NHL

Calgary Flames – New York Islanders

2:5

konec (1:3, 0:1, 1:1)

12.03.2018, 00:12 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 1.82 4.06 3.79 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že dnešní utkání ve Scotiabank Saddledome v Calgary sledovalo 19 108 diváků se s vámi loučím. U dalších on-line přenosů na shledanou. (02:58:05)

New York Islanders – 27
Dnešní utkání je tedy u konce a z vítěství se radují hosté. Ostrované měli výborný vstup do zápasu, když se ve třetí minutě prosadili dvakrát během 18 vteřin a rázně tak nakročili za ziskem dvou bodů. Calgary sice v 8. minutě snížilo, ale na konci první části to bylo díky Eberlemu přeci jenom o dvě branky.

Islanders pak navíc zvládli vstup do druhé periody a Anders Lee brzy po přestávce navýšil vedení hostujícího celku. Ten ještě připustil menší zdramatizování, ale na Giordanovu branku ze 48. minuty již domácí nenavázali. Naopak se do prázdné brány v závěru trefil dvougólový Lee. Hosté tedy přerušili sérii osmi porážek v řadě.

59:49

59:49 Anders LEE - 2:5

59:49

Islanders právě vstřelili branku!
Přichází pátá branka Ostrovanů. Po menších zmatcích ve středním pásmu si to kotouč namířil na hůl ANDERSE LEEHO. Ten už měl jednoduchou situaci a podél bránícího hráče puk poslal do prázdné brány. Asistence: John Tavares.

59:32

Kotouč je až za opuštěnou bránou domácího celku. Zdá se, že na dvě branky už Calgary nebude mít čas.

59:09

Oddechový čas pro domácí.

58:56

Johnny Gaudreau chvíli počkal, ale poté přeci jenom vypálil z pravého kruhu. Svižná střela šla mimo a navíc se podél mantinelu dostala až do středního pásma.

58:28

Před Giordanem se zjevila odkrytá brána, avšak domácí kapitán skákavý kotouč vůbec netrefil. Hosté však zahráli na icing.

57:49

Zatím jediné zakončení v rámci powerplay šlo od modré čáry přesně do Gibsona.

57:23

Domácí již na nic nečekají a v útočném pásmu mají šest hráčů. Smith je na střídačce.

56:58

Gaudreau se dostal k zakončení u tyče Gibsonovy brány, avšak pravý beton gólmana byl proti inkasování!

56:29

Giordano udělal výbornou kličku z levé strany, nicméně v tísni již nedokázal zakončit do odkryté brány Ostrovanů.

56:24

Hra se nyní rychle přelévala ze strany na stranu. Pasáž končí dobrým zákrokem hostujícího gólmana.

55:34

Fantasticky to udělal Sam Bennett, který se na levém kruhu kličkou elegantně zbavil Pelecha, avšak poté nedokázal překonat výborně chytajícího Christophera Gibsona.

55:10

Zakázané uvolnění domácího celku.

2:5

Branky a nahrávky: 8. J. Gaudreau (Monahan), 48. Giordano (D. Hamilton, J. Gaudreau) – 3. Leddy (Cizikas), 3. Boychuk (Cizikas, Johnston), 11. Eberle (Boychuk, Tavares), 21. Lee (Boychuk, Leddy), 60. Lee (Tavares)

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – Giordano (C), D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Mi. Stone – J. Gaudreau, Monahan (A), Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Hathaway – Brouwer (A), Stajan, Lazar.

New York Islanders: Gibson (Halák) – Leddy, Boychuk, Hickey, Pulock, Pelech, Davidson – Lee, Tavares (C), Jo. Bailey – Ladd (A), Barzal, Eberle – Beauvillier, B. Nelson, Fritz – Johnston, Cizikas, Clutterbuck (A).

Rozhodčí: Kowal, Skilliter – Nowak, Knorr

Diváci: 19 108

02:14 NYI 0:1 Leddy (Cizikas)
02:32 NYI 0:2 Boychuk (Cizikas, Johnston)
07:23 CGY 1:2 J. Gaudreau (Monahan)
10:25 NYI 1:3 Eberle (Boychuk, Tavares)