05.03.2018, 15:00 • Ufa Arena • Play-off • Radomír Fukala

Tipsport: 2.25 3.9 2.75 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na počtenou. (17:30:53)

Sražené střely: 8:2
Hity: 12:7
Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS) 60 minut, 32 zák., 2 góly, 94,12%
Je dobojováno! Omsk vedl po 40 minutách vysoko 5:2 a byl blízko k vítězství. V poslední periodě však svůj náskok ještě zvýšil. Pomohl mu k tomu i trest Omarka, který byl vyloučen na pět minut a do konce utkání. Nabídnutou přesilovku, kterou přerušilo vyloučení André Peterssona, poté sám vyloučený využil a završil tak hattrick v dnešním duelu. Na konečných 7:2 pro Avangard poté zvyšoval Semjon Košelev. Střetnutí se poté víceméně dohrávalo a po dvou zápasech se tedy série za nerozhodného stavu 1:1 stěhuje do Omsku.

59:49

Hosté nyní čekají s pukem za svou bránou, kde také touš zůstane do závěrečné sirény.

59:00

Hlasatel zápasu pravě ohlásil poslední minutu střetnutí.

58:55

Nakonec to byli hostující hráči, kteří však prakticky vzápětí o puk zase přicházejí.

58:40

V rohu útočného pásma Omsku se svádí litý boj o kotouč. Uvidíme, kdo z něj vyjde jako vítěz.

58:00

Probíhají poslední dvě minuty zápasu.

57:30

Ufa nyní zakládá útok zpoza své brány a může se pokusit alespoň kosmeticky upravit výsledek zápasu.

56:32

Joonas Kemppainen ovšem neudržel nervy na uzdě a před bránou oplácel svému soupeři. Domácí forvard budou pykat dvě minuty za hrubost.

56:14

Dominik Furch vystartoval pozdě proti Majorovovi, který vyjíždějícímu brankáři udělal kličku a ten jej následně fauloval. Následují dvě minuty za podražení pro českého brankáře.

55:50

Medvěděv má nyní kotouč za svou bránou a čeká s rozehrávkou až mu dostřídají jeho spoluhráči.

54:28

I nyní zasahuje domácí brankář proti nahození hostujících hráčů. Hra je tedy přerušena a bude se vhazovat v obranném pásmu Salavatu Julajev.

53:27

Medvěděv naskočil z trestné lavice a hnal se za vyhozeným kotoučem, který před ním musel ukrýt pod lapačku Andrej Karejev.

53:10

Furch odolal i této ráně z levého kruhu, kterou vyráží do rohu kluziště, kde se puku ujímají hokejisté Ufy.

52:45

Současné vyloučení:
Vyloučení v týmu Salavat Julajev Ufa (Teemu Hartikainen – 2 min., sekání).
Vyloučení v týmu Avangard Omsk (Vitalij Meňšikov – 2 min., hrubost).

52:29

Obrovský závar před hostující bránou! Hartikainenovi se nepodařilo prostřelit ve vyložené šanci Furcha, který skvěle zasáhl pravým betonem. Posléze se o volný puk strhl velký souboj, ale nakonec jej Omsk dokázal odpálit do bezpečí.

2:7

Branky a nahrávky: 30. Panin (Larsen, Omark), 31. Tkačov – 16. A. Petersson (Berezin), 16. A. Galimov (Martynov, Stas), 29. A. Petersson (Berezin, Purcell), 32. Chochrjakov (Minejev), 37. Fisenko (Kugryšev), 43. A. Petersson, 47. Košelev (Čudinov)

Salavat Julajev Ufa: Nalimov (41. Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Bartulis, Jelizarov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – Lisin (A), Zubov (C), Fjodorov – Burdasov, Korotkov, Tkačov – M. Majorov, Busarov, Soloduchin – Kuzmin.

Avangard Omsk: Furch (Šilin) – J. Medveděv (C), Martynov, Minejev, Čudinov (A), Meňšikov, Berezin, Děrvuk – Rau, Stas, A. Galimov – Purcell, Sundström, A. Petersson – Chochrjakov, Fisenko, Kugryšev – I. Michejev, K. Semjonov (A), Košelev.

Rozhodčí: Akuzovskij, Beljajev – Palej, Ponamarenko

Diváci: 5 343

02:16 UFA 2 Panin, nedovolené bránění
08:29 OMS 2 HL příliš mnoho hráčů
15:24 OMS 0:1 A. Petersson (Berezin)
15:33 OMS 0:2 A. Galimov (Martynov, Stas)