Evropská liga

Borussia Dortmund – Atalanta Bergamo

3:2

konec (1:0)

15.02.2018, 19:00 • Signal Iduna Park, Dortmund • 1/16 finále • Jan Číhal, Vojtěch Tůma

Tipsport: 1.75 3.91 4.73 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to vše, přeji pěkný zbytek večera. (20:59:51)
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 7:4. Střely mimo: 2:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 15:16.
Zápas je u konce! Máme za sebou strhující druhý poločas, kdy nejprve hosté otočili skóre během 5 minut díky dvěma brankám Josipa Iličiće a zdálo se, že mají nakročeno ke skvělému výsledku. V závěru zápasu si ovšem vzal slovo Michy Batshuayi, jenž nejprve v 65. minutě vyrovnal, aby v první minutě nastavení vrátil vedení na stranu domácích. Duel je nicméně do odvety otevřený a řekl bych, že oba týmy mají nyní k postupu podobně blízko.

90+4

90+3

Hosté se ještě snaží alespoň o vyrovnání, nutno ale říct, že i výsledek 2:3 není pro Atalantu do domácí odvety vůbec špatný, po tomto průběhu se přesto bude zdát jako zklamání.

90+1

90+1. Michy BATSHUAYI - 3:2

90+1

Dortmund právě vstřelil branku!
Tak to je neskutečné, Borussia se dočkala třetí branky a nutno říct, že MICHY BATSHUAYI se zatím ukazuje jako fantastická posila! Belgický útočník si ve vápně našel míč po prudké přihrávce Götzeho, uvolnil se od svého obránce a poslal míč na zadní tyč!

90+1

Nastavují se 4 minuty.

90

Německý celek je nadále aktivní, sráží jej však spousta nepřesností ve finální třetině hřiště. Atalanta se tak brání bez větších problémů.

88

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Josip Iličić, přichází Andrea Petagna.

86

Zrychlit akci BVB se pokusil Batshuayi, tentokrát to ovšem hodně přehnal s razancí.

85

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Mattia Caldara, přichází José Palomino.
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Christian Pulisic, přichází Alexander Isak.

84

Tlak Borussie pokračuje, domácí přesto na větší šanci už nějakou dobu čekají.

82

Michy Batshuayi šel ve vápně velmi nebezpečně kopačkou do vysokého míče a schytal to hostující Caldara. Nepříjemná situace, po níž může být domácí útočník i rád, že viděl jen žlutou kartu.

81

Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Julian Weigl, přichází Mahmoud Dahoud.

80

Udeřit ale mohlo na druhé straně. Masiello dostal dobrou přihrávku do běhu, zamířil ale pouze do Bürkiho rukavic.

78

Pomalu se blíží závěr zápasu a momentálně je lepším týmem Dortmund, který by rád dovršil obrat ve skóre a šel do odvety alespoň s drobnou výhodou. Momentální výsledek samozřejmě vyhovuje spíše hostům.

76

Střídání v týmu Atalanta Bergamasca Calcio: ze hřiště odchází Alejandro Gómez, přichází Robin Gosens.

76

Hosté ovšem z celé situace vytěžili jen mizernou Freulerovu střelu.

3:2

konec (1:0)

Branky: 30. Schürrle (Ł. Piszczek), 65. Batshuayi (M. Götze), 90+1. Batshuayi (M. Götze) – 51. Iličić (Spinazzola), 56. Iličić

Karty:   24. Weigl (DOR), 34. Ł. Piszczek (DOR), 58. Schürrle (DOR), 82. Batshuayi (DOR) – 26. Cristante (ABC), 58. Hateboer (ABC)

Borussia Dortmund: Bürki – Ł. Piszczek, Papastathopoulos (C), Toprak, Toljan – G. Castro, Weigl (81. Dahoud) – Pulisic (85. Isak), Reus (C) (62. M. Götze), Schürrle – Batshuayi.
Náhradníci: Weidenfeller – Zagadou, Şahin, M. Götze, Isak, Dahoud, Beste.

Atalanta Bergamo: Beriša – Tolói, Caldara (85. Palomino), A. Masiello – Hateboer, Cristante, de Roon, Freuler, Spinazzola – A. Gómez (C) (76. Gosens), Iličić (88. Petagna).
Náhradníci: Gollini – Palomino, Gosens, Cornelius, Castagne, Mancini, Petagna.

Rozhodčí: Daniel Stefanski – Marcin Boniek, Dawid Igor Golis (všichni Polsko)

Odveta: Atalanta BC - Dortmund 1:1