4:1

konec (2:1, 1:0, 1:0)

13.01.2018, 19:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Daniel Fekets (@DFekets)

Tipsport: 1.85 4.06 3.7 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek vše, těším se na Vás zase příště u nějakého zápas z NHL. (21:45:01)

Buly: 33:27
Skončilo nám utkání mezi Pittsburghem a Detroitem. Domácí celek zápas jednoznačně vyhrál poměrem 4:1. Hrdinou zápasu je Jevgenij Malkin, který 2 góly dal a na dvě branky asistoval. Bodově plodný večer prožil také Sidney Crosby a Phil Kessel.

59:28

Hunwick ještě přihrával do předbrankového prostoru, tam nikoho nenašel.

59:11

Hra je přerušena, čeká nás posledních 49 sekund zápasu.

59:01

Schultz pálil těsně vedle Howardovy brány. Pittsburgh je i nadále na kotouči.

58:22

Malkin si ještě něco vyřizoval s DeKeyserem. Nakonec jeli oba kohouti střídat.

58:00

Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:05

Právě se bojuje u mantinelu ve středním pásmu. Těžko říct, zda-li se Detroit odhodlá k odvolání brankáře.

56:01

Witkowski nacentroval kotouč až před bránu, kde jej přikryl pod svou lapačku Jarry.

55:36

Zakázané uvolnění Pittsburghu Penguins.

55:19

Larkin přihrál puk lépe postavenému Nielsenovi, který zamířil svou střelu pod horní tyč. Jarry zasáhl ramenem. Následuje komerční přestávka.

54:46

Domácí Pittsburgh je v plném počtu a hned se dopustil icingu.

54:23

Hagelinova rána z pravé strany se do brány nevešla. Howard zasahovat nemusel.

53:47

Green vypálil od modré čáry! Jarry předvedl parádní zákrok lapačkou.

53:24

53:00

Oleksiak posunul puk po mantinelu až do obraného pásma Red Wings. Detroit musí zakládat akci až od vlastní brány.

52:39

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Olli Määttä – 2 min., držení protihráče).

52:05

Hosté se také rozhodli ve vlastním oslabení zaútočit. Larkin uvolnil na pravém křídle volného Nielsena, kterému puk, bohužel pro Detroit, utekl.

51:31

DeKeyser vyhazuje puk přes všechny čáry ledové plochy.

51:24

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Jonathan Ericsson – 2 min., nedovolené bránění).

50:40

Kesselův pokus dokázal Howard vyrazit levým betonem do rohu kluziště.

50:19

Martin Frk se v útočném pásmu připomněl dvěma pohotovými střeleckými pokusy. Jarry úspěšně odolal.

49:51

Letang vypálil hned po vyhraném buly Crosbyho. Howard zasáhl a přerušil hru.

49:48

Zakázané uvolnění hráčů Red Wings.

49:11

Zetterbergova kličkovaná v útočném pásmu také úspěšná nebyla. Kapitán Detroitu nedokázal pak přesně přihrát.

48:48

Howard musel být na pozoru! Nakonec si s rychlou akcí Penguins dobře poradil.

48:28

Nielsen sice pěkně podržel puk v útočném pásmu, ale zatím je to ze strany hostujícího týmu bez střeleckých pokusů.

47:32

Kessel se snažil vybídnout Guentzela do útočného úniku. Obránci Red Wings nakonec dobře zasáhli.

47:01

Staňte se fanoušky NHL.cz!

47:01

DeKeyserovo nahození bylo sraženo mimo bránu. Detroit i nadále útočí s pukem v pásmu Pittsburghu.

46:48

Mike Green vypálil bez přípravy směrem k brance Jarryho. Brankář domácích zasahovat nemusel.

46:11

Detroit už působí celkem odevzdaným dojmem. Na ledě je momentálně herně jenom Pittsburgh.

45:29

Puk je v ochranné síti, vhazovat se bude ve středním pásmu.

43:31

43:31 Sidney CROSBY - 4:1

43:31

Pittsburgh právě vstřelil branku!
Druhá branka Penguins v přesilovce je na světě. Malkin dostal od Letanga pobídku na střelu z první, která se ovšem ruskému hráči moc nevyvedla. Kotouče se zmocnil Kessel, jehož rychlou přihrávku mezi kruhy dokázal dostat SIDNEY CROSBY do branky. Howard nedokázal zaklapnout betony včas. Asistence: Phil Kessel a Jevgenij Malkin.

42:53

Crosby dostával pobídku na zakončení. Nakonec na dlouhý puk nedokázal dosáhnout.

42:27

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Nick Jensen – 2 min., nedovolené bránění).

42:10

Greenův pokus byl sražen do rohu hřiště.

41:21

Crosby vzal puk ve svém pásmu, nabral rychlost a protlačil se až k zakončení. Trefil pouze připravenou lapačku Jimmyho Howarda.

41:04

Hagelinova přihrávka na modrou čáru přesná nebyla, domácí se musí vrátit až ke své bráně.

40:22

Penguins začali třetí třetinu velmi aktivně. Letang zkoušel nachytat Howarda.

40:01

Ve druhé třetině jsme viděli jednu branku. Postaral se o ní podruhé v zápase Jevgenij Malkin. Pittsburgh byl i ve druhé části aktivnější, a tak vede naprosto zaslouženě. Jarry ve druhé třetině nemusel řešit moc šancí hostů. Střely na branku po druhé třetině: 28:16. Třetí perioda začne ve 21:00.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:51

Zakázané uvolnění Pens. Crosby byl u puku až druhý.

39:21

Kesselova rána z levého křídla našla pouze hruď Howarda. 40 sekund před koncem druhé třetiny nás čeká komerční přestávka.

38:45

O kotouč se bojuje u mantinelu. Pittsburgh je teď lepším týmem.

37:56

Hagelinova dělovka se do branky nevešla. Howard musel být v pozoru.

37:06

Malkin nebyl daleko od toho, aby si připsal hattrick. Opět dostal moc prostoru na kruhu a opět ostře vypálil. Těsně před Howardem nebezpečně dorážel i Kessel.

36:00

Sheary hledal místo v postoji gólmana Jarryho. Neuspěl. Mezitím je Pittsburgh už v plném počtu.

35:16

Athanasiou odvedl dobrou práci v útočném pásmu a ušetřil pár vteřin pro hosty.

34:26

Crosby se ocitl v bezprostřední blízkosti brány Red Wings. Svatyni Howarda však přestřelil.

33:59

Hörnqvist hned po buly vypálil. Puk byl sražen do ochranné sítě.

33:56

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Tomáš Tatar – 2 min., držení hole).

33:31

Oleksiak vypálil velmi tvrdě od modré čáry. Howard byl pozorný a situaci vychytal.

33:16

Crosby pohotově přihrával před bránu Kesselovi. Přihrávka Crosbyho však byla prudká, Kessel nezakončil ideálně.

32:26

32:10

Crosby společně s Hagelinem se řítil ve vlastním oslabení do útočného pásma. Nakonec opravdu musel Howard zasáhnout.

31:45

Zetterbergovu nabídku do předbrankového prostoru dokázal Schultz srazit k mantinelu.

31:08

Athanasiou ztratil touš v útočném pásmu a Dumoulin jej mohl vyvézt do střední třetiny.

30:26

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jamie Oleksiak – 2 min., sekání).

30:26

Čeká nás další komerční přestávka, Oleksiak cosi reklamoval u hlavního sudího. Uvidíme, jestli se bude vylučovat.

29:54

Nahození Dumoulina vyrazil Howard do rohu. U puku už jsou hosté.

29:39

29:25

Detroit nedokázal přejít do útočného pásma dobře, proto byl odpískán ofsajd.

28:48

Frk posunul puk na Larkina, který ovšem nepřihrál na modrou čáru dobře. Green na puk nedosáhl.

28:02

Larkinův skrytý pokus dokázal zablokovat Olli Määttä.

27:39

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., hákování).

27:20

Malkin se parádně proháčkoval mezi beky Detroitu a vypálil těsně vedle Howardovy svatyně.

26:51

Hunwick vypálil tvrdě. Jeho pokus však Howard dobře viděl, a tak stačil zasáhnout.

26:03

25:48

Guentzel podržel puk za bránou. Přesilovka pomalu končí.

24:51

Velký závar před brankou Howarda. Hráči Detroitu nakonec nekapitulovali, i když k tomu bylo blízko.

24:26

Daley za pomoci Ericssona vyhodil puk do střední třetiny. Pittsburgh musí akci opět zakládat.

24:03

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Justin Abdelkader – 2 min., nedovolené bránění).

24:03

Ofsajd, kterým se provinili domácí.

23:28

Kessel jel úplně sám na Howarda! Zkoušel forehandový blafák, ale Howard parádně zasáhl.

22:08

22:08 Jevgenij MALKIN - 3:1

22:08

Tučňáci jdou do dvoubrankového vedení! Kessel přidržel puk poblíž mantinelu a uvolnil na středu volného JEVGENIJE MALKINA. Malkin si puk zpracoval a zápěstím vystřelil pod vyrážečku Howarda. Malkin si teda připisuje svou druhou dnešní branku a celkem devatenáctou v sezoně. Asistence: Phil Kessel.

21:35

Darren Helm si našel na levém křídle puk od Nielsena a rozhodl se příklepem vypálit. Jarry zasáhl včas a dobře.

20:54

Abdelkader posunul puk po mantinelu až za Jarryho bránu.

20:41

20:01

Skončila nám první dvacetiminutovka. Viděli jsme v ní tři branky. Nejprve se hned ve čtvrté minutě trefil Malkin, ve 14. minutě odpověděl Abdelkader a necelé čtyři minuty před koncem první periody dokázal Phil Kessel dostat Pens opět do vedení. Druhá třetina začne asi ve 20:06.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:50

Detroit se zatím v téhle přesilovce pořádně nedostal do útočného pásma.

19:23

Dumoulin vyhazuje kotouč přes všechny čáry. Domácí se osvobodili.

19:00

Probíhá poslední minuta první periody.

18:41

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., vysoká hůl).

18:18

Ericsson zkoušel nahodit puk před bránu. Jeden z obránců domácích nečekaně změnil směr puku a nadělal potíže pro Penguins.

17:41

Detroit se musí z gólu otřepat a případně co nejrychleji odpovědět.

16:35

16:35 Phil KESSEL - 2:1

16:35

Tučňáci využívají svou první početní výhodu v utkání. PHIL KESSEL přenechal před modrou čárou puk Malkinovi, který jej posunul na Crosbyho. Kapitán domácích pak exkluzivní přihrávkou před bránu našel právě Kessela, který nastavil hůl k ledu a zakončil do odkryté brány. Asistence: Sidney Crosby a Jevgenij Malkin.

16:15

Nielsen vyvezl touš do útočného pásma a ušetřil několik vteřinek ve prospěch hostů.

15:56

Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Danny DeKeyser – 2 min., krosček).

15:56

Hra se přerušila, následovat bude poslední komerční break první periody.

15:42

Guentzel uvolnil v mezikruží Shearyho, který bez přípravy tvrdě vypálil do tyče Howardovy svatyně.

14:38

DeKeyser si sjel do dobré pozice v mezikruží, odkud vypálil. Jeho střela bránu minula.

13:36

13:36 Justin ABDELKADER - 1:1

13:36

Detroit právě vstřelil branku!
Detroit využívá svou třetí přesilovku v zápase. JUSTIN ABDELKADER si v předbrankovém prostoru našel vyraženou střelu Tomáše Tatara a pod betonem dorazil puk do sítě. Asistence: Tomáš Tatar a Henrik Zetterberg.

13:11

Tvrdý pokus českého ostrostřelce Frka našel pouze hruď gólmana Jarryho.

12:43

Mantha těsně před bránou promáchl. To byla velká příležitost.

12:31

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jevgenij Malkin – 2 min., podražení).

12:31

Hra je opět přerušena. Následovat bude komerční přestávka. Je možné, že rozhodčí pošlou na trestnou lavici Malkina.

11:46

11:23

Frk si vyměnil kotouč s Greenem, který jej nahodil na Jarryho. Detroit ale ani z téhle povedené přesilovky nic nevytěží.

10:51

Až teď domácí vyhazují kotouč pryč.

10:20

Detroit zatím hraje dobrou přesilovku. Švédská trojice Zetterberg, Nyquist, Kronwall kombinuje velice dobře.

09:46

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Jake Guentzel – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

09:43

Larkin zkoušel pálit z ostrého úhlu. Dokonce zazvonil i na tyč Jarryho brány.

09:03

Další zákrok si připsal na své konto brankář Howard.

08:30

Velmi nepřehledná situace se vytvořila za bránou Jarryho. Nakonec s pukem ze skrumáže vybruslili domácí.

07:52

Schultzova dělovka bránu Jimmyho Howarda o kousek minula. Domácí jsou stále aktivnější.

07:27

Larkinova přihrávka byla pořádně kostrbatá, ostatně jako celkový výkon hostujícího celku prozatím.

06:37

Hörnqvist nahodil puk do útočného pásma a domácí celek se tak může zformovat.

06:21

Komerční pauza přerušuje hru.

06:08

Helmovi se nepodařilo protlačit až ke střelecké pozici. Obránci domácích si s nebezpečím poradili.

05:36

05:31

Frk nabízel krásnou křižnou přihrávkou puk Athanasiouovi! Útočník s číslem 72 pálil z první, avšak branku netrefil.

04:52

Detroit se zatím velmi trápí s přechodem do útočného pásma.

04:12

Pittsburgh se osvobozuje výhozem přes všechny čáry.

03:36

Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Dominik Simon – 2 min., sekání).

03:01

03:01 Jevgenij MALKIN - 1:0

03:01

Domácí jdou do vedení! Jeden z obránců Pens posunul puk za bránu, kde Hagelin jej posunul před bránu na JEVGENIJE MALKINA. Ruská hvězda se zjevila v ideální pozici v mezikruží a dokázala střelou nad lapačku překonat Howarda. Asistence: Carl Hagelin a Olli Määttä.

02:54

Hörnqvist si dělal prostor k zakončení. Jeho následný pokus byl tečován mimo.

02:33

Määttä ztratil puk ve svém obranném pásmu celkem lehkovážně. Hosté to ovšem nedokázali potrestat.

02:05

Kessel vypálil velmi pohotově. Howard musel vyrážet velmi nebezpečnou střelu z první.

01:42

Nyquist posunul touš do středního pásma, u puku jsou znova domácí.

01:15

Dumoulin zvládl těžký bruslařský souboj s Athanasiouem. Zdálo se však, že si obránce Pens pomohl faulem. Rozhodčí zůstávají klidní.

00:58

Ofsajd, kterým se provinili hokejisté Red Wings.

00:28

Hörnqvistovu střelu bekhendem vyrazil Howard do rohu kluziště.

00:01

Před zápasem ještě zazní hymna USA.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Pittsburgh Penguins: Jarry (DeSmith) – Letang (A), Dumoulin, Määttä, J. Schultz, Oleksiak, Hunwick – Sprong, Crosby (C), Simon – Hörnqvist, Malkin (A), Hagelin – Kessel, Sheary, Guentzel – Reaves, Sheahan, Kühnhackl.

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Green, DeKeyser, Daley, Ericsson, Jensen, Kronwall (A) – Bertuzzi, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Tatar – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Mantha, Witkowski, Frk..
Vzájemné zápasy

V této sezoně i tomto roce půjde o druhé vzájemné utkání těchto dvou týmů. V prvním dnu roce 2018 zvítězil Detroit na domácím stadionu 4:1. Skóre otevřel Nyquist, následně ve druhé třetině zvýšil na 2:0 Larkin. Pak sice snížil Malkin, ale další dva góly Nielsena a Nyquista utkání rozhodly. Pittsburgh je pro Red Wings oblíbeným soupeřem. Detroit ho porazil čtyřikrát z posledních pěti utkání.
Detroit Red Wings

Také Detroit neprožívá sezonu podle svých představ. Po první polovině sezony se zdá, že ani letos se Detroitu play-off hrát nebude. Nebýt dva roky po sobě ve vyřazovacích bojích přitom bylo pro tento slavný klub ještě nedávno zcela nemyslitelné. Red Wings nicméně ještě šanci mají a podle toho také v poslední době hrají. Naposledy sice prohráli 2:5 se silnou Tampou, ale předtím vyhráli čtyřikrát po sobě. Z toho jednou se jim povedlo soupeře zlomit v prodloužení a jednou až v nájezdech. Na stadionech soupeřů patří Detroit na předposlední místo Východní konference. Z osmnácti utkání osmkrát bodoval a pětkrát zvítězil v základní hrací době.
Pittsburgh Penguins

Pittsburgh je šampionem z předchozích dvou let, ale v současné sezoně zatím předpoklady příliš nenaplňuje a pohybuje se uprostřed tabulky Východní konference. Na postupové příčky Penguins zaostávají, protože jsou ve své Metropolitní divizi až šestí. Na pozici divoké karty pro play-off jim chybí ale jen jeden bod. V posledních utkáních má navíc Pittsburgh celkem obstojnou formu. Vyhrál dvě poslední a tři z předešlých čtyř utkání. Naposledy si poradil s Bostonem, který porazil v přestřelce 6:5 až po samostatných nájezdech. Na domácím stadionu Penguins vyhráli z jednadvaceti utkání v základní hrací době jen pětkrát.
Ještě jednou všechny vítám u on-line přenosu zápasu zámořské NHL mezi Pittsburghem Penguins a Detroitem Red Wings. Toto utkání se odehraje na stadionu PPG Paints Arena v Pittsburghu v Pensylvánii.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

4:1

Branky a nahrávky: 4. Malkin (Hagelin, Määttä), 17. Kessel (Crosby, Malkin), 23. Malkin (Kessel), 44. Crosby (Kessel, Malkin) – 14. Abdelkader (Tatar, Zetterberg)

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Green, DeKeyser, Daley, Ericsson, Jensen, Kronwall (A) – Bertuzzi, Zetterberg (C), Nyquist – Athanasiou, D. Larkin, Tatar – Abdelkader (A), Nielsen, Helm – Mantha, Frk, Witkowski.

Rozhodčí: Meier, O´Rourke – Amell, Brisebois

03:01 PIT 1:0 Malkin (Hagelin, Määttä)
03:36 PIT 2 Simon, sekání
09:46 PIT 2 Guentzel, zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo
12:31 PIT 2 Malkin, podražení
13:36 DET 1:1 Abdelkader (Tatar, Zetterberg)
15:56 DET 2 DeKeyser, krosček