NHL

Nashville Predators – Calgary Flames

3:4

konec (1:1, 1:1, 1:2)

16.02.2018, 02:10 • Bridgestone Arena, Nashville • Kryštof Severa (@KrystofSevera)

Tipsport: 1.98 3.94 3.33 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Československá stopa v utkání:
Martin Frolík (CGY) 0+0, 2 střel, čas na ledě 20:01
David Rittich (CGY) 60 minut, 29 zákroků, 3 góly, 90,6%

Navíc odřídil utkání jako čárový rozhodčí Libor Suchánek. (05:07:45)
1. Yannick Weber (NSH) 1+0
2. Ryan Johansen (NSH) 1+1
3. Dougie Hamilton (CGY) 1+1
Krásnou hokejovou třetí třetinu mohli vidět diváci v Bridgestone Areně. Hosté šli poprvé v duelu do vedení ve čtvrté minutě poslední třetiny, když krásnou kombinaci zakončil Mark Jankowski. O sedm minut později vedli Flames již o dvě branky, když se překvapivou ranou prosadil Curtis Lazar.

Domácím se podařilo ještě snížit, když chybu Ritticha potrestal Nick Bonino, ale na víc už se domácí nezmohli a Flames tak mohou slavit dva body za ubojovanou výhru.

59:58

Závěr utkání hosté zvládnou! Střela od modré míjí branku Ritticha a ten tak dokáže napravit své zaváhání!

59:51

Rozhodčí potvrzují to co prakticky dokázal veřejně dostupný záznam. David Rittich svým excelentním zákrokem podržel svůj tým, ale hra se ještě bude vracet na 9,2 vteřiny do konce utkání.

59:51

Fiala ještě reklamuje, že Rittich vytahoval kotouč za brankovou čárou. Rozhodčí si jdou zatelefonovat.

59:50

Fantastický Rittich! Tentokrát se lapačkou dokázal přesunout proti Fialově dorážce do odkryté klece!

59:35

Střela přes celé kluziště míjí klec Predators!

59:23

Fiala vehementně dorážel u levé tyče domácí branky a po přerušení hry mu něco svého řekl i Rittich. Tlak Preds pokračuje.

59:16

Oddechový čas pro hosty.

59:16

Zákrok večera! David Rittich byl v těžké situaci, neboť tvrdou ránu z voleje v podání P. K. Subbana vůbec neviděl, ale nakonec skryl letící puk ve své lapačce a přerušil hru!

59:01

Minuta do konce třetiny. Závar před Rittichem nekončí gólem. Predst stále v pásmu.

58:45

Preds v pásmu a kombinují.

58:25

Podobná situace nastává i teď. Přesilovky dnes Predators opravdu nejdou.

57:59

Hosté se hnali na odkrytou branku, ale byli včas zavření vracejícími hráči Preds.

57:47

Domácí bez brankáře a v početní výhodě!

3:4

Branky a nahrávky: 14. Johansen (C. Smith, Ellis), 30. Y. Weber (Arvidsson, Johansen), 53. Bonino (Åberg) – 20. Tkachuk (Monahan, Giordano), 35. D. Hamilton (Monahan, J. Gaudreau), 44. Jankowski (Tkachuk, S. Bennett), 51. Lazar (D. Hamilton)

Nashville Predators: Rinne (Saros) – Josi, Ellis, Ekholm, P. K. Subban, Jemelin, Y. Weber – F. Forsberg, Johansen, Arvidsson – Fiala, Åberg, C. Smith – Hartnell, Bonino, Järnkrok – Salomäki, Sissons, Watson.

Calgary Flames: Rittich (Gillies) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Hamonic, Kulak, Stone – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – S. Bennett, Jankowski, Hathaway – Lomberg, Stajan, Lazar.

Rozhodčí: Rooney, Pollock – Suchánek, Shewchyk

11:34 CGY 2 D. Hamilton, sekání
13:45 NSH 1:0 Johansen (C. Smith, Ellis)
18:58 NSH 2 Sissons, podražení
19:17 CGY 1:1 Tkachuk (Monahan, Giordano)
20:31 CGY 2+2 Monahan, vysoká hůl+vysoká hůl