2:1

po prodl. (0:0, 0:1, 1:0 - 1:0) Stav série: 2:0

14.02.2018, 17:00 • Hant Arena, Skalica • Čtvrtfinále • Ján Vojtaššák sk

Tipsport: 1.1 9.5 10.34 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Tak Považania pôjdu dnes domov určite veľmi sklamaný, ešte desať sekúnd pred koncom verili, že dnes prekvapia lídra a vyrovnajú sériu na 1:1. V hodine dvanástej však vyrovnal Horváth a neskôr v predĺžení využil bravúrne presilovku Škápik nádhernou strelou, proti ktorej nemal Dzubina žiadnu šancu. Séria sa teda za stavu 2:0 v prospech Skalice presúva do Považskej Bystrice. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem príjemný zbytok večera. Dovidenia. (19:45:00)

60:53

Skalica dala gól!
Tak to bola nádhera. Na modrú čiaru dostal puk ĽUBOMÍR ŠKÁPIK, ktorý puk potiahol bližšie k smerom k bráne a vypálil nechytateľnú ranu ku ľavej žrďke. Dzubina nemal absolútne žiadnu šancu.

Predĺženie sa nám o chvíľu začne.
Tak to bol hektický záver, kedy sa domácim podarilo desať sekúnd pred koncom vyrovnať, vďaka dorážke Petra Horvátha, ktorý pretlačil puk za Dzubinu v hodine dvanástej a uvidíme tak prekvapivo predĺženie.

60:00

Tretia tretina sa skončila.

59:50

Hlavný rozhodca ešte stále niečo vysvetľuje na striedačke hostí.

59:50

Stále sa však nehrá, rozhodcovia stále o niečom diskutujú.

59:50

Tak domáci sa tesne pred koncom dočkali vyrovnávajúceho gólu. V spleti hokejok sa tesne pred Dzubinom zorientoval zrejme najlepšie PETER HORVÁTH, ktorý pretlačil puk za brankára hostí.

59:05

Leško vyhadzuje puk cez všetky čiary. Čas sa kráti!

58:57

A nervozita sa po ďalšom prerušení stupňuje. Vereš si vymenil pár viet s obranou hostí.

58:45

Škápik teraz nepríjemne trafil zrejme do tváre Zlochu, ktorý sa len ťažko zdvíha z ľadu, z tribún sa síce ozýva piskot, no určite neoprávnene. Zlochu dáva dokopy po tvrdej rane už tímový lekár na striedačke.

58:30

A domáci vyvíjajú obrovský tlak.

58:16

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Poláček – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou + 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

58:16

Tak bude z toho zrejme štvor-minútový trest.

58:16

Vaškovič teraz dostal do tváre zrejme hokejkou a Považská Bystrica bude oslabená zrejme o dvoch hráčov.
Dnešné stretnutie sleduje 911 divákov.

58:10

Veľká šanca pre Skalicu vyrovnať, preto si aj domáci tréner berie oddychový čas a snaží sa niečo vymyslieť.

58:10

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Szalay – 2 min., zdržiavanie hry / vystrelenie alebo vyhodenie puku).

58:00

Ubiehajú posledné dve minúty tretej tretiny a Považanom sa darí držať puk ďaleko od brány.

57:27

A Zlocha to skúšal individuálne, jeho strelu ale zblokoval Sloboda.

57:03

Koleda to teraz skúšal hneď po preniknutí do útočnej tretiny. Puk sa zaujímavo odrazil od Petríka do vzduchu, ten ho následne chytá do lapačky a prerušuje hru.

56:12

Szalay sa v strednom pásme dostal k puku a len ho odovzdáva domácim a miery na striedačku. Hostia dnes budú už len krvopotne brániť jednogólový náskok.

55:50

Považania sa opäť pomaly zdvíhajú zo striedačky na vhadzovanie.

55:37

Vaškovič čakal pred bránou nahrávku od Horvátha, tú však vypichol Zlocha.

55:08

Koniec tretiny sa blíži a Skalici sa stále nedarí prekonať Dzubinu. Dočkáme sa dnes veľkého prekvapenia?

54:55

Hostia v plnom počte.

54:21

Vaškovič spálil po nahrávke od modrej už druhú čistú šancu, keď sa ocitol pred bránou úplne sám!

53:58

Skalici sa nedarí usadiť v útočnom pásme.

53:38

Považania opäť vyhadzujú.

53:07

Vaškovič nahadzoval puk od modrej, ktorý následne tečoval Kotzman. Vaškovič sa už radoval z gólu, no zrejme videl zle, pretože Dzubina si s pukom poradil.

52:51

Hráčom hostí to teraz trvá a mierne zdržujú hru. To vyvoláva nespokojnosť na domácich tribúnach.

52:51

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Poláček – 2 min., podrazenie).

52:40

52:20

A Poláčekovi sa podarilo vyhodiť puk.

52:14

Tvrdý súboj pri mantinely zložilo na zem až Janáča, ktorý prikryl puk a tak je hra prerušená. Vhadzovať sa bude pred Dzubinom.

51:20

Sloboda pálil od modrej! Dzubina len vyrazil pred seba a k dorážke sa dostal Vaškovič, ten však minul odkrytú bránu. Domáci sa následne oslobodzujú vyhodením puku.

50:42

Tak teraz je tu šanca pre domácich, ktorí vyhrali buly a snažia sa roztočiť kolotoč.

50:40

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Rodionov – 2 min., držanie).

50:11

Janík teraz peknou kľučkou obišiel brániacého hráča a po prechode za modrú čiaru nahral Okoličánymu, ten puk ale okamžite stratil a nádejná akcia je pochovaná.

49:45

Považania sa snažili dostať do útoku opäť nahodením, čo sa im teraz vypláca a je odpískané zakázané uvoľnenie. Unavená formácia hostí teda nemôže odísť striedať a rozhodca posiela hráčov z lavičky späť na ľad.

49:00

Horváth si nakorčuľoval z druhej vlny, dostal prihrávku od Vereša, vystrelil, Dzubina vyrazil len pred seba a dobre to skúšal z dorážky ešte Hujsa, Dzubina je však dnes vo forme a chytil aj túto strelu.

48:18

Okoličány teraz svojim napádaním získal puk, ihneď ho poslal na voľného Kotzmana, ktorý skúsil vystreliť z veľkého uhla. Jeho strela mierila však len do lapačky Dzubinu.

47:54

Jarolín teraz skvele v páde stihol poslať puk späť na modrú Slobodovi, ten vypálil bombu na Dzubinu. Dobrá strela, no brankár hostí nemal zakrytý výhľad a tak strelu chytá.

47:12

Vo veľkej šanci Szalay! Ten v samostatnom nájazde nestíha zakončiť a je podrazený čisto Slobodom. Padajúci Szalay zrazil k zemi aj Petríka a obaja končia v bránke. Hra sa prerušuje.

46:31

Rodionov preniká do útočného pásma, sám sebe si nahodil puk, ktorý nestíha dokorčuľovať.

45:30

Útok pod taktovkou Zlochu dnes robí obrane Skalice najväčšie problémy, opäť im nedovoľuje rozohrať a dostať sa z ich vlastného obranného pásma.

45:05

Stále vidíme nepekný hokej na oboch stranách.

44:10

Veľká šanca domácich, k odrazenému puku sa dostal Mikéska, ten vypálil delovku, no netriafa priestor medzi žrďami.

43:29

Vaškovič teraz opäť len popri mantinely hľadal Hujsu. Puk končí na hokejkách hostí.

43:19

42:50

Skalici sa nedarí usadiť v útočnom pásme a ich presilovka sa kráti.

42:18

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Klíma – 2 min., hrubosť).
Vylúčenie v tíme HK Skalica (Kukliš – 2 min., hrubosť).

42:18

V aréne počujeme piskot, rozhodcovia sa ešte nezhodli komu udelia aký trest.

42:18

A domácim tečú nervy, vidíme tu bitku.

41:50

Schmidt teraz vyviezol puk až za Dzubinovu bránu, kde oň však prichádza.

41:39

Dlho si Považská Bystrica presilovku neužila.

41:19

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Koleda – 2 min., podrazenie).

41:14

Veľká šanca domácich, keď sa vo vlastnom oslabení vydali na útočné ťaženie, Janáč dostal puk pred Dzubinom, no nepodarilo sa mu zakončiť.

40:36

Domáci sa hneď po vhadzovaní oslobodzujú.

40:25

Vylúčenie v tíme HK Skalica (Škápik – 2 min., nedovolené bránenie).

40:07

Začala sa nám posledná tretina a ihneď sa do útoku hrnú hostia. Ligas pálil na Petríka, ten vyrazil puk a hra pokračuje.

40:01

Začala sa tretia tretina.
Tak v druhej tretine sa hra domácich vôbec nezlepšila, ale na druhej strane sa vyplatilo vyčkávanie a spoľahlivá obrana. V tridsiatejštvrtej minúte zamrazil tribúny v Skalici Ligas, ktorý prekvapil svojou strelou Petríka a otvoril skóre dnešného zápasu. Hostia tak idú do poslednej dvadsať minútovky s vedením.

40:00

Druhá tretina sa skončila.

39:30

Prvý útok Skalice stráca puk a do protiútoku sa ženie Rodionov, ten vyskúšal Petríkovú pozornosť a hra je prerušená.

38:58

Domáci sa v útočnom pásme držia opäť len pri mantinely, dostať sa od neho snaží Vaškovič, ktorý posiela puk na Vereša, neprichádza ale žiadna strela.

38:23

V strednom pásme sa po Ligasovej prihrávke dostal k puku Klíma, ktorý sa presunul na miesto vhadzovania odkiaľ vystrelil dobrú strelu a prevetral Petríkovú lapačku.

37:43

Skalica chybuje pri vlastnej rozohrávke a do dobrej šance sa skoro dostal Koleda.

37:18

Do útoku sa snažila dostať Považská Bystrica, Rodionova nahrávka ale nenašla žiadneho adresáta a je odpískané zakázané uvoľnenie.

37:06

Domáci by potrebovali strieľať z väčšej blízkosti, stále vidíme strely len od modrej čiary.

36:40

Pavešič opäť len od modrej, no trafil bočnú sieť Dzubinovej bránky.

36:15

Považania po svojom góle ešte viac bránia.

35:52

35:23

Sloboda to skúšal od modrej, obetavo sa do jeho strely hodil Leško, ktorý jeho strelu aj zblokoval.

34:39

A Škápik si už druhý krát musí prísť po puk až ku Petríkovej bráne.

34:12

Tak už nie, hostia vyhadzujú puk, a začína sa nám aj hra 5 na 4.

34:00

Domáci usadený v útočnom pásme.

33:38

Vylúčenie v tíme HK Skalica (Zlocha – 2 min., krosček).

33:21

Považská Bystrica dala gól!
Tak to je tvrdá rana pre domácich. Z ničoho nič sa pred bránou ocitol dnes aktívny PATRIK LIGAS, ktorý otvára dnešné skóre.

32:45

Od modrej to po vyhratom buly skúšal Palovič, netrafil však Petríkovú bránu.

32:43

A stále čakáme na opravu poškodeného ľadu.

32:43

Hra je teraz pomerne dlho prerušená, usporiadatelia upravujú poškodený ľad pri striedačke Považskej Bystrice.

32:18

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Turan – 2 min., sekanie).
Vylúčenie v tíme HK Skalica (Vereš – 2 min., sekanie).

32:01

A opäť dvojica Klíma Ligas. Prvý menovaný nahrával Ligasovi, ten puk nepracoval, a korčuľoval za ním až ku mantinelu. Následne je tvrdo zrazený k zemi a hra je prerušená. Ligas s bolestivou grimasou opúšťa ľad.

31:39

Kotzman delovkou strieľal spoza modrej čiary. Dzubina si s jeho strelou poradil.

31:27

Skaličania mierne ožili a opäť sú nasťahovaný v útočnom pásme.

31:11

Jurák teraz v obrovskej šanci, keď sa dostal k odrazenému puku a má pred sebou prázdnu bránu, strieľa! A vedľa. Obrovská šanca.

30:39

Tomáš Hluch to skúšal z miesta na vhadzovanie, netrafil ale bránu a jeho strela sa odráža až do stredného pásma.

30:05

Považania krvopotne bránia a vďaka tomu stále nevidíme vážnejšie šance.

29:43

A opäť nepekný kúskovací hokej.

28:42

Okoličány sa teraz dral rovno cez dvoch obrancov Považskej Bystrice za voľným pukom, nestihol ho ale dokorčuľovať a Dzubina hru prerušuje.

28:31

Už si ho z ľadu berie tímový lekár.

28:31

Pri mantinely sa pošmykol teraz hráč Skalice, ktorý ostáva ležať v rohu klzisku.

28:31

Domáci v plnom počte.

28:03

Kukliš bol teraz úplne sám, no netrafil puk!

27:28

Skalica ide dokonca do útoku počas vlastného oslabenia! Kučera sa uvoľnil a vypálil na Dzubinu delovku, ten vytiahol semafor a hra sa presúva do obranného pásma hostí.

26:59

Domáci sa ale opäť dobre bránia a vyhadzujú puk cez všetky čiary.

26:21

Martin Hujsa posiela svoj tím úplne zbytočne do oslabenia, keď v snahe získať puk v útočnom pásme urobil faul.

26:12

Vylúčenie v tíme HK Skalica (Hujsa – 2 min., nedovolené bránenie).

25:48

Zlocha teraz hľadal pred bránou Klímu, predbehol ho ale Petrík, ktorý prikryl puk svojou lapačkou.

24:43

Jurák sa snažil dostať od mantinela, pri ňom ho ale drží Nahálka.

24:06

Kučera teraz nastrelil žrď! Dzubina rýchlo odrazený puk prikryl.

23:38

Opäť majú oba tímy problém s prechodom do útočného pásma.

23:11

Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia.

22:16

Turan vystrelil na Petríka, následne sa snažil doraziť vo veľkej blízkosti bekhendom aj Danielčák, Petrík si poradil aj s týmto pokusom!

21:14

Mišura sa snažil pretlačiť s pukom cez modrú čiaru, opäť neúspešne.

20:32

Ligas teraz dobre hľadal Zlochu, ktorý bol ale bránený a tak sa nedostal k strele.

20:06

A úvodné buly vyhrali domáci, ktorí sa s pukom následne sťahujú za vlastnú bránu.

20:01

Začala sa druhá tretina.
Muži v pruhovanom už vybiehajú na ľad, čaká sa ešte na príchod hráčov z kabín a druhá tretina sa nám môže začať.
V úvodnej dvadsať minútovke sme toho moc nevideli. Aj keď hostia hrali v početnej výhode dokonca trikrát, nedokázali vyrobiť ani jednu vážnejšiu šancu. To ale môžeme povedať aj o domácich, ktorí taktiež herne nezaujali.

20:00

Prvá tretina sa skončila.

19:38

Tretina sa už len dohráva.

19:25

18:52

Mišura sa snažil teraz niečo vymyslieť, no jeho strela bola zblokovaná a končí až na ochrannej sieti.

18:34

Vaškovič teraz dokonca obral hostí o puk v ich vlastnom obrannom pásme a zbiera cenné sekundy.

18:13

Ani v tejto presilovke sa Považskej Bystrici nedarí usadiť v útočnom pásme.

17:25

Vylúčenie v tíme HK Skalica (Straka – 2 min podrazenie.).

17:08

Miro sa snažil dostať do útočnej akcie Turana, puk však nezachytil a máme tu zakázané uvoľnenie.

16:57

Oproti včerajšej živej prvej tretine sa dnes nedeje absolútne nič.

16:13

Považská Bystrica nahodila puk do útočného pásma a hra sa nám opäť odohráva pri mantinely.

16:00

Nakoniec hrajú oba tímy v plnom počte.

15:55

Hra je už pomerne dlho prerušená a rozhodcovia diskutujú, či vylúčia hráča Považskej Bystrice.

15:05

Do sľubnej šance sa uvoľnil od mantinelu Vaškovič, jeho strelu švihom ale zblokoval Leško, Vaškovič to skúsil aj druhýkrát, teraz však netrafil bránu.

14:08

Okoličány sa snažil teraz dostať z rohu klziska pred bránku Dzubinu. To sa mu nedarí a o puk prichádza.

13:25

Útočné akcie v oboch tímoch končia väčšinou už v strednom pásme, ktoré bránia oba tímy skvelo.

12:48

Pri tomto hokeji zaspáva aj publikum, ktoré počuť čím ďalej, tým menej.

12:07

Do prečíslenia sa dostáva Koleda s Mišurom, Koleda sa rozhodol zobrať všetko na seba a skúsil vystreliť. Vôbec ale netrafil bránu.

11:19

Jarolín teraz dobre napádal rozohrávku hostí a dostáva s a k puku, hra sa ale stále odohráva len pri mantineloch.

10:36

Štvrtý útok domácich sa snažil usadiť v útočnom pásme. Okoličány poslal puk na Kotzmana popri mantinely, druhému spomínanému ale puk ušiel a ďalšia akcia končí.

09:43

Považská Bystrica sa už druhýkrát za sebou snaží dostať do útoku nahodením puku, stále skôr ale získa puk obrana domácich.

09:15

Ubehla už skoro polka prvého dejstva, vážnejšiu šancu sme ale stále nevideli.

08:48

Rodionov vystrelil hneď po vhadzovaní na Petríka. Jeho strela skončila v lapačke domáceho brankára.

08:23

Vereš sa dostal ku puku, skúsil to s veľkým náprahom. Jeho strela bola ale zblokovaná Poláčekom.

07:53

07:19

Domáci sa teraz dostali do dobrej šance, ku teču sa dostal Vaškovič! Jeho hokejka bola ale príliš vysoko. Hra je opäť prerušená.

07:00

Skalica roztáča presilovkový kolotoč.

06:21

Sloboda to skúšal od modrej! Jeho strela mierila však úplne mimo a skončila až na ochrannej sieti. Rozhodca presúva hru do stredného pásma.

05:53

Vylúčenie v tíme HK 95 Považská Bystrica (Leško – 2 min., hákovanie).

05:53

Do dobre šance sa teraz dostal Martin Hujsa, ktorý sa snažil hokejovou parádičkou oblafnúť obranu hostí, to sa mu však neporadilo, získava však presilovku pre svoj tím!

05:30

05:05

Zlocha pálil z rohu klziska! Opäť mal však Petrík odkrytý výhľad.

04:20

Skaličania odvážne napádajú rozohrávku Považskej Bystrice dokonca vo dvojici.

03:54

Domáci zvládajú aj druhé oslabenie, ihneď po vhadzovaní vyhodil puk Horváth, po snahe o návrat do útočného pásma Považskej Bystrice je navyše pískaný offside.

03:30

Vylúčenie v tíme HK Skalica (Horváth – 2 min., držanie hokejky).

03:02

02:33

Po Koledovej strele bol na strane hostí náznak šance, všetko však hasí Sloboda, ktorý vyhadzuje puk.

02:04

A domáci sa zásluhou Škápika oslobodzujú.

01:38

Leško to skúsil delovkou z miesta na vhadzovanie, Petrík mal ale dobrý výhľad na puk a tak hru bez problémov prerušuje.

00:58

Vylúčenie v tíme HK Skalica (Janáč – 2 min., sekanie).

00:44

Považská Bystrica sa snažila založiť puk nahodením, pri ňom sú však skôr hráči Skalice a je pískané zakázané uvoľnenie.

00:12

A úvodné buly vyhrali domáci, ktorým však puk ušiel až za Petríkovú bránu.

00:01

Stretnutie sa práve začalo.
Hráči už vybiehajú na ľad, čakáme ešte na hymnu Slovenskej republiky a zápas sa nám môže pomaly ale iste začať.
Po skvelom výkone našich hokejistov, ktorým sa dnes senzačne podarilo poraziť Olympijský výber Ruska výsledkom 3:2 sa teraz presúvame do Skalice, ktorá za chvíľu začne svoj druhý zápas štvrťfinálovej série proti Považskej Bystrici.
Úvodné zostavy:

HK Skalica: Petrík (Košút) – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavečic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Okoličány, Schimdt, Kotzman

HK 95 Považská Bystrica: Dzubina (Klinčúch) – Leško, Solar, Poláček, Nahálka, Palovič, Saboš, Filo, Miro – Klíma, Zlocha, Ligas – Koleda, Mišura, Szalay – Rodionov, Schroner, Stanislav – Bednár, Turan, Danielčák

Rozhodca: Mĺkvy – Druga, Beniač – Konc.
Druhý zápas štvrťfinálovej série medzi HK Skalica a HK 95 Považská Bystrica bude mať opäť jasného favorita.

V tom prvom Považská Bystrica najprv na hráčov Skalice vybehla prekvapivo dobre. Už v štvrtej minúte vďaka presilovke hostí Patrika Ligasa hostia viedli. Nervozitu na štadióne v Skalici ešte zvýšil o šesť minút Lukáš Klíma, ktorý využil druhú presilovku hostí. Róbert Mikéska síce o dve minúty stav stretnutia znížil na 1:2, no outsider po prvej tretine u lídra viedol. Skaličania museli dostať po tejto zlej prvej tretine studenú sprchu, pretože už tri minúty po začiatku tretiny vsietili vyrovnávajúci gól a o štyridsať sekúnd pridali ďalší. Sedemnásť sekúnd zvýšil vedenie ešte Straka. Domáci si už výsledok postrážili a vylepšil ho ešte Jarolín gólom do prázdnej bránky.

Po tejto skúsenosti domácich je jasné, že už outsidera nepodcenia ani v prvej tretine a pozíciu favorita by mali potvrdiť opäť. Bodaj by nie, Skalica prehrala v 45 dueloch v základnej časti len osemkrát a prehrávať nehodlá ani v play off. Po neúspešnej baráži v minulej sezóne myslia hráči Skalice opäť len na najvyššie pozície a tak by mala byť ďalšia výhra len povinnou jazdou.
Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

2:1

Branky a nahrávky: 60. Horváth (Jarolín, Hujsa), 61. Škápik (Vaškovič, Hujsa) – 34. Ligas (Koleda)

HK Skalica: Petrík (Košút) – Horváth, Škápik, Mikéska, Sloboda, Pavečic, Janík, Straka, Kukliš – Hujsa, Vereš, Vaškovič – Janáč, Jarolín, Jurák – Kniazev, Kučera, Hluch – Okoličány, Schmidt, Kotzman

Rozhodčí: Mĺkvy – Druga, Beniač – Konc