12.02.2018, 01:00 • Prudential Center, Newark • Lukáš Ureš

Tipsport: 3.15 3.85 2.07 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

1. Adam McQuaid (BOS); (1+0), 1 střela, 17:21
2. Taylor Hall (NJD); (1+1), 3 střely, 22:21
3. Torey Krug (BOS); (2+0), 4 střely, 18:57

1. David Pastrňák (BOS); (0+0), 1 střela, 13:42
2. David Krejčí (BOS); (0+0), 1 střela, 14:41
3. Zdeno Chára (BOS); (0+0), 2 střely, 26:07
4. Pavel Zacha (NJD); (0+0), 5 střel, 18:52 (03:57:08)
Hned ve čtvrté minutě se Hall řítil na samotného Chudobina, který na poslední chvíli přizvedl Hallovo zakončení nad horní tyč. O dvacet vteřin poději Bruins špatně rozehráli, čož se snažil potrestat mezi kruhy Wood, když jeho střelu zápěstím k pravé tyči lapil Chudobin. Na začátku sedmé minuty byl Bergeronem faulovaný zakončující Zajac a hlavní sudí překřížil ruce nad hlavou. V následném trestném střílení se opět ukázal Chudobin, který vybruslil do Zajacova směru a následné zakončení bekhendem zastavil vyrážečkou. Zajac se v první třetině dostal do slibné šance ještě jednou, ale střelu k pravé tyči škrtl Chudobin lapačkou. Z první branky se radovali hosté. Torey Krug dojel kotouč za branku Devils a vzápětí hledal před branku najíždějícího Krejčího. Před ním však sáhli do přihrávky dva domácí hráči, od kterých se puk odrazil přímo mezi betony Läcka. Následně přišlo vyrovnání, když trestné lavice vystartoval za vyhozeným pukem Miles Wood, jenž si v koncovce roztáhl Chudobina a poslal kotouč mezi jeho betony. Dvě sekundy před koncem opět v oslabení udeřil Boston. Za brankou vybojoval puk Tim Schaller a po rychlém vyjetí zakončil u levé tyče.

Druhá třetina vyšla lépe pro New Jersey, které brankou navíc smazalo jednobrankovou ztrátu z první třetiny. Po třiceti vteřinách se po Hischierově přihrávce prosadil do pravého růžku Taylor Hall. O dvě minuty později ale hosté bleskurychle využili přesilovou hru, když po přenesení hry na pravý kruh pálil přesně k levé tyči napřažený Torey Krug. V dvacáté páté minutě měl na své holi další gólovou střelu Hall, ale vyražený puk Chudobinem dorážel pouze do pravé tyčky! V polovině zásahu Bruins sehráli skvělou kombinaci, na jejímž konci byl zakročující Läcko, jenž musel zlikvidovat pohotovou střelu Krejčího. Dvacet sekund na to ale do útočné akce vyrazil Hall, který z levého křídla našel u pravé tyče najíždějícího Kyle Palmieriho. Ten přesnou přihrávku sklepl bezchybně za záda Chudobina. Do šance se dostal také Zacha, který se ocitl mezi kruhy zcela sám, ale prostřelit Chudobina se mu nepodařilo.

Třetí třetina patřila Bostonu. Ve čtyřicáté šesté minutě Marchand našel průnikovou přihrávkou za obranu Pastrňáka, který si roztáhl Läcka, ale kotouč za jeho záda nedokázal propašovat. O dvě minuty na to byl v šanci Zacha, jehož zakončení po skvělé přihrávce Bratta zlikvidoval Chudobin. Na konci padesáté druhé minuty se po střele z pravé strany modré čáry prosadil přesnou střelou k levé tyči Adam McQuaid. Domácí ještě v závěru odvolali brankáře, ale do prázdné branky zavezl puk Patrice Bergeron.

59:22

59:22 Tvrdý hit Seversona šel potrestat McQuaid.

59:22

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Adam McQuaid – 2 min., hrubost + 2 min., nesportovní chování).

59:22

59:22 Patrice BERGERON - 3:5

59:22

Bruins právě vstřelili branku!
Je rozhodnuto. Brad Marchand před tvrdým hitem posunul puk na PATRICE BERGERONA, jenž uklidil puk do prázdné branky. Asistence: Brad Marchand a David Backes.

59:20

Ne středu se spustila bitka! Hlavním terčem je Severson.

59:03

Šestice Devils nyní brání prázdnou branku!

58:40

Ze středové čáry minul prázdnou branku Kuraly!

58:30

Läck na střídačce. New Jersey do toho jdou v šesti.

58:21

Devils se stále nemohou usadit v útočném pásmu.

57:00

Ze středu modré čáry Nash nastřelil zadní mantinel, od kterého se kotouč odrazil přímo na Schallera. Ten už byl napřažený ke střele, ale tu srazil za branku jeden z domácích hráčů.

55:58

Marchand před brankou našel na útočném výletě Cháru, který z první nastřelil pouze Läckovy betony.

55:42

Nepřesná rozehrávka Halla. Marchand vyváží puk a má ještě dostatek sil na útočnou akci!

55:15

Příliš urychlená akce přesilové formace Jersey. Odpískaný ofsajd.

55:06

Bratt po naznačení přihrávky na modrou hledal mezi kruhy postaveného Zachu, který tečoval puk těsně vedle levé tyče.

54:58

Zacha pokusem o rychlé zakončení nastřelil pouze prvního hráče před sebou.

54:41

Úderná pětka Devils je usazena v útočné třetině.

54:18

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – 2 min., vyhození puku mimo).

54:18

Bergeron pravděpodobně vyhodil puk mimo hrací plochu a bude za to potrestán dvěma minutami. Rozhodčí se ještě poradí.

53:55

Střela Greena z otočky skončila přizvednuta nad brankovou konstrukci. Hosté dostávají hru ven z obranné třetiny.

53:40

Bruins se teď budou snažit držet hru co nejdál od své branky. Uvidíme, jak na to New Jersey odpoví!

51:55

51:55 Adam MCQUAID - 3:4

51:55

Vytvořený tlak přináší hostům ovoce a již po čtvrté se Boston ujímá vedení! Riley Nash vytáhl hru na modrou čáru, kde jen tak na branku vystřelil ADAM MCQUAID. Brankář Devil Läck střelu neviděl a ta prošla přes clonící hráče k levé tyči. Asistence: Riley Nash.

51:42

Marchand zadovkou našel na levé straně zcela volného Grzelcyka, jehož střelu vyrážečkou Läck vychytává.

51:26

Hischier se snažil natlačit k levé tyči, ale Carlo ho úspěšně vytlačil za branku.

50:16

Ani Palmieri střelou z pravé neuspěl. Obranné čtveřice Bostonu posílá puk na polovinu Devils.

49:54

Z levé strany se měl k rychlému zakončení Wood, jehož střílenou přihrávku k levé tyči zkoušel tečovat Zacha.

49:13

Vyloučení v týmu Boston Bruins (David Backes – 2 min., hrubost).

49:13

Staňte se fanoušky NHL.cz!

49:13

Příliš aktivní Backes udeřil Hayese do obličeje.

48:35

Proti Nashově střele Läck nemusel zasahovat.

48:23

Icing New Jersey. Následuje komerční přestávka.

47:27

A opět Zacha! Tentokrát tečoval střelu Lovejoye mezi Chudobinovy betony.

47:14

Bratt pohotovou přihrávkou zpoza branky našel na vnitřní straně levého kruhu Zachu, jehož okamžitou střelu vytěsnil Chudobin!

45:42

45:42 Pastrňák v gólové šanci nepřekonal Läcka.

45:42

Obrovská šance Pastrňáka! Ten se dostal před brankou k puku po Marchandově přihrávce, ale český útočník bekhendem nedokázal uklidit puk mezi betony Läcka.

45:26

Svižná střela Colemana prosvištěla kolem pravé tyče. Do útoku jde nyní Boston.

45:01

Na levé straně se podél hrazení rozjel Wood, který své zakončení volil z ostrého úhlu mezi betony Chudobina. Brankář Bostonu kryje jeho střelu a přerušuje hru.

44:26

Kuraly je venku z trestné lavice. Bruins hrají v plném počtu.

44:00

Domácím nevyšla hra za soupeřovou brankou a Bergeron o mantinel vyhazuje puk přes celé hřiště.

43:49

Palmieri našel před brankou clonícího Hischiera, který si po přihrávce stáhl puk k sobě a přibližně čtyřmi dorážkami zaměstnal Chudobina.

43:33

Útočící Stafford zajel do trojice protihráčů, kteří ho zastavili okamžitě za modrou čarou.

42:30

Po Butcherově střeleckém pokusu z modré čáry obranná čtyřka Bruins odpaluje puk až za branku Devils.

42:26

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Sean Kuraly – 2 min., krosček).

41:50

Z pravé strany útočné třetiny pálil Lovejoy. Po vyraženém puku Chudobinem se domácí stále drží v pásmu.

41:19

Nash z levé strany nastřelil bekhendem puk na Läcka, který jej vyrazil a následně si musel dávat pozor na dorážejícího McAvoye.

40:48

Do Pastrňákovy přihrávky vložil hůl jeden z bránících hráčů, čímž puk viditelně zpomalil. Hra pokračuje ve středním pásmu.

40:14

Na dlouhou přihrávku Bergeron na útočné modré nedosáhl. Puku se zmocňuji Devils.

40:01

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:59

Kdo jiný než Schaller zkoušel překvapit nyní pozorného Läcka. Sedmadvacetiletý útočník Bostonu zkoušel zpoza branky nastřelit výstroj domácího brankáře a doufal, že se puk odrazí za brankovou čáru.

39:48

Läck střelu od modré čáry sráží do pravého rohu. Bruins se ještě snaží něco vymyslet.

39:09

Pohotové zakončení Halla po Müllerově přihrávce Chudobin vyrazil a následně přikryl lapačkou.

38:15

Dělovka Seversona přes zahuštěný prostor neprošla, ale zastavený kotouč mezi kruhy zkoušel dorážet Stafford.

37:48

Proti Vatananově střele stihl Chudobin srazit své betony k sobě. Tlak Devils pokračuje.

36:58

Na pravém křídle ujel do útočné třetiny Marchand, který nasměroval svou střelu těsně vedle pravého růžku!

36:24

36:24 Trest Zdena Cháry.

36:24

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Zdeno Chára – 2 min., nedovolené bránění).

36:19

Hischiera na mantinel tvrdě narazil Chára. Tady slovenský obr zřejmě doplatil na svou velikost.

35:16

Po souboji v pravém rohu se puk dostal na Pavla Zachu, který zcela osamocený mezi kruhy neprostřelil Chudobina!

35:10

Backes ani Spooner z těsně blízko neohrozili domácího Läcka.

33:39

Střílející Hayes nedostal puk přes zahuštěný prostor. Bruins obloučkem vyhazují a uklidňují hru.

32:32

Chudobin musel být v pozoru. Střelu od modré tečoval na spodní hranici mezikruží Noesen.

31:57

Před Läckem se postavil Nashově střele bránící Severson.

31:07

31:07 Kyle PALMIERI - 3:3

31:07

Devils právě vstřelili branku!
Je opět srovnáno! Faulovaný Taylor Hall po zavezení hry do útočné třetiny našel u pravé tyče najíždějícího KYLE PALMIERIHO, který přesný pas sklepl za brankovou čáru. Asistence: Taylor Hall a Sami Vatanen.

30:48

30:48 Střela Krejčího po rychlé souhře Bruins.

30:48

Senzační zákrok Läcka! Po přihrávce z levé strany na pravý kruh pálil z první Štenberkský rodák Krejčí! Jeho pokus byl ale zlikvidován brankářem Devils.

29:32

Chárovu střelu srazil Zacha. Devils otáčí hru na polovinu Bruins.

29:12

Devils zkusili kombinaci na jeden dotek a ze středu levého kruhu mohl Hall zakončovat do odkryté branky! To se ale nestalo, protože prudký pas přeskočil jeho čepel.

27:54

Zacha ukázal svou bojovnost a bekhendem posílá vysoký oblouček až za Chudobinovu branku.

27:44

Přesilová pětka opět zavezla puk do útočné třetiny.

27:05

Rychlou a nenápadnou střelu Bergerona vyrazil Läck do prostoru mezi kruhy.

26:41

Marchand od pravého hrazení nepřesně přihrával a hosté se sami vyhazují.

26:26

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Sami Vatanen – 2 min., hákování).

25:42

Puk skončil po Marchandově střele z pravé strany v hledišti. Hra přerušena.

25:04

25:04 Nevydařená dorážka Halla.

25:04

Střelu Seversona vyrazil se zacloněným výhledem Chudobin před sebe, kde se nejlépe zorientoval Hall! Ten ovšem dorážku nasměroval pouze do pravé tyče branky Bostonu!

24:09

Spoustu prostoru před sebou měl nyní Wood, ale k tomu se ze strany rychle stáhl hráč Bruins.

23:38

Zacha z vnitřní strany levého kruhu nenašel místo, kudy by dostal puk za záda Chudobina.

22:03

22:03 Torey KRUG - 2:3

22:03

Vedení jde opět na stranu Bruins! Vyloučený Stafford na trestné lavici příliš dlouho nepobyl. Po vyhrané buly Bergeronem se puk dostal na Ryana Spoonera, který přihrávkou přenesl hru na vrch pravého kruhu, kde měl napřaženo k tvrdé střele TOREY KRUG. Pohotové zakončení z nápřahu zapadlo ke vzdálenější levé tyči. Asistence: Ryan Spooner a Patrice Bergeron.

22:00

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Drew Stafford – 2 min., faul loktem).

22:00

Střelu Spoonera z mezikruží vyrazil Läck ramenem. Ještě před tím ale Stafford fauloval Kruga.

20:31

20:31 Taylor HALL - 2:2

20:31

Nepřesnou přihrávku zachytil ve středním pásmu rozjetý Nico Hischier, který na sebe po zavezení puu do útočné třetiny stáhl hned dvojici bránících hráčů, načež našel na levé straně TAYLORA HALLA. Ten se vzápětí zbavil Marchanda stahovačkou pod sebe a následně pohotově vypálil k pravé tyči. Asistence: Nico Hischier.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:58

19:58 Tim SCHALLER - 1:2

19:58

Branka je po delší konzultaci s videorozhodčím uznána! Nahození Rileyho Nashe poslal Läck za branku, kam se z pravé strany přiřítil TIM SCHALLER, jenž obral o puk Halla a po rychlém vyjetí zakončil u levé tyče. Tam se skokem natlačil Läck, ale podle videa zachytil puk až za brankovou čarou! bez asistence.

19:58

Faktem je, že Läck utěsnil levou tyč natolik, že žádná z kamer nemůže najít puk. Na verdikt si nejspíš ještě malou chvíli počkáme.

19:58

19:58

19:58

Zpoza branky zakončil Schaller u levé tyče! Läck se tam vrhl jako tygr a přikryl kotouč. Otázka zní zda to bylo ještě před brankovou čarou.

19:52

Butcher nepřesně rozehrál. Hosté jdou do protiútoku!

19:43

Läck musí dávat pozor i v přesilové hře. Z pravé strany vyslal nebezpečnou střelu ke vzdálenější tyči Acciari.

18:53

Po přerušení hry Boyle držící se za pravý bok odešel do kabin. Snad se nebude jednat o nic vážného.

18:49

Po křižné přihrávce pálil ze středu pravého kruhu Palmieri, jehož zakončení se štěstím vytěsnil mimo tři tyče Chudobin.

18:30

Devils vyhnáni až na vlastní polovinu. Tam si puk přebírá Zacha.

18:11

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Adam McQuaid – 2 min., hrubost).

18:10

Od modré čáry si táhl puk až do prostoru mezikruží opět Vatanen, kterého tentokrát hosté zablokovali.

18:02

Vatanenova střela končí na výstroji Chudobina. Vyrovnávací branka Devils oživila!

16:26

16:26 Miles WOOD - 1:1

16:26

Velká chyba Bruins, kteří si nepohlídali končící trest! Blake Coleman vyhodil puk do střední třetiny, kam z trestné lavice vystartoval MILES WOOD. Ten nabral skvělou rychlost, díky které sjel z levého křídla až před branku, kde si roztáhl Chudobina a prostrčil puk mezi jeho betony. Asistence: Blake Coleman.

16:06

Napadající Coleman ušetřil pár vteřin za brankou hostí.

15:21

Pohotové zakleknutí Läcka vyráží Bergeronovu střelu z mezikruží. Na puku jsou stále hosté.

14:36

Domácí začínají oslabení dobře. Přesilová pětka Bostonu musí pro puk až za vlastní branku.

14:19

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Miles Wood – 2 min., nedovolené bránění).

13:45

O rychlou odpověď na inkasovanou branku se pokoušel Lovejoy, ale střelu od modré čáry likviduje Chudobin bez větších problémů.

13:32

13:32 Torey KRUG - 0:1

13:32

Tak tohle je hodně smolná branka, kterou Devils obdrželi ve vlastní přesilové hře! TOREY KRUG šel pro puk za branku domácích a vzápětí se snažil pobídnou ke střele Krejčího. Do přihrávky ovšem vložili svou hůl Hischier s Müllerem, od kterých se puk odrazil mezi betony Läcka přímo za brankovou čáru. Bez asistence.

13:01

Střílenou přihrávku k levé tyči se chystal tečovat Hischier. Puk ale bez jakékoli změny proletěl do levého rohu.

12:52

Devils se opět vracejí do útočné třetiny.

12:18

Palmieri se rozhodl to vzít středem a nezastavovat! První střelecký pokus skončil zblokovaný, ale proti druhému už musel Chudobin zasahovat.

12:09

Hosté vyhazují pouze do střední třetiny. Nestihnou vystřídat.

11:35

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Adam McQuaid – 2 min., podražení).

11:31

Při signalizované výhodě se objevil před levou tyčí Zajac, který osamocený mířil do pravého růžku! Trajektorii střely však pozměnil Chudobin svou lapačkou!

11:18

Hra přerušena. Pohotový Läck zneškodnil nebezpečnou střelu Schallera, který si sjel až na střed levého kruhu.

11:00

Následnou střelu v podání McQuaida zastavil před brankou dobře postavený Boyle.

10:43

Krejčí prověřil Läcka střelou ze spodní části pravého kruhu. Tlak Bruins pokračuje.

09:45

Příznivci New Jersey bučením značně znepříjemňují Marchandův pobyt na ledě.

09:17

Marchard přes obranu domácích neprošel a do kotouče se tak v ostrém úhlu opřel Bergeron.

08:46

Kotouč se po nepřesné střele Halla dostal k Zachovi, jehož pokus zablokoval mimo branku bránící Carlo.

07:54

S končícím trestem Müllera Jersey vyhazuje puk obloučkem do obranné třetiny Bruins.

07:43

Obranná čtyřka Devils drží hru u mantinelu. To domácímu týmu stačí.

06:51

Po špatném vyhození pálil z levé strany McAvoy, který u levé tyče našel Backese. Ten z příklepu poslal puk mezi kruhy, kde z první pálil pouze do Läckovy lapačky DeBrusk.

06:37

Dělovka v podání Kruga proletěla čistě přímo do výstroje zakleknutého Läcka.

06:06

06:06 Trestné střílení Zajace.

06:06

Rozjetý Zajac sice rozpohyboval Chudobina, ale jeho následné zakončení z kličky zachytil brankář Bruins vyrážečkou.

06:06

Vyloučení v týmu Boston Bruins (Patrice Bergeron – trestné střílení, hákování). Hodně přísně posouzené vyloučení.

06:03

Läck střelu ihned po buly vyráží až do středního pásma!

05:54

Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Mirco Müller – 2 min., krosček).

05:38

Acciari se dostával do zajímavé pozice, ale mezi kruhy ho při zakončení vyrušil jeden z bránících hráčů.

04:57

střelecký pokus Carla na Läcka neprošel díky blokujícímu Vatanenovi.

03:35

03:35 Pohotová lapačka Chudobina.

03:35

Velkou chybu hostí mohl mezi kruhy ztrestat Wood! Útočník Devils ale pouze vyprášil pohotovou lapačku Chudobina.

03:13

Dělovka Cháry skončila mimo branku a podél mantinelu kotouč zajel až do střední třetiny, kde byl rozjetý Hall. Ten v samostatném úniku nedokázal Chudobina překonat!

03:04

Za Chárou nahozeným kotouč vystartoval Marchand. Hosté se ale příliš dlouho v útočné třetině neohřáli.

01:49

Střela McQuaida skončila zastavena těsně před brankou bránícím Greenem.

00:50

Při špatném střídání se na pravé straně chystal ke střele Marchand. Läck zatím nemusel zasahovat.

00:17

McQuaid střelou o mantinel posílá hru do střední třetiny, kde se puku ujímají domácí.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Pouhá jedna asistence dělí Ryana Spoonera od sté asistence v NHL kariéře.

Boston Bruins

Rozjetý Boston má o jeden zápas méně a o dvanáct bodů více. Po padesáti tří zápasech mají Bruins dohromady sedmdesát čtyři bodů. Ty vyzdvyhují Boston na skvělé druhé místo Východní konference, kde na první Tampu Bay ztrácí celkem pět bodů. Z posledních jedenácti zápasů Bruins zvítězili hned devětkrát! Jediné dvě zaváhání proti Anaheimu a Buffalu sebralo Bostonu šanci na skvělou vítěznou šňůru.

Top kanadské bodování

1. Brad Marchand (21+31) – 52
2. David Pastrňák (21+30) – 51
2. Patrice Bergeron (24+23) – 47
New Jersey Devils

Z posledních osmnácti zápasů vyhrálo Jersey pouze pětkrát. Po odehraných padesáti čtyř zápasech mají Devils na svém kontě celkem dvaašedesát bodů, které tým z Metropolitní divize staví na sedmí místo Východní konference. Nutno dodat, že bodový rozdíl mezi pátým a desátým místem je pouhé čtyři body. Po třech výhrách v řadě se zdálo, že se New Jersey oklepalo z řady porážek, ale opak je pravdou. Devils po včerejší vysoké prohře 6:1 zaznamenali opět třetí porážku za sebou.

1. Taylor Hall (20+34) – 54
2. Jesper Bratt (12+19) – 31
2. Nico Hischier (9+22) – 31
3. Will Butcher (2+27) – 29

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

3:5

Branky a nahrávky: 17. Wood (Coleman), 21. Hall (Hischier), 32. Palmieri (Hall, Vatanen) – 14. Krug, 20. Schaller, 23. Krug (Spooner, Bergeron), 52. McQuaid (Riley Nash), 60. Bergeron (Marchand, Backes)

New Jersey Devils: Läck (Kinkaid) – A. Greene, Vatanen, J. Moore, Severson, Butcher, Lovejoy, Müller – Hall, Hischier, Bratt – Wood, Zacha, Palmieri – Zajac, Noesen, Coleman – Boyle, Stafford, J. Hayes.

Boston Bruins: Chudobin (T. Rask) – Chára, McAvoy, Krug, Carlo, Grzelcyk, McQuaid – Marchand, Bergeron, Pastrňák – DeBrusk, Krejčí, Spooner – Heinen, Riley Nash, Backes – Schaller, Kuraly, Acciari.

05:54 NJD 2 Müller, krosček
06:06 BOS TS Bergeron, hákování
11:35 BOS 2 McQuaid, podražení
13:32 BOS 0:1 Krug
14:19 NJD 2 Wood, nedovolené bránění
16:26 NJD 1:1 Wood (Coleman)