Švýcarsko – Japonsko

3:1

konec (0:0, 2:0, 1:1)

12.02.2018, 08:40 • Kwandong Hockey Centre • Skupina B • Jan Prošek

Díky povedené druhé třetině vyhrává Švýcarsko tento zápas 3:1, výraznou mírou se na výhře posílela Sara Benzová, která vstřelila dva góly. Japonsko v tomto zápase bylo střelecky aktivnější, ale brankářku soupeřek překonalo jen jednou. (10:50:42)

59:50

Už se nic nestane.

59:34

Aoj Šigaová vypálila mimo branku od modré čáry.

59:18

Akane Hosojamadaová rozehrává od své branky.

59:00

Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:20

Švýcarsko se musí bránit, ale soupeřky mnoho šancí nemají.

57:36

Sara Benzová se málem dostala ke střele, kterou by poslala do prázdné branky.

57:05

Aoj Šigaová minula branku, následně puk končí ve středním pásmu. Japonsko musí o útočnou třetinu bojovat.

56:30

Haruna Jonejamaová pálila z první z kruhu, ale její projektil končí mimo.

56:23

Florence Schellingová kryje kotouč po střele od modré čáry, vhazovat se bude v japonském útočném pásmu.

56:04

Japonsko hraje bez brankářky.

55:33

Florence Schellingová si snadno poradila s pokusem, kterou vyslala Šoko Onoová.

53:50

Švýcarsko hraje aktivně v útočném pásmu, ale do zakončení se nemůže propracovat.

53:18

Vyloučení v týmu Švýcarsko (Laura Benzová – 2 min., podražení).

53:14

Laura Benzová kombinuje v útočném pásmu, ale do střelecké pozice se nepropracovala přes dobrou obranu.

52:05

Švýcarský celek hraje takticky velmi dobře, drží hru daleko od své branky, Japonsko nemá mnoho možností, jak snížit.

50:50

Hraje se zejména ve středním pásmu, ani jeden celek si nedokáže vypracovat výraznější střelecké pozice.

50:01

Dostáváme se do druhé poloviny hry ve třetí třetině, tým vedený jako domácí vede o dva góly.

3:1

Branky a nahrávky: 31. S. Benzová (Rüeggová, L. Benzová), 34. S. Benzová (Meierová), 45. Müllerová – 48. Kuboová (Horiová, H. Tokoová)

Švýcarsko: Schellingová (Brändliová) – Altmannová, Bullová, Gassová, Meierová, Zollingerová, L. Benzová, Sigristová, Wetliová – Rüediová, Raselliová, Stänzová – Stalderová, S. Benzová, Müllerová – Forsterová, I. Waidacherová, Rüeggová – M. Waidacherová, N. Waidacherová, Allemannová.

Japonsko: N. Fudžimotová (Akane Konišiová) – Kojkeová, Hosojamadaová, A. Tokoová, Suzukiová, Horiová, Takeučiová, Aoj Šigaová – H. Tokoová, Kuboová, Nakamurová – Jonejamaová, Osawaová, M. Fudžimotová – Adačiová, Šišiučiová, Onoová – Terašimaová, Takaová, Iwaharaová.

Rozhodčí: Granová, Hoveová – Heikkinenová, Pagonová