NHL

Calgary Flames – Colorado Avalanche

5:1

konec (2:1, 1:0, 2:0)

24.02.2018, 22:05 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Vojtěch Balon (@VojtaBalon)

Tipsport: 2.07 3.86 3.15 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z mé strany vše, brzy na počtenou! (00:37:40)

3. Matthew Tkachuk (CGY): 0+2
Zprvu vyrovnané utkání mezi Calgary a Coloradem se nakonec změnilo ve zcela jednoznačnou záležitost. Nathan MacKinnon sice v první třetině dostal Avs zpět do hry šťastným gólem na 1:2, poté se už ale trefovali jen domácí a nakonec dokráčeli k jasné výhře 5:1, k čemuž jednou trefou přispěl už po 18 sekundách zápasu Michael Frolík. Avs se tak nedokázali bodově dotáhnout na svého konkurenta v boji o play-off, náskok Flames na Colorado se naopak zvýšil na 4 body.

59:02

Jon Gillies si připsal ještě jeden zákrok po střele Barrieho od modré, to už se nám rozběhla poslední minuta třetí třetiny a troufám si říct, že i celého zápasu.

58:03

Flames minimálně minutu drželi puk v útočném pásmu a nakonec z toho byla střela od modré z hokejky Giordana, se kterou si ale coloradský gólman dokázal poradit.

57:10

Sean Monahan se zmocnil odraženého kotouče na útočné modré a poté posunul puk na Bennetta, jehož střelu z pravého kruhu však Varlamov bez potíží vyrazil.

56:13

Po hromadné strkanici u hrazení vyfasovali shodné tresty za hrubost Andrew Mangiapane (CGY), Garnett Hathaway (CGY) a Duncan Siemens (COL). Poslední jmenovaný navíc dostal navrch desetiminutový osobní trest za nesportovní chování.

55:49

Nepovedená rozehrávka Flames skončila na zakázaném uvolnění, po delší době se bude vhazovat před Jonem Gilliesem.

54:46

54:46 Mikael BACKLUND - 5:1

54:46

Calgary právě vstřelilo branku!
Domácí využívají další přesilovou hru a o jejich vítězství je definitivně rozhodnuto. Brodie obětavě udržel puk v útočném pásmu a posunul ho na volného MIKAELA BACKLUNDA, který si následně narazil puk s Brouwerem a přesnou střelou z voleje nedal Varlamovovi šanci. Asistence: Troy Brouwer a TJ Brodie.

53:55

Monahanovu ránu z mezikruží Semjon Varlamov dokázal zneškodnit, nicméně Flames i nadále pokračují v kombinaci v útočném pásmu.

53:30

Právě Gaudreau byl nyní zahákován Duncanem Siemensem (COL), Flames si tak zahrají ještě jednu přesilovou hru.

52:33

Johnny Gaudreau ujel sám na Varlamova, svůj bekhendový blafák ale nedotáhl do úspěšného konce!

51:15

Po delší době byla hra přerušena, načež hlasatel ve Scotiabank Saddledome ohlásil další komerční brejk.

50:19

Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:19

Zdá se, že je rozhodnuto. Na žádný závěrečný tlak Avalanche to nevypadá, domácí si s přehledem kontrolují pohodlný náskok a Jon Gillies je ve třetí třetině prakticky bez práce.

49:05

Coloradská svatyně byla vychýlena ze své pozice, hra je přerušena a následovat bude komerční přestávka.

5:1

Branky a nahrávky: 1. Frolík (Backlund), 8. Giordano (Backlund, Tkachuk), 31. Monahan (Stone, Tkachuk), 43. Brouwer (Stajan, Brodie), 55. Backlund (Brouwer, Brodie) – 17. MacKinnon (Barrie, Siemens)

Calgary Flames: Gillies (Rittich) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, S. Bennett – Tkachuk, Backlund, Frolík – Jankowski, Hathaway, Mangiapane – Brouwer, Stajan, Lazar.

Colorado Avalanche: Varlamov (Hammond) – Zadorov, Barrie, Nemeth, Girard, Siemens, Warsofsky – Landeskog, MacKinnon, Rantanen – Nieto, Söderberg, Comeau – C. Wilson, Kerfoot, Compher – G. Bourque, Jost, Toninato.

Rozhodčí: L'Ecuyer, Lee – Barton, Gibbons

00:18 CGY 1:0 Frolík (Backlund)
07:24 CGY 2:0 Giordano (Backlund, Tkachuk)
16:24 COL 2:1 MacKinnon (Barrie, Siemens)
26:14 CGY 2 Kulak, hákování
29:16 COL 2 Zadorov, podražení