Česko – Švýcarsko

4:2

konec (0:0, 2:1, 2:1)

14.02.2018, 18:00 • ČPP Aréna Hradec Králové • Lukáš Foff

Ode mě je to pro dnešek už úplně všechno. Pěkný Valentýnský večer, ať už ho strávíte romantickou večeří či sledováním fotbalové Ligy mistrů. (20:05:33)
Je dobojováno, Česká republika vítězí nad Švýcarskem 4:2. Nutno říct, že jde o naprosto zasloužený výsledek, protože po první bezbrankové třetině se český výběr rozjel a jednoznačně přehrával svého soka. Dvěma brankami se ve svém premiérovém zápase prezentoval Jakub Navrátil, který se po zásluze stává také hráčem zápasu.

59:13

Teď už to vypadá s českým výběrem dobře. Necelou minutu před koncem totiž je v útočné třetině a nechce půjčit puk soupeři.

58:25

Krásná akce českého týmu končí střelou těsně nad bránu Zaetty.

57:58

Síly na ledě se ale vyrovnávají. Po obrovském tlaku před Škarkem je za sekání vyloučen Jan Petrig.

57:22

Navíc bude hrát přesilovku po faulu Ondřeje Chrtka, který krosčekoval soupeře.

57:07

Švýcarsko je v plném počtu a má ještě necelé tři minuty na to, srovnat stav zápasu.

56:19

Nejaktivnější byl Oscar Flynn, ale jeho dělovka skončila nad.

56:02

Češi už rozestavěli svůj přesilovkový vzorec a ostřelují Zaettu.

55:17

Hráči ze země helvétského kříže se v oslabení opět hnali kupředu, ale nakonec je zatavuje ofsajdové postavení.

54:41

Mick Schüpbach jde pykat na trestnou lavici za sekání.

54:00

Kombinace až do kuchyně v podání českého týmu pouze zázrakem nekončí pátou brankou. Netuším, co se mohlo stát, že puk neskončil ve zcela odkryté bráně.

53:30

Švýcarsko udělalo chybu v rozehrávce, ale stihlo ji na poslední chvíli napravit.

52:42

Zaetta si poskočil v bráně a natahoval se po vysokém puku, jenže na něj lapačkou nedosáhl, a tak mohou dál tlačit Češi.

51:50

Jakub Pour napřáhl z mezikruží, kde dostal hodně prostoru, ale svojí jedovkou netrefil zařízení.

51:06

Nicolas Müller si krásně zpracoval puk ve středním pásmu ze vzduchu a ujížděl sám na Škarka. Pokusil se o zakončení jednou rukou, ale to mu bylo na poslední chvíli zmařeno.

50:35

Nečas kombinoval se spoluhráči, ale pak ztratil stabilitu.

50:03

Střela od levého mantinelu byla někde v brankovišti sražena dvojicí hráčů, takže na Zaettu neprošla.

4:2

Branky a nahrávky: 27. Kaut (Hrabík), 27. Navrátil (Kvasnička, Galvas), 41. Machala (Chrtek), 45. Navrátil (Flynn, Galvas) – 25. Müller (Leuenberger, Brunner), 49. Vouardoux (Döpfner.)

Česko: Škarek (Kolář) – Kvasnička, Galvas, Buchtela, Mikyska, Gaspar, Zelingr, Kunst, Václavek – Kaut "C", Nečas "A", Hrabík – Pour, Chrtek, Machala "A" – Toman, Flynn, Navrátil – Jirásek, Rousek, Eret. Trenéři: Václav Varaďa, Rostislav Vlach.

Švýcarsko: Zaetta (Schmid) – Matewa, Geisser "A", Burger, Brunner, Vouardoux, Schüpbach, Wüthrich, Widmer – Eggenberger "C", Müller, Brüschweiler – Simic "A", Lehmann, Derungs – Petrig, Leuenberger, Döpfner – Riat, Tanner, Wyss. Trenér: Camichel Corsin.

Rozhodčí: Hejduk, Veselý – Kis, Rampír

14:39 SUI 2 Simic, krosček
24:16 CZE 2 Buchtela, hákování
24:47 SUI 0:1 Müller (Leuenberger, Brunner)
26:11 CZE 1:1 Kaut (Hrabík)
26:35 CZE 2:1 Navrátil (Kvasnička, Galvas)