21.01.2018, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • Michal Břuchanský

Tipsport: 1.7 4.14 4.41 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání už je to vše, mějte se fajn. (04:53:20)
Vladimír Sobotka (STL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 12:56
Richard Pánik (ARI) 0+1, 1 střela, čas na ledě 15:02.
1. Christian Dvorak (ARI) 2+0
2. Clayton Keller (ARI) 0+2
3. Christian Fischer (ARI) 1+1.
Střely na branku: 27 – 44 (7:23, 8:8, 12:13).
Je dobojováno! V utkání mezi St. Louis a Arizonou bylo víceméně rozhodnuto už po čtrnácti minutách první třetiny. Za tu dobu rozjetí Kojoti nastříleli zaskočenému favoritovi čtyři góly a svůj náskok si bez problémů uhlídali až do úplného konce, na kterém slaví vítězství 5:2. Tým z Glendale tak po třech smolných porážkách v nastaveném čase v řadě vybojoval plně zasloužené dva body a zase se o něco málo přiblížil Buffalu, jakožto druhému nejhoršímu týmu v celé soutěži. Blues naopak po dvou výhrách padli a nechali si trochu utéct nejlepší trojici Západní konference.

59:53

Hjalmarssonova střela z pravé strany byla některým z hráčů sražená k Martinookovi, který zacílil jen do Allenovy lapačky.

59:29

Bortuzzo byl u nahození Lukea Schenna jako první. Aktivní Cousins mu však kotouč sebral a už stál před Allenem, který chybu svého kolegy napravil dobrým zákrokem.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:36

Joel Edmundson vystřelil od modré čáry až na druhý pokus. Puk při něm letěl hodně pomalu a hostující brankář žádnou školáckou chybu neudělal.

58:11

Jaškinovo nahození ze středu hřiště Raanta betonem zvedl až do ochranné sítě. Hra musí být přerušena.

57:46

Rodák z nedalekého Chesterfieldu Clayton Keller se díky zásahu Riedera utrhl do úniku. Na jeho konci ale byl rozhozen Paraykem a Allen měl usnadněnou práci.

56:21

Barbaševova střela z delší vzdálenosti byla dosti nenápadná, ale nakonec se zastavila až o brankovou konstrukci!

56:56

Pietrangelova prodloužená rozehrávka proletěla přes celé hřiště až za hostující branku, kde puk zastavil Raanta.

56:27

Domácím se nedaří na delší dobu usadit v útočném pásmu a vypadá to, že z tohoto duelu už žádné větší drama neudělají.

55:35

Derek Stepan to vzal na sebe, pod tlakem obránce se ale dostal ze střeleckého úhlu a přihrávka z nouze směřovala do prostoru nikoho.

55:13

Necelých pět minut před koncem třetí třetiny se zrodil ofsajd St. Louis. Pokračovat se bude až po reklamní přestávce.

54:20

Velká šance na další snížení! Raanta vyrazil Pietrangelovu střelu zpoza pravého kruhu do nebezpečného prostoru. Před Steenem zívala poloprázndá branka, jenže švédský útočník trefil jenom tyč!

53:15

Yotes si vytvořili menší tlak až po skončení přesilovky. Z mezikruží to zkoušel Stepan a zleva vzápětí také Richard Pánik, jenž stále čeká na svůj první zásah v dresu Arizony.

2:5

Branky a nahrávky: 30. B. Schenn, 50. Steen (Berglund, Dunn) – 2. Rinaldo (Fischer, Domi), 5. Dvorak (Demers, Keller), 8. Dvorak (Keller, Rieder), 14. Perlini (Pánik, L. Schenn), 25. Fischer (Chychrun, Domi)

St. Louis Blues: C. Hutton (8. Allen) – Pietrangelo (C), Edmundson, Parayko, Bouwmeester, Bortuzzo, Dunn – Tarasenko (A), Stastny, Barbašev – Steen (A), B. Schenn, Jaškin – T. Thompson, Berglund, Sobotka – Thorburn, Brodziak, Pääjärvi.

Arizona Coyotes: Raanta (Wedgewood) – Demers, Ekman-Larsson (A), Hjalmarsson (A), Chychrun, L. Schenn, Goligoski (A) – Pánik, Stepan, Perlini – Fischer, Domi, Rieder – Rinaldo, Dvorak, Keller – Martinook, Richardson, Cousins.

Rozhodčí: Brenk, McCauley – Brisebois, Kovachik

Diváci: 19 235

01:56 ARI 0:1 Rinaldo (Fischer, Domi)
04:02 ARI 0:2 Dvorak (Demers, Keller)
07:06 ARI 0:3 Dvorak (Keller, Rieder)