13.02.2018, 13:10 • Kwandong Hockey Centre • Skupina A • Petr Dejnožka

58:23

58:23 Hannah BRANDTOVÁ - 5:0

58:23

Spojené státy právě vstřelily branku!
HANNAH BRANDTOVÉ sice nebyla před několika minutami uznána branka, americká útočnice si ale chuť spravila tím nejlepším možným způsobem! Dostala se ke kotouči na mezikruží, perfektní bekhendovou kličkou překonala Morozovovou a upravuje tak již na 5:0! Asistence: Dani Cameranesiová a Megan Kellerová.

34:38

34:38 Gigi MARVINOVÁ - 4:0

34:38

Americký nával v posledních minutách nebere konce a my zde máme zaděláno na debakl! Čtvrtá branka Spojených států přišla po další dorážce z bezprostřední blízkosti, tentokrát se před ruskou brankou nejlépe zorientovala GIGI MARVINOVÁ, která vyhání Tarakanovovou z branky. Rusky jsou na ručník – 4:0! Asistence: Amanda Pelkeyová.

31:52

31:52 Jocelyne LAMOUREUXOVÁ-DAVIDSONOVÁ - 3:0

31:52

Ruská naděje zhasínají ve druhé třetině velice rychle! Dva góly JOCELYNE LAMOUREUX-DAVIDSONOVÉ dělilo pouhých šest vteřin, americká útočnice se dostala do samostatného úniku a po kvalitně provedené bekhendové kličce znovu překonala Tarakanovovou – 3:0! Asistence: Bez asistence.

31:46

31:46 Jocelyne LAMOUREUXOVÁ-DAVIDSONOVÁ - 2:0

31:46

Američanky po zásluze odskakují do dvoubrankového rozdílu! Silný tlak již Rusky ustát nemohly, druhá branka se ale dá zařadit do kategorie smolných. Hned dvě ruské hráčky mohly odpálit puk z brankoviště, místo toho ale přistál na hokejce JOCELYNE LAMOUREUX-DAVIDSONOVÉ, která ho doklepla do sítě – 2:0! Asistence: Monique Lamoureux-Morandová.

08:02

08:02 Kacey BELLAMYOVÁ - 1:0

08:02

Na začátku deváté minuty utkání zde máme očekávané, Američanky se totiž dostávají do vedení! Silný tlak zámořských hokejistek již nemohly Rusky dlouho ustát, do sítě Tarakanovové nakonec propadla střela KACEY BELLAMYOVÉ z pravého kruhu – 1:0! Asistence: Jocelyne Lamoureuxová-Davidsonová a Gigi Marvinová.

5:0

Branky a nahrávky: 9. Bellamyová (J. Lamoureuxová-Davidsonová, Marvinová), 32. J. Lamoureuxová-Davidsonová (M. Lamoureuxová-Morandová), 32. J. Lamoureuxová-Davidsonová, 35. Marvinová (Pelkeyová), 59. Brandtová (Cameranesiová, Kellerová)

USA: Hensleyová (Rigsbyová) – Kellerová, Pfalzerová, Barnesová, Bellamyová (A), Steckleinová, Morinová, Flanaganová – Brandtová, Cameranesiová, Kesselová – Deckerová (A), Knightová, Coyneová – M. Lamoureuxová-Morandová, Panneková, J. Lamoureuxová-Davidsonová – Dugganová (C), Skarupaová, Marvinová – Pelkeyová.

Olympijští sportovci z Ruska: Tarakanovová (35. Morozovová) – Ganejevová, Batalovová (A), Gončarenková, Pirogovová, Lobovová, Nikolajevová, Tkačovová – Běljakovová, Pavlovová, Sosinová (C) – Děrgačovová (A), Štarjovová, Šochinová – Kadirovová, Smolinová, Ďupinová – Kanajevová, Kulišovová, Starovojtovová.

Rozhodčí: Ariano Lortieová, Granová – Svobodová, Tauriainenová

08:02 USA 1:0 Bellamyová (J. Lamoureuxová-Davidsonová, Marvinová)
13:41 USA 2 Coyneová, držení
27:32 OAR 2 Pirogovová, krosček
31:46 USA 2:0 J. Lamoureuxová-Davidsonová (M. Lamoureuxová-Morandová)
31:52 USA 3:0 J. Lamoureuxová-Davidsonová