Tipos Extraliga (SR)

HC´ 05 Banská Bystrica – HK Poprad

2:3

konec (0:2, 2:0, 0:1)

12.01.2018, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • 36. kolo • Tomáš Lengyel (@TomiLengy) sk

Tipsport: 1.38 6.0 5.11 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

59:48

Patrik Svitana mohol rozhodnúť, keď unikal po ľavom krídle. Guillaume Gelinas ho zastavil iba nedovoleným držaním a dostal dvojminútový trest.

59:10

Teemu Lassila zamieril na hráčsku lavicu. Barani hrajú v šestici, no nevedia sa usadiť v útočnom pásme.

58:39

Bondrov únik stroskotal v strednom pásme a nasledovalo prerušenie hry, ktoré využili domáci na timeout.

55:37

Popradčania sa pripravili o výhodu presilovky, pretože Samuel Mlynarovič odchádza na trestnú lavicu za podrazenie.

53:20

Banskobystričania sa dopustili v ostatných sekundách viacerých zákrokov na hranici pravidiel a rozhodcom napokon došla trpezlivosť. 2+2 trestné minúty za hru so zdvihnutou hokejkou dostal Marek Bartánus. Domáci útočník jasne zasiahol do tváre Krempaského a fanúšikovia majstra sa zbytočne hnevajú.

52:26

Vylúčenie na oboch stranách. Rozhodcovia udelili dve trestné minúty za hrubosť Dávidovi Romaňákovi a Daliborovi Bortňákovi.

49:18

Poprad dal gól! Kamzíci nečakane udreli a zase idú do vedenia. Do streleckej listiny sa zapísal DÁVID BUC, ktorého prudké nahodenie od modrej čiary zapadlo až za chrbát Lassilu. Asistencia: Marcel Petran.

46:15

Aktívny Michal Kabáč prenikol okolo mladého Davida Romaňáka a ten ho musel zastaviť za cenu faulu. Popradský obranca inkasoval dve trestné minúty za držanie.

37:15

Ivan Ďatelinka urobil chybu na útočnej modrej čiare a pustil do brejku Filipa Vašaša. Mladý forvard si však posunul puk príliš ďaleko od seba a nedokázal zakončiť.

34:17

Guillaume Asselin atakoval pred bránou Daniela Brejčáka a rozhodcovia signalizovali trest pre domáceho útočníka. Obranca Popradu sa však nenechal vyprovokovať a pustil sa do svojho protivníka v bielom drese. Arbitri napokon udelili Asselinovi 2+2 minúty za krosček a hrubosť, ku ktorým dostal desaťminútový osobný trest. Brejčák inkasoval iba dvojku za hrubosť.

33:20

Domáci hokejisti si zahrajú ďalšiu presilovku. Dávid Buc podrazil súpera a odišiel na trestnú lavicu, kde strávi dve minúty.

29:23

Banská Bystrica dala gól! Je vyrovnané. GUILLAUME ASSELIN si spracoval puk na ľavom kruhu, najskôr naznačil prihrávku, no potom nečakane vystrelil a Corbeil nedokázal na jeho pokus zareagovať. Asistencie: Eric Faille, Matej Giľák.

25:42

Domáci fanúšikovia sa radujú, pretože Banská Bystrica bude hrať prvú presilovku v dnešnom dueli. Na trestnú lavicu odišiel popradský útočník Filip Vašaš.

24:27

Banská Bystrica dala gól! Popradčania nehrali svoju presilovku vôbec dobre a napokon v početnej výhode inkasovali. Slabý dôraz hosťujúcej defenzívy využil ERIC FAILLE, ktorý odbkrúžil bránu a spoza nej prekvapil Corbeila.
Asistencie: Dalibor Bortňák, Adam Sedlák.

22:55

Gilbert Gabor sa vrátil na ľadovú plochu, no domáci hrali v plnom počte iba niekoľko sekúnd. Tomáš Surový zasiahol hokejkou Dávida Buca a odchádza na trestnú lavicu.

20:50

Domáci hokejisti nezvládli striedanie a hrali v šestici. Dve trestné minúty za príliš veľa hráčov na ľade si odpyká Gilbert Gabor.

15:25

Poprad dal gól! Matej Češík už bol chvíľu na ľade, ale nedokázal sa ešte zapojiť do hry. Tesne po skončení početnej výhody nahodil puk od modrej čiary IĽJA DAVYDOV a jeho nenápadný pokus skončil v hornom rohu brány. Asistencie: Lukáš Hvila, Radomír Heizer.

13:19

Barani doplácajú na svoju nedisciplinovanosť. Dvojminútový trest si odpyká aj Matej Češík, ktorý bol napomínaný za podrazenie.

12:08

Poprad si zahrá druhú presilovku. Guillaume Asselin dostal dve trestné minúty za hru so zdvihnutou hokejkou.

09:01

Veľká šanca Popradu. Hostia sa dostali do brejku troch proti dvom. Od Vartovníka putoval puk cez Bondru až k voľnému Matúšovi Paločkovi, ktorého tvrdú strelu aj so šťastím vytlačil Teemu Lassila.

06:11

Domáci hokejisti sa budú musieť brániť. Dalibor Bortňák dostal dve trestné minúty za držanie a oslabil svoj tím.

03:27

Poprad dal gól! Domáci brankár Lassila chcel posunúť puk do bezpečia, ale poslal ho priamo na hokejku RADOMÍRA HEIZERA, ktorého tvrdú strelu z ľavého kruhu zastavila až sieť. Asistencia: Peter Lichanec.

01:11

Marek Bartánus sa ocitol v samostatnom nájazde na popradského brankára, ale Mathieu Corbeil dokázal pokryť jeho zakončenie medzi betóny aj následnú dorážku.

2:3

Branky a nahrávky: 25. Faille (Bortňák, Sedlák), 30. Asselin (Faille, Giľák) – 4. Heizer (Lichanec), 16. Davydov (Hvila, Heizer), 50. Buc (Petran)

HC´ 05 Banská Bystrica: Lassila – Kubka, Ďatelinka, Delisle, Rosandič, Aliu, Gélinas, Sedlák – Bortňák, Surový, Brittain – Hohmann, Bubela, Bartánus – Giľák, Faille, Asselin – Kabáč, Tamáši, Češík – Gabor

HK Poprad: Corbeil – McDowell, D. Brejčák, Petran, Davydov, Dinda, Krempaský, Romaňák – Svitana, Mlynarovič, Matej Paločko – Buc, Heizer, Lichanec – Bondra, Vartovník, Matúš Paločko – Hvila, Bjalončík, Vašaš – Nespala.

Rozhodčí: Lokšík, Müllner – Jobbágy, Stanzel

03:27 POP 0:1 Heizer (Lichanec)
06:11 BBY 2 Bortňák, držení protihráče
12:08 BBY 2 Asselin, vysoká hůl
13:19 BBY 2 Češík, podražení