Další

Zimní olympijské hry

Přehled událostí na ZOH Pchjongčchang 2018 - 5.den

14.02.2018, 01:05 • Libor Štěpán (@libstep73)

Čtvrteční program jako obvykle zahajuje curling v 1:05. Do té doby se s vámi loučíme. (15:50:54)
Na co se těšit ve čtvrtek v průběhu 6. dne? Určitě na oba vytrvalostní závody v biatlonu, hlavně v ženské kategorii si přejí medaili Češi i Slováci. V hokejovém turnaji žen se střetnou největší rivalové USA a Kanada. Alpští lyžaři mají na programu královský sjezd. Určitě napínavé budou i souboje ve snowboardcrossu. A v závěru dne vstoupí do mužského hokejového turnaje také Češi utkáním proti domácím Korejcům.

Medailové pořadí zemí 5. dni soutěží

Pátý den soutěží zimních olympijských her v Pchjongčchangu je u konce. Jeho program výrazně narušilo větrné počasí, přičemž paradoxně byl vítr mnohem silnější v pobřežním Kangnungu než v horách. Přesto byly na další dny odloženy slalom žen a vytrvalostní závod biatlonistek. Nabídl ale i skvělé sportovní výkony. Dechberoucí byl souboj Shauna Whita s Ajumu Hiranem v U-rampě, dramatický průběh měl i první sávod v severské kombinaci. K vítězství mezi rychlobruslařkami bylo potřeba překonat olympijský rekord. V závěru dne se konečně rozběhl mužský hokejový turnaj a hned přinesl dva senzační výsledky v podobě vítězství Slovinska nad USA v prodloužení a Slovenka nad sportovci z Ruska v normální hrací době.

15:30

Konec soutěží 5. dne.

15:27

Lední hokej
Slovensko ustálo drtivý závěrečný tlak týmu sportovců z Ruska a s výběrem hráčů z české a slovenské extraligy poráží největšího favorita na zlato, tým toho nejlepšího z KHL!

Slovensko – OS z Ruska 3:2 (2:2, 0:0, 1:0)
17. Ölvecký (Graňák), 18. Bakoš, 49. Čerešňák (Haščák, Bakoš) – 3. Gavrikov (Vojnov, Širokov), 5. Kaprizov (N. Gusev)

15:18

Lední hokej
Senzace v hale Kwandong dokonána, Slovinci vítězí v prodloužení! Opět Jan Muršak jako správný kapitán počkal na správném místě, až se k němu dostane puk a překonal ležícího brankáře!

USA – Slovinsko 2:3p (1:0, 1:0, 0:2 – 0:1)
18. O'Neill (Roe, Donato), 33. Greenway (O'Neill, Sanguinetti) – 46. Gregorc (Vidmar, Muršak), 59. Muršak (Gregorc, Verlič), 61. Muršak (Tičar, Urbas)

15:11

Lední hokej
Senzace se rodí i v hale Kwandong, protože Slovinsko při hře bez brankáře 97 sekund před koncem třetí třetiny vyrovnává! Velký tlak korunoval dorážkou zblízka kapitán týmu Jan Muršak!
USA – Slovinsko 2:2

15:10

V současné době se v Koreji už pouze hraje hokej, zápasy USa – Slovinsko a Slovensko – OS z Ruska spějí do finiše.

15:06

Prudká rána Petera Čerešňáka v přesilovce otáčí zápas

15:06

Lední hokej
Slováci využívají ve 49. minutě přesilovku a otáčí zápas! Prudká rána Petera Čerešňáka od modré čáry se zastavila až v síti a možná se rodí obrovské překvapení!
Slovensko – OS z Ruska 3:2

15:00

Curling
Začíná se rýsovat překvapení. Jindy silní Švýcaři prohráli v úvodní den oba zápasy a pokud chtějí bojovat o postup do play off, musí v dalších dnech hodně zabrat.