Roman Polák (TOR) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:51
Andrej Šustr (TBL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:46 (03:52:44)
Střely na branku – 23:34 (9:9, 8:14, 6:11)
Zblokované střely – 15:11
Vyhraná vhazování – 29:31
Trestné minuty – 4:2
Hity – 20:27
Skončilo krásné hokejové představení, které sehráli Toronto s Tampou! Bitva dvou elitních týmů Východní konference přinesla dramatickou podívanou, která vyvrcholila ve třetí části. Hned v jejím úvodu dokázali hosté dvěma zásahy v rozmezí 20 sekund srovnat na 3:3, trefili se Nikita Kučerov a Yanni Gourde. Maple Leafs se však nenechali ztrátou tříbrankového náskoku vykolejit a již ve 45. minutě jim trochu šťastnou trefou vrátil vedení James van Riemsdyk. Skóre 4:3 už vydrželo na ukazateli skóre až do konce, byť na obou stranách zvonily dokonce tyčky.

59:59

Hned dvě střely Tylera Johnsona z pravého kruhu pokryl Andersen! Kučerovovi teď utekl puk do rohu a je tedy rozhodnuto!

59:27

Domácí se opět osvobodili. Jeden z hráčů Toronta dokonce netrefil prázdnou branku.

59:01

Poslední minuta třetí třetiny...

58:48

Hainsey dostal puk do středního pásma.

58:13

Zakázané uvolnění Toronta. Vasilevskij odchází na střídačku, Tampa to tedy zkusí v šesti!

57:51

Morgan Rielly vyhodil puk do hlediště! Naštěstí pro domácí viděli rozhodčí teč, vylučovat se tedy nebude. Poslední reklamní přestávka.

57:18

Šustr se snažil vysunout Kučerova, ale ten byl dobře pokryt obranou Toronta.

56:31

Yanni Gourde se tlačil před Andersena, ale na poslední chvíli mu čistě vypíchl puk Morgan Rielly!

56:07

Domácí se už soustředí především na obranu. Teď hrají takticky dobře a Tampě utíká čas.

55:02

Do konce třetí třetiny zbývá pět minut. Uvidíme, zda hosté dokáží vyrovnat.

53:55

Brayden Point rukama objímal Kadriho. K nelibosti fanoušků Toronta tento zákrok hostujícímu forvardovi prošel.

52:48

Před Andersenem se z ničeho nic objevil Adam Erne. Útočník Tampy však minul branku!

52:20

Tak se ani nikam nevolalo. Rozhodčí to viděli dobře, Kadri opravdu trefil tyčku.

52:20

Hosté ujeli do přečíslení 3 na 2. Ryan Callahan dostal puk do velmi výhodné pozice, ale netrefil z ní branku!

51:20

Uvidíme, zda se po přerušení hry ještě nebude telefonovat. Puk se po střele Kadriho totiž odrazil poměrně zvláštně.

50:56

To je neskutečné! Na druhé straně rozezvučel brankovou konstrukci Brayden Point!

50:45

Mitchell Marner naservíroval puk Nazemovi Kadrimu, který už zvedal ruce nad hlavu, ale Vasilevského nakonec zachránila tyčka!

50:20

Fanoušci se dožadují vyloučení hostujícího hráče, který poslal k zemi Kadriho. Rozhodčí jsou jiného názoru.

49:16

Nyní přišla rána hned po buly, ta se mezi domácí tyče nevešla.

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:12

Adam Erne střílel od modré čáry. Frederik Andersen jistým zákrokem přerušil hru.

48:32

Odpískán zásah domácí střídačky. Hra je tedy přerušena.

47:28

James van Riemsdyk ujížděl hostující obraně po pravé straně. Jeho bekhendový pokus vyrazil Vasilevskij.

46:41

Nylanderova střela skončila v ochranné síti za brankou. Reklamní přestávka.

45:41

Domácí mohli soupeře zase odskočit! Střelu Rona Hainseyho zřejmě ještě tečoval Nazem Kadri a Vasilevského zachránila tyčka!

44:39

44:39 James van Riemsdyk - 4:3

44:39

Toronto právě vstřelilo branku!
Třetí třetina zatím nabízí úžasný hokej! Leafs si berou vedení zpět! Střelu Tylera Bozaka z pravého kruhu vyrazil Vasilevskij betonem k JAMESOVI VAN RIEMSDYKOVI. Už se zdálo, že se proti dorážce domácího hráče ruský gólman Tampy stačil přesunout, ale puk mu nakonec kolem pravého betonu projel těsně za brankovou čáru. Asistence: Tyler Bozak.

43:21

Velká šance hostí! Brayden Point našel přesným pasem Nikitu Kučerova, po jehož střele z první puk zacinkal o levou tyčku z pohledu brankáře Andersena!

42:29

Domácí si chtějí vzít vedení zpět. Od modré čáry pálil Jake Gardiner a část arény se už radovala. Puk totiž rozvlnil brankovou síťku, bohužel pro Toronto však jen z boku!

42:24

Kasperi Kapanen si vychutnal bránícího Kunitze a vypálil z levého kruhu. Puk skončil po teči v ochranné síti.

41:18

41:18 Yanni GOURDE - 3:3

41:18

Tampa právě vstřelila branku!
O 20 sekund později Blesky dokonce vyrovnávají! Od modré čáry vypálil Braydon Coburn a tečující YANNI GOURDE puk sklepl mezi betony Frederika Andersena. Hosté se tak vracejí do utkání, v němž prohrávali už o tři góly. Asistence: Braydon Coburn a Steven Stamkos.

40:58

40:58 Nikita KUČEROV - 3:2

40:58

Hosté svou první příležitost ve třetí části proměnili a snižují tak na rozdíl jediného gólu! Alex Killorn si na útočné modré zpracoval pas spoluhráče a posunul puk dopředu. Tam se k němu dostal NIKITA KUČEROV, který ho pohotově napálil ke vzdálenější tyčce. Asistence: Alex Killorn.

40:10

Velká šance Toronta hned v úvodu třetí části! Patrick Marleau se ocitl před Vasilevským, který se musel pořádně roztáhnout, aby ubránil svou brankovou čáru.

Hity – 11:19
Ve druhé třetině padly hned tři góly. O jeden více zaznamenali domácí, kteří tak vedou 3:1. Ve 24. minutě nejprve přidal svůj druhý gól v zápase William Nylander, jenž pak ještě asistoval u trefy obránce Jakea Gardinera. Blesky se prosadily až ve 36. minutě, kdy snížil Alex Killorn. Hosté navíc v závěru třetiny rozhodně ukázali, že zápas rozhodně nevzdali.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:37

Nikita Kučerov z rohu nahodil na branku. Puk se odrazil k Braydenovi Pointovi, jenž ho v tísni nedokázal vrátit za klečícího Andersena!

39:01

Začala poslední minuta druhé části zápasu.

38:33

James van Riemsdyk tentokrát střílel zápastím z levého kruhu. Vasilevskij má puk ve výstroji.

38:12

Teď ale mohli domácí zase navýšit stav. Van Riemsdyk předkládal puk na zadní tyčku Connoru Brownovi, jenž ho nedokázal usměrnit za Vasilevského.

37:30

Hosty vstřelený gól nabudil. Toronto se musí bránit.

36:36

Už to mohlo být i o jediný gól! Po dalším závaru zblízka těsně minul Vladislav Naměstnikov!

35:59

35:59 Alex KILLORN - 3:1

35:59

Hosté byli za svou snahu z posledních minut konečně odměněni! Brayden Point rozpoutal před domácí brankou závar, po němž nakonec dorazil puk za záda Andersena ALEX KILLORN – 3:1. Asistence: Brayden Point a Nikita Kučerov.

35:42

Další zákrok Andersena. Pokus Antona Strålmana byl spíše propagační.

35:29

35:29 Po Killornově teči puk přepadl přes Andersena a skončil na horní straně brankové síťky.

35:29

Ani teď nebylo hostům přáno! Střelu Nikity Kučerova šikovně tečoval Alex Killorn. Puk přepadl přes brankáře Andersena, spadl na břevno a následně zůstal ležet na horní straně brankové sítě. Tampě chyběly centimetry!

35:21

Také další ránu Michaila Sergačjova pokryl Andersen. Vteřinu před koncem oslabení přerušil hru.

35:09

Z osy kluziště vypálil zápěstím Sergačjov, Andersen byl na místě.

34:46

Domácí se znovu osvobozují vyhozením.

34:26

Teď měli hosté smůlu! Na vrcholu levého kruhu se opřel do puku Steven Stamkos, který nastřelil tyčku!

33:39

Hostům nevyšla rychlá sehrávka. Toronto vyhazuje.

33:27

Vyhozený puk vypadl z hrací plochy. Vhazovat se bude znovu v obranném pásmu Maple Leafs.

33:22

Hosté si zahrají přesilovku. Za podražení Stamkose jde pykat Tyler Bozak.

32:03

Anton Strålman netrefil domácí branku. Pro Bolts se zápas nevyvíjí dobře.

31:36

31:36 Jake GARDINER - 3:0

31:36

Domácí vedou již 3:0! Hráči Toronta získali puk za vlastní brankou a rychle otočili hru na druhou stranu. Na konci této akce přenechal Nylander v útočné třetině puk JAKEOVI GARDINEROVI, který z poměrně velké dálky překvapil Vasilevského. Ten měl zřejmě zakrytý výhled bránícím spoluhráčem a tak nestačil zareagovat. Asistence: William Nylander a Auston Matthews.

30:57

Domácí v postavení mimo hru. Následuje reklamní přestávka.

30:03

Vstupujeme do druhé poloviny zápasu. Toronto vede nad Tampou 2:0.

29:40

Vyhození Naměstnikova skončilo v hledišti. Puk byl tečován, takže se pochopitelně nebude vylučovat.

28:41

Kasperi Kapanen táhl nadějný protiútok Javorových listů. V rozhodující chvíli však podklouzl a v pádu už nedokázal posunout puk na volného Girardiho.

28:32

Zakázané uvolnění domácích.

28:23

Dobrou příležitost měl Tyler Johnson, který trefil z mezikruží jen masku Frederika Andersena! Následně je hostům pískána přihrávka rukou.

27:42

Domácí výborně napadají rozehrávající beky soupeře. Ti tak nemají moc času na vymýšlení.

27:02

Střelu Austona Matthewse schoval v lapačce Vasilevskij. Následuje reklamní přestávka.

26:39

William Nylander útočí na hattrick! Po pravém křídle ujel hostující obraně, ale tentokrát minul branku.

25:58

Marner obral o puk Romana Poláka a rychle ho posílal před branku. Tam však scházel někdo ze spoluhráčů.

25:14

Steven Stamkos vybojoval u brankové čáry puk a snažil se natlačit do zakončení. To se mu však nepodařilo.

24:04

Domácí mají zápas velmi nadějně rozehraný. Lídr tabulky Východní konference se však jistě nevzdá.

23:08

23:08 William NYLANDER - 2:0

23:08

Tampa usilovala o vyrovnání, ale z brejku se prosadili domácí! A opět má na tom zásluhu stejné duo, které zařídilo i vedoucí trefu Leafs. Auston Matthews vysunul kolmou přihrávkou rozjetého WILLIAMA NYLANDERA, který přebruslil obránce a svůj únik zakončil nekompromisní střelou – 2:0. Asistence: Auston Matthews a Mitchell Marner.

22:37

Od modré nahazoval puk na branku Michail Sergačjov a Andersen, který měl zakrytý výhled, zasáhl na poslední chvíli!

22:01

Frederik Andersen se dokázal přemístit proti zakončení Tylera Johnsona. Ten přitom v té chvíli mířil do poloodkryté klece!

21:24

Rielly přenesl na modré hru na kolegu z obrany Rona Hainseyho. Jeho projektil vyrazil Vasilevskij.

20:43

Adam Erne to zkoušel z ostrého úhlu. Andersen byl pozorný.

20:21

Do dobré příležitosti si vyjel Brayden Point. Hostující útočník trefil rameno brankáře Andersena!

Hity – 7:10
První třetina souboje dvou letos elitních týmů NHL vyzněla o maličko lépe pro Toronto. To se v polovině úvodní dvacetiminutovky nadechlo k náporu, který ve 12. minutě zužitkoval podařenou ranou z první William Nylander. Největší šanci na vyrovnání měl Tyler Johnson, jenž ve vlastním oslabení neproměnil samostatný únik.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:59

Ještě jedno přerušení hry. Za půl sekundy už toho ale hráči obou týmů moc nestihnou.

19:55

Domácí zahráli na icing. Ještě uvidíme buly v jejich obranném pásmu.

19:01

Začíná poslední minuta první třetiny.

18:29

Domácí konečně dostali puk ze svého obranného pásma a mohou střídat.

18:03

17:25

Aktivní Victor Hedman hned několikrát pálil, Andersen ale vše pochytal. Puk nyní skončil na střídačce.

16:54

Dobře sehraná kombinace na Stevena Stamkose, ten ale z voleje minul klec soupeře.

16:40

Zápěstím pálil Victor Hedman. Branku zadák Tampy netrefil.

16:02

Nikita Zajcev podrazil Kučerova a přesilovou hru si vyzkoušejí také hráči Tampy.

15:21

Hosté jsou v plném počtu.

14:36

Na druhé straně se snažil tečovat puk před Vasilevským Patrick Marleau, ale gólman Leafs přerušil hru.

14:10

Tyler Johnson jel v oslabení sám na Andersena! Střílel mezi betony, ale domácí brankář je dal k sobě včas.

13:20

Za hákování je vyloučen Nikita Kučerov. Domácí budou hrát přesilovku.

12:45

Hosté mohli vyrovnat! Dorážku Cédrica Paquetta dokázal pokrýt Andersen!

11:55

11:55 William NYLANDER - 1:0

11:55

Domácí parádně sehráli situaci po vyhraném buly! K puku se mezi kruhy dostal Auston Matthews, který ho posunul na levou stranu, kde byl připravený WILLIAM NYLANDER, který se z voleje trefil přesně k bližší tyčce. Vasilevskij se už nemohl stihnout přemístit. Asistence: Auston Matthews a Jake Gardiner.

11:50

Po střele Gardinera puk skončil v ochranné síti. Následuje reklamní přestávka.

10:48

Další nebezpečná střela Marnera. Vasilevskij si za posledních několik desítek sekund pořádně v brankovišti zacvičil!

10:33

Obrovský tlak Toronta! Bylo tam hned několik střel a závarů! Vše vyvrcholilo ranou Nazema Kadriho a dorážkou Mitchella Marnera, proti které se ještě stačil přemístit Vasilevskij!

09:43

Travis Dermott skončil na ledě poté, co mu jeden z hostujících hráčů dal pod nohy hůl. Faul se nepíská.

08:49

Do střely Jamese van Riemsdyka vložil hůl Adam Erne. Následuje reklamní přestávka.

08:11

Hosté se v obranném pásmu dostali k puku a několika přihrávkami mezi beky uklidňují hru.

07:25

Hraje se hodně svižně. Oba týmy disponují výbornými bruslaři.

06:40

Mitchell Marner se šikovně uvolnil na levém kruhu. Zamířil vedle bližší tyčky hostující svatyně.

05:30

Po střele Travise Dermotta zaduněly betony Andreje Vasilevského. Puk se před hostujícím brankářem ještě snažil tečovat Moore.

05:02

Rozehrávku Romana Poláka zachytil hráč Toronta již v ofsajdové pozici. Hra je tedy opět přerušena.

04:19

Šustr poslal puk na Vladislava Naměstnikova, který střílel z vrcholu kruhů. Andersen zakročil pravým betonem.

04:07

Zach Hyman dělal, co mohl, ale odpískání icingu nezabránil. Hra se stěhuje před Frederika Andersena.

03:35

Puk byl sražen na střídačku Toronta. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:50

Ryan Callahan to zkoušel bekhendem z otočky. Byl v ostrém úhlu a Andersen si pokryl prostor u své tyčky.

02:19

Domácím bylo odpískáno postavení mimo hru.

01:43

Yanni Gourde zavezl puk na útočnou modrou a nahodil puk na Andersena. Jeho spoluhráči odešli střídat.

00:41

Lightning se ale rychle přesunuli do útočného pásma. Od modré čáry to zkoušel Anton Strålman, branku však netrefil.

00:13

Hned tu máme první přerušení hry. Hosté zahráli na zakázané uvolnění.

00:01

Dozněly národní hymny USA a Kanady. Za malou chvíli již bude vhozeno úvodní buly.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly (A), N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Dermott – W. Nylander, Matthews, Hyman – Marner, Kadri, Marleau – Co. Brown, Bozak (A), J. van Riemsdyk – Kapanen, D. Moore, Komarov (A).

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Domingue) – Strålman, Hedman, Girardi, Sergačjov, Šustr, Coburn (A) – T. Johnson, Stamkos (C), Gourde – Kučerov, B. Point, Killorn – Erne, Naměstnikov, Conacher – Callahan (A), Paquette, Kunitz.

Rozhodčí: Jackson, St. Laurent – Miller, Gibbs.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Toronto Maple Leafs:
Javorové listy jsou se 71 body třetím týmem tabulky Východní konference. Také kanadský celek se nachází ve výborné formě, když v posledních třech zápasech vždy naplno bodoval a celkově si z posledních osmi utkání připsal jedinou prohru. Naposledy Toronto přestřílelo v kanadském souboji 6:3 Ottawu. Ofenzivně hrající tým táhnou mladíci Auston Matthews, William Nylander nebo Mitchell Marner.

Nejproduktivnější hráči:
Auston Matthews – 44b (26+18)
Mitchell Marner a William Nylander – 42b (12+30)

Brankář:
Frederik Andersen – 47 zápasů, průměr 2,65, úspěšnost 92,1 %
Tampa Bay Lightning:
Blesky hrají v této sezóně výborně. Se 79 body jsou také nejlepším týmem na Východě. Tým táhne skvěle hrající útočné duo Nikita Kučerov – Steven Stamkos, kterým zdatně sekundují například brankář Vasilevskij nebo obránce Sergačjov. Z posledních dvou zápasů Tampa prohrála jediný, naposledy přehrála na domácím ledě 4:3 Los Angeles.

Nikita Kučerov – 69b (29+40)
Steven Stamkos – 64b (21+43)
Brayden Point – 46b (20+26)

Brankář:
Andrej Vasilevskij – 46 zápasů, průměr 2,29, úspěšnost 92,9 %
Vítám tu všechny příznivce dobrého hokeje! Dnes jsou na programu jen tři zápasy NHL a asi nejzajímavějším z nich je souboj Toronta Maple Leafs s Tampou Bay Lightning. Vždyť jde o souboj třetího týmu tabulky Východní konference s prvním, takže se můžeme těšit na atraktivní hokej.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

4:3

Branky a nahrávky: 12. W. Nylander (Matthews, Gardiner), 24. W. Nylander (Matthews, Marner), 32. Gardiner (W. Nylander, Matthews), 45. J. van Riemsdyk (Bozak) – 36. Killorn (B. Point, Kučerov), 41. Kučerov (Killorn), 42. Gourde (Coburn, Stamkos)

Rozhodčí: Jackson, St. Laurent – Miller, Gibbs

Diváci: 19112

11:55 TOR 1:0 W. Nylander (Matthews, Gardiner)
13:20 TBL 2 Kučerov, hákování
16:02 TOR 2 N. Zajcev, podražení
23:08 TOR 2:0 W. Nylander (Matthews, Marner)
31:36 TOR 3:0 Gardiner (W. Nylander, Matthews)
33:22 TOR 2 Bozak, podražení
35:59 TBL 3:1 Killorn (B. Point, Kučerov)