5:1

konec (1:1, 1:0, 3:0)

16.02.2018, 13:10 • Skupina C • Marek Jašek

Tipsport: 1.3 7.01 7.61 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Finsko se v tabulce přesouvá na první místo díky lepšímu skóre( Švédsko totiž vyhrálo nad Německem pouze 1:0). Norové zůstávají na posledním místě. (15:22:45)
Statistiky utkání:

Střely na branku: 30:22
Vyloučení: 4:6
Góly v početní výhodě: 2:1
Branky v oslabení: 0:0
Tak a je konec. I přes pomalejší začátek Finsko dokázal naplnit předzápasové předpoklady a připisuje si jasné vítězství. První třetina se odehrávala v hodně bojovném tempu a Norové dokázali se svým soupeřem držet krok, dokonce se dostali do vedení díky bance Patricka Thoresena. Za deset minut bylo vyrovnáno a od této chvíle přišla jasná nadvláda hráčů v modrých dresech. Dva góly si přisal Eeli Tolvanen, který byl v dnešním zápase hodně aktivní a nebyl daleko hattricku. Rozhodující se stala závěrečná třetina, v ní Finsko vstřelilo tři branky a dominovalo na každém kousku ledu. To je z dnešního přenosu ve, přeji příjemné odpoledne.

59:00

Závěrečná minuta se odehraje před Haugenem.

58:20

Petri Kontiola ztratil kotouč a nabídl tak protiútok Norsku.

57:30

Finsko ještě stále utočí a vůbec nepolevuje ve své aktivitě.

56:48

56:48 Sakari MANNINEN - 5:1

56:48

Finsko právě vstřelilo branku!
Vítězství je třikrát podtržené! SAKARI MANNINEN se dostal do ideální pozice ke střele a svou ránou vymetl pravou šibenici branky. Lars Haugen neměl nejmenší šanci reagovat. O výhře Finska už asi nikdo nemůže pochybovat. Petri Kontiola přidává svou druhou asistenci v utkání. Asistence: Petri Kontiola.

55:53

Norové přežili čtyřminutovou přesilovou hru a vyráží do útoku.

55:25

Další vyhození Norska.

55:09

54:25

Juuso Hietanen se svou rozehrávkou vůbec nikam nespěchá a čeká až si jeden z jeho spoluhráčů dostane do ideální střelecké pozice.

53:30

Finko si tedy přesilovou hru ještě o pár minut prodlouží. Opět se ke se střele dostal Eeli Tolvanen, který dnes útočí na hattrick. Jeho rána letěla pouze do betonu brankáře.

53:09

Vyloučení v týmu Norsko (Henrik Ödegaard – 2 min., faul loktem).

53:05

52:50

Petri Kontiola se zbavil hned dvou obránců, ale jeho následná střela letěla pouze nad branku, Finsko si ale útočnou třetinu udrží.

52:20

Norům se povedlo vyhodit, obránci mohou vystřídat.

51:35

Finsko se opět dostává k propracované kombinaci v útočném pásmu. Jako poslední střílel autor dvou branek Eeli Tolvanen, Haugen dokázal zasáhnout, bude se vhazovat.

5:1

Branky a nahrávky: 17. Tolvanen (Lepistö), 26. Tolvanen (J. Peltola), 43. Savinainen, 48. Lepistö (Kontiola), 57. Manninen (Kontiola) – 7. P. Thoresen (Kristiansen, M. Olimb)

Finsko: Koskinen (Metsola) – Kivistö, Lepistö (A), Hietanen, Koivisto, Heiskanen, Ohtamaa, Kukkonen (C) – Hartikainen, Kemppainen, Junttila – J. Peltola, Kontiola (A), Tolvanen – J. Lajunen, Pyörälä, Manninen – Enlund, Koskiranta, Osala – Savinainen.

Norsko: Haugen (Haukeland) – Holös (C), Nörstebö, Bonsaksen, Sörvik, Johannesen, Ödegaard, Espeland – P. Thoresen (A), M. Olimb (A), K. A. Olimb – Reichenberg, Bastiansen, Rosseli Olsen – Salsten, K. Forsberg, S. Thoresen – Trettenes, Kristiansen, Röymark – Roest.

Rozhodčí: Hribik (CZE), Iverson (CAN) – Dahmen (SWE), McIntyre (USA)

04:50 FIN 2 Kontiola, nedovolené bránění
06:29 NOR 0:1 P. Thoresen (Kristiansen, M. Olimb)
07:15 NOR 2 S. Thoresen, držení
10:23 NOR 2 M. Olimb, hákování
16:15 NOR 2 Nörstebö, podražení