5:7

konec (0:2, 4:2, 1:3)

09.12.2017, 11:00 • Športová hala na Podháji • Daniel Modrovský sk

Vyjadrenia po zápase:

Peter Petrák (tréner ŠKB Martin): "V stretnutí sa ukázalo ako veľmi je dôležité vedieť si chrániť obrannú tretinu po modrú čiaru. Tomuto stretnutiu by určite svedčala viac remíza ako prehra. Zápas mohol z našej strany určite dospieť do predĺženia, v ktorom by sa tímy pobili o druhý bod. Hráči však za nepriaznivého stavu 0:2 ukázali, že vedia hrať nátlakovú hru. Otočili sme vďaka využitým príležitostiam skóre, viedli sme 4:2. V závere tretiny sme ale doplatili na hru v oslabení, súper vyrovnal na 4:4. Chlieb sa tak lámal v tretej tretine, v nej dala viac gólov Skalica. Jesenná časť sa mi hodnotí ťažko. Výkony neboli vyrovnané, mali sme problém dať dohromady tri formácie. Skalica však dnes hrala takisto s 12 hráčmi a i tak dokázala zobrať všetky tri body."

Richard Válek (kapitán HBK Hokejmarket Skalica): "Vedeli sme, že nás čaká ťažký zápas. My, rovnako ako Martin sme potrebovali v tomto zápase bodovať. Hralo sa hore – dole. Výborne sme začali úvodnú tretinu, premenili sme príležitosti, ktoré nám súper dovolil. Potom sa začala hra prelievať z jednej strany na druhú. Prvú tretinu sme dokázali vyhrať, do druhej sme ale nastúpili veľmi laxne. Každému hráčovi chýbal povestný krok. Martin sa vďaka tomu dostal na koňa, inkasovali sme tri veľmi rýchle góly. Vzali sme si oddychový čas, v závere tretiny sme dokázali zrovnať skóre. V tretej tretine sa začínalo odznova, veľmi sme chceli ale bodovať. To sa napokon podarilo, veľmi sa z toho tešíme. Jesennú časť z našej strany hodnotíme veľmi pozitívne. Máme k dobru ešte dva zápasy, a to s Martinom a Jokeritom. Je tu teda šanca získať v domácom prostredí šesť bodov. Tabuľka od tretieho po ôsme miesto je mimoriadne vyrovnaná. My však môžeme byť zatiaľ spokojní, dokázali sme poraziť Považskú Bystricu, Vrútky, Martin, takisto LG. Na svojom konte už máme skalpy silných tímov, v jarnej časti hráme prevažne doma, máme preto na čom stavať." (15:50:33)
V zaujímavom a na góly bohatom dueli podľahol Martin súperovi zo Skalice 5:7. Góly: 17. Beniač (Drábik, Fodrek), 19. Tomka (Bielený, Tomečko), 20. Kollár (Fedor, Drábik), 25. Bielený (Tomka, Fodrek), 40. Tomka (Tomečko) – 2. Válek (Drgoň, Rampáček), 14. Rampáček (Sobol), 27. Pollák (Smetana), 30. Smetana (Válek), 36. Salajka (Válek), 44. Smetana (Rampáček, Škadra), 44. Válek.

44:22

Sobol len odpálil loptičku do útočného pásma. Skalica sa už nikam neponáhľa.

43:42

Skalica dáva gól! RICHARD VÁLEK svoj únik zakončil gólom do prázdnej bránky.

43:35

Domáci hrajú bez brankára. Vhadzuje sa pred bránkou Skalice.

43:34

Oddychový čas domácich.

43:19

Skalica dáva gól! Milan Rampáček naservíroval prihrávku priamo na hokejku RADOSLAVA SMETANU, ktorý si túto situáciu vychutnal. Druhú asistenciu si pripisuje Marek Škadra.

43:09

Kollár sa v rozhodujúcej chvíli pošmykol. Nedokázal tak dokončiť svoj únik.

42:26

Rampáček nedokázal vystreliť. Zluky mu vložil hokejku do strely.

41:36

Prečíslenie na strane hostí. Pollák našiel Smetanu pred ktorým zasiahol brankár. Bude sa preto iba vhadzovať pred domácou bránkou.

41:10

Bielený sa šmykol na loptičke. Zostal na chvíľku ležať na ploche.

40:56

Fedor v súboji s Drgoňom. Bojuje sa o každú loptičku.

40:23

Zluky hľadá Tomku. Domáci teraz cítia príležitosť.

39:54

Beniač to skúsil sám. Kučera jeho pokus zastavil.

39:02

Martin dáva gól! Využitá presilová hra. Pokus Michala Tomečka tečoval pred bránkou LUKÁŠ TOMKA.