Olympijské hry - ženy

Švédsko – Korea

8:0

konec (4:0, 1:0, 3:0)

12.02.2018, 13:10 • Kwandong Hockey Centre • Skupina B • Martin Augustin (@ogy_16)

To už je z mé strany vše. Přeji hezký zbytek odpoledne! (15:40:50)
Střely na branku – 50:19 (22:6, 9:8, 19:5)
Také druhé vystoupení sjednoceného týmu Koreje končí porážkou 0:8. Švédky zápas rozhodly už v první třetině, v níž skórovaly hned čtyřikrát. Ve druhé části trochu polevily, když přidaly jen jeden gól, ale v závěrečné dvacetiminutovce završily skóre třemi zásahy. Nejprve se v rozmezí 36 sekund prosadily Emma Nordinová a Pernilla Winbergová a ve 46. minutě uzavřela výsledek utkání Rebecca Stenbergová. Švédky tak mají po dvou zápasech na kontě plný počet bodů a ve středu si to rozdají o postup z prvního místa tabulky skupiny B se Švýcarskem.

59:45

Lisa Johanssonová se šikovně uvolnila a dostala se až před Shin. Branku ale netrefila!

59:09

Ani teď nepřišel vytoužený gól Korejek. Jiy-Eon Choi nestřílela špatně, ovšem Grahnová zakročila opět jistě.

59:01

Začala už poslední minuta.

58:22

Střela Küllerové vypadl Shin z lapačky, ale žádné ze švédských hráček se k volnému kotouči nedostala.

58:08

Zakázané uvolnění Švédska. Vhazuje se před Sarou Grahnovou, která zatím čelila 18 střelám Koreje.

57:54

Fanny Rasková se natlačila až před brankářku Shin, která si i nadvakrát poradila. Hra je po delší době přerušena. Reklamní přestávka.

57:14

Vypadá to, že desítka se snad konat nebude. Švédky se už také nikam neženou.

56:29

Jin-Gyu Lee si ve středním pásmu hezky obhodila protihráčku, ale další překážku již nezdolala. Puk získaly opět švédské hokejistky.

55:05

Náznak korejského přečíslení 2 na 1. Domácím hokejistkám však utekl puk.

54:18

Emilia Ramboldtová tečovala nahozený puk vedle korejské svatyně.

53:50

Švédky v ofsajdu. Uvidíme, zda ještě zkusí zaútočit na dvojciferné skóre.

52:38

Po zákroku Shin následuje reklamní přestávka.

51:51

Chae-Lin Park zavezla puk do útočné třetiny a protáhla Grahnovou. Švédky jsou v plném počtu.

51:35

Švédky opět vyhazují.

8:0

Branky a nahrávky: 4. Nylénová-Perssonová (Alasalmiová), 10. Lundbergová (Rasková, Grahmová), 11. Fällmanová (Rasková, Küllerová), 18. Udénová Johanssonová (Johanssonová), 25. Winbergová (Alasalmiová, Lundbergová), 42. Nordinová (Lundbergová), 42. Winbergová (Grahmová, Nordinová), 46. Stenbergová (Winbergová, Svedinová)

Samostatné nájezdy:

Švédsko: Grahnová (Muraseová) – Olofssonová, Nylénová-Perssonová, Fällmanová, Svedinová, Alasalmiová, Ramboldtová (C), Lundbergová – Johanssonová, Borgqvistová (A), Udénová Johanssonová – Hjalmarssonová, Grahmová, Nordinová – Winbergová (A), Stenbergová, Olssonová – Lindhová, Rasková, Carlssonová – Küllerová.

Korea: So-Jung Shin (Do-Hee Han) – Su-Yeon Eom, Chae-Lin Park, Se-Lin Kim, Park Yoon-Jung (A), Mi-Hwan Cho, Ye-Eun Park – Yu-Jung Choi, Jong-Ah Park (C), Jin-Gyu Lee – Un Hyang Kim, Hee-Won Kim, Soo-Jin Han – Jiy-Eon Choi, Griffinová, Chung Gum Hwang – Parková, Song Hui Ryo, Su-Sie Jo (A) – Hae-In Ko, Danelle Im.

Rozhodčí: Arianová-Lortieová (CAN) , Fialová (SUI) – Tauriainenová (FIN), Toddová (CAN)