad Kanadou 3:1. Kanaďané ale dokázali ve 3. endu snížit.

Finsko – Čína 0:1
České fanoušky dnes bude zajímat sledge hokej. Národní tým dnes totiž čeká druhé vystoupení na turnaji, soupeřem svěřenců kouče Jiřího Břízy bude favorizovaný celek USA, který na úvod rozstřílel 10:0 Japonsko. Čeští sledge hokejisté naopak padli 2:3 v prodloužení s Koreou. Do hry se dnes dostanou také slovenští curleři, kteří absolvují dva zápasy turnaje smíšených družstev na vozíku. Od 1:35 se utkají se Švédskem a v 6:35 s týmem Německa.