Evropská liga

Celtic Glasgow – FK Zenit Petrohrad

1:0

konec (0:0)

15.02.2018, 21:05 • Celtic Park, Glasgow • 1/16 finále • Tomáš Kohlmann (@tom__kohlmann)

Tipsport: 2.58 3.46 2.72 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Fotbalisté Celticu Glasgow do atraktivního dvojzápasu se Zenitem Petrohrad vstoupili úspěšně, když špičkového soka zdolali 1:0 a s čistým kontem si vypracovali velmi dobrou výchozí pozici do odvety, která se bude hrát příští týden v Petrohradu.

Nutno podotknout, že vítězství Celticu je zcela zasloužené, neboť domácí od úvodních minut měli výraznou územní převahu a pouze nekvalita v koncovce je stála vyšší vítězství, či alespoň dřívější vedení.

Jedinou branku zápasu nakonec vstřelil v 78. minutě Callum McGregor a vyprodaný Celtic Park jeho trefu slavil skutečně bouřlivě. (23:05:05)

90+2

90+2

Edouard se důrazně dral do pokutového území, pomohl si ale nedovoleným zákrokem proti Mevljovi, to už jsou závěrečné sekundy celého zápasu.

90+1

Rozhodčí Skomina oddaluje závěrečný hvizd o dvě nastavené minuty.

90

Rozeběhla se devadesátá minuta, hosté se zatím nemohou probojovat do nějaké příležitosti k zakončení, natož vážnějšímu zakončení.

88

Zatímco v prvním poločase byla k vidění jediná žlutá karta, tak po změně stran jsme jich viděli dalších devět. Přesto se ještě nenašel fotbalista, který by ji inkasoval dvakrát.

87

Pokračujeme v karetním mariáši, Kranevitter stáhl Browna a také vidí žlutý kartónek.

86

Následný centr Paredese pevně udržel ve své moci brankář de Vries.

85

Lustig podkopl rozběhnutého Driussiho a také přijímá žlutou kartu.

84

Střídání v týmu Celtic FC: ze hřiště odchází Moussa Dembele, přichází Odsonne Edouard.

84

Moussa Dembele je střídán Edouardem a na cestu mu rozhodčí Skomina ukazuje žlutou kartu za příliš pomalé střídání.

83

Za drobnou rozmíšku dostávají žluté karty Brown s Paredesem.

82

Musonda se po levém křídle rozeběhl do dalšího rychlého protiútoku, Dembelého průniková kolmice za hostující obranu ale byla pro belgického fotbalistu příliš prudká.

80

Zenit evidentně přijel pro bezbrankovou remízu a jakmile inkasoval, tak okamžitě vrhá všechny síly do útoku. S centrem Driussiho si ale domácí zadáci dokázali poradit.

78

78. Callum MCGREGOR - 1:0

78

Celtic právě vstřelil branku!
Neuvěřitelná euforie v Celtic Parku! Domácí předvedli rychlý přechod do útoku, ve finální fázi Musonda elegantním obloučkem uvolnil CALLUMA MCGREGORA, jenž zakončením pod břevno rozpoutal bouřlivé oslavy v hledišti!