2:1

po s.n. (2:1) (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)

07.12.2017, 01:45 • Air Canada Centre, Toronto • Jan Vojkůvka (@JanVojkuvka)

Tipsport: 2.02 3.89 3.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto utkání je to vše, díky za pozornost a přeji hezký zbytek noci. (04:46:39)
Bodyčeky: 15-23
Dramatický souboj mezi Torontem a Calgary skončil vítězstvím domácích po samostatných nájezdech. Ti se ale na výhru pořádně nadřeli a zejména brankář Andersen, který čelil za 65 minut hry celkem 48 střelám! Propustil za svá záda ale jen jednu a stal se strůjcem domácí výhry. Calgary schytalo třetí porážku v řadě a přerušit negativní sérii bude muset zkusit v dalším utkání v Montrealu.

William NYLANDER - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Toronto Maple Leafs.
Vítězný gól vstřelil WILLIAM NYLANDER!

4. série 2:1

Naopak Backlund při svém nájezdu selhal a vítězství jde na konto Toronta!

Nylander zamíchal před Smithem kotoučem, naznačil, předvedl rychlý bekhendový blafák a překonal Smitha.

3. série 1:1

Andersen zůstal ledově chladným a Gaudreauovi ujel puk.

Marleau minul.

Matthew TKACHUK

2. série 1:1

Calgary srovnává skóre po přesném zásahu Tkachuka.

2. série 1:0

Marner si sice položil Smitha na led, ale brankář hostí po kličce soupeře do forhendového zakončení vykopl beton a zastavil puk.

1. série 1:0

Monahan zkusil něco podobného, ale minul Andersenovu klec.

Auston MATTHEWS

Matthews si nedělal velké starosti s kličkováním a prostřelil Smithovy betony.

Samostatné nájezdy začínají.

65:00

Prodloužení skončilo.

64:56

Matthew neprotlačil přihrávku, hosté vyhazují. Rozhodnou nájezdy.

64:32

Hosté vyhazují.

64:28

Toronto si bere oddechový čas. Čeká je přesilovka 4 na 3.

64:28

Teď už ano a Gaudreau putuje na trestnou lavici za držení Bozaka.

64:09

Publikum se zlobí, Bozak byl podle nich při pokusu o únik faulován. Rozhodčí nepíská.

63:59

Další zákrok Andersena, tentokrát po střele Monahana.

63:27

Jankowski dostal přihrávku před branku, ale nastřelil pouze Andersena, který se rychle přesunul brankovištěm!

62:39

Právě Nylander střílel na Smitha, ale minul.

62:25

Nylander za svou brankou trochu uklidňuje hru.

61:47

Gaudreau rozehrál akci hostí a na jejím konci se mu puk vrátil před brankoviště, ale ani nadvakrát nepokořil fantasticky chytajícího Andersena.

61:30

Jankowski se hnal do úniku, zkusil bekhendovou kličku, ale Andersen si ho výborně vybruslil!

61:13

Smith vykouzlil fantastický zákrok proti Hymanově zakončení. Rychle se přesunul brankovištěm k levé tyčce a zachytil střelu soupeře.

61:03

Matthews si počkal na přihrávku Hymana a měl před sebou odkrytou klec, ale nedokázal sklepnout puk za Smithova záda a těsně minul!

60:23

Ze středního pásma si s pukem nabruslil až mezi kruhy Marner, který však minul Smithovu klec.

60:01

O vítězi dnešního zápasu rozhodne prodloužení, nebo nájezdy.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:53

Frolík se dostal mezi kruhy do obrovské šance, ale Andersen drží pro svůj tým remízový stav!

59:42

Backlund vyslal jedovatou střelu svým zápěstím okamžitě po přechodu útočné modré. Andersen chytá puk do lapačky.

59:23

Frolík byl v postavení mimo hru.

59:01

Poslední minuta normální hrací doby.

58:48

Po přechodu středního pásma Calgary přichází o puk.

58:34

Kotouč je za brankou Calgary. Hosté váhají s rozehrávkou.

57:44

Další akce zkušeného veterána, tentokrát si Marleau obkroužil branku a pokusil se o zakončení zpoza klece. Smith ale byl včas na zemi.

57:22

Marleau napálil tyč za Smithovými zády!

56:50

Puk létá v obranné třetině Calgary podél mantinelu.
Komerční přestávka.

56:04

Gaudreauovo zakončení končí sraženo do ochranné sítě.

55:37

Na zadním mantinelu Toronta dochází k roztržce poté, co Polák strčil do Jankowskiho, který to nesl velmi nelibě. Rozhodčí vylučovat nebudou.

55:37

Zakázané uvolnění Calgary, které nezvládlo protečování, ani sprinterský souboj.

55:17

Backlund pálil od modré z otočky, prudký puk ale orazítkoval jen zadní mantinel.

54:48

Zakázané uvolnění Calgary po pokažené přihrávce.

54:45

Calgary vede na střely ve třetí třetině 14-3.

54:02

Stajan s Lazarem pořádně zamotali soupeřům hlavy, ale do střelecké pozice se nedostali.

53:26

Toronto rozehrálo zajímavou kombinaci, která ale skončila neslavně a pouze nastřelením bránícího protihráče.

52:32

Další střela Bennetta z prostoru mezi kruhy. Andersen byl připraven a vyráží.

52:20

Jankowski zachytil puk na pravém mantinelu a okamžitě přihrával před brankoviště, kde se ale Bennett neprosadil.

52:00

Postavení mimo hru Toronta. Komerční přestávka.

51:38

Nylanderova rychlá střela z kruhu skončila na Smithově betonu.

50:24

Po Hamiltonově střele od modré byl Andersen dezorientovaný a neviděl puk, který se zastavil před brankovištěm za clonícím Monahanem. Než se stihl útočník hostí otočit a vystřelit, byl zablokován Matthewsem.

50:18

Zakázané uvolnění Toronta.

49:46

Rozehrání Smitha zpoza branky se málem nevyplatila. Puk zachytil až na modré domácí Borgman, ale jeho střela neprošla.

49:35

Postavení mimo hru Toronta.

49:27

Zakázaného uvolnění se dopouští pro změnu Toronto.

49:10

Hathaway ještě dohrál souboj u mantinelu a vysloužil si za to spršku nadávek a potahání za dres.

49:10

Nepovedená rozehrávka hostí končí zakázaným uvolněním.

48:29

Marleau vystřelil od levého mantinelu a Smith musel vytáhnout pohotový rozklek.

47:40

Rielly minul Smithovu klec a puk se od mantinelu odrazil přes celé kluziště k Andersenovi.

47:15

Toronto se ve třetí třetině zatím nedostává moc do hry a na střely prohrává 1-10.

46:50

Zakázané uvolnění domácích. Nepodařilo se jim protečovat.
Komerční pauza.

46:23

Hathaway si sjel s pukem do pravého kruku a vypálil prudkou střelu, kterou vytěsnil Anderson ramenem až do ochranné sítě.

45:53

Zakázané uvolnění po Kadriho nepřesné rozehrávce.

45:10

Rozhodčí potvrzuje, že gól neplatí.

Bude se volat video! Calgary dosáhlo branky, ale to ve chvíli, kdy byla posunuta branka.

44:56

Rielly zavážel kotouč do útočného pásma podél levého mantinelu a na středu mu najížděli hned dva spoluhráči. Akce domácích ale neskončila ani střelou.

44:25

Andersen pozastavil hru a jeho spoluhráči mohou vystřídat.

44:15

Toronto se dopouští zakázaného uvolnění.

43:53

Smith ukryl puk ve výstroji.

43:38

Martin se snažil dosáhnout na dorážku, ale kotouč netrefil.

42:46

Monahanovi při snaze o únik ujel puk víc, než by potřeboval.

41:57

Hamiltonovu ránu od modré Andersen vykopl betonem.

41:35

Tečovaný kotouč skončil v hledišti. Bude se vhazovat před Andersenem.

41:26

Domácí jsou v plném počtu.

41:04

Ferland v pravém kruhu pro vhazování při zakončení zlomil hůl a Toronto následně vyhazuje.

40:48

Prudký puk proletěl těsně vedle Andersenovy branky.

40:22

Calgary zaváží puk do útočného pásma a rozehrává přesilovkovou kombinaci.

40:01

Další třetina začne přibližně v 03:39.
Druhá třetina souboje v Torontu vyzněla lépe pro domácí, kteří se dočkali v závěru dvacetiminutovky vyrovnávací trefy Riellyho. Calgary tak může litovat nevyužitých šancí, jako například té z oslabení, kdy se hnali ve dvou do přečíslení, ale Frolík nedokázal najít skulinku v Andersenově postavení.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Tipovat můžete do začátku 3. třetiny.

40:00

39:45

Domácí se osvobodili a hosté při přechodu útočné modré skončili v postavení mimo hru.

39:25

Trochu hloupého faulu se dopustil Jake Gardiner, který krosčekoval Tkachuka mimo puk. Nabízí tak Calgary přesilovku.

39:00

Tkachuk se po nepřesném zakončení dostal do střetu s brankářem Andersenem, do něhož po pádu najel a srazil ho na zem.

38:46

38:46 Morgan RIELLY - 1:1

38:46

Toronto právě vstřelilo branku!
Toronto minutu před koncem druhé třetiny vyrovnává skóre! MORGAN RIELLY se dostal ke střele na hranici levého kruhu pro vhazování a dokázal propálit Smitha, který toho přes obranu a clonícího protihráče moc neviděl. Bez asistence.

38:17

Giordano pálil hned po vhazování od modré. Puk končí po zásahu Andersena v ochranné síti.

38:13

Frolík nahodil puk na Andersena a zasáhl přitom Poláka, kvůli čemuž puk změnil směr. Andersen měl ale dost času zareagovat a chytit puk do lapačky.

37:39

Snaha o rychlý návrat do útočného pásma končí zakázaným uvolněním Maple Leafs.

37:20

Marleau se zjevil před Smithem a dostal přihrávku, jenže nastřelil jen beton brankáře hostí.

37:05

Bozak přihrál před sebe do jízdy spoluhráči, ale tomu puk před Smithem ujel za branku.

36:03

Hosté jen vyvezli do středního pásma a odevzdali puk nahozením, aby mohli vystřídat.

34:48

Hosté vyrazili ve dvou na jednoho v oslabení. Frolík si najížděl na pravé straně a dočkal se přihrávky, jeho střelu ale Andersen dokázal chytit!

34:33

Van Riemsdyk operoval přes Smithem, ale jeho zakončení bylo nedůrazné.

34:24

Odpovědnost na sebe vzal Marleau, jehož střelu po přechodu modré Smith vyrazil do ochranné sítě.

34:13

A další vyhozený puk. Calgary se skvěle brání.

33:54

Stajan vystavěl na modré čáře nepropustnou hradbu a odpálil puk až za Andersenovu klec.

33:38

Hosté po vhazování vyhazují přes všechny čáry.

33:33

Calgary se hned zkraje oslabení osvobodilo a Toronto se ve snaze o návrat do útočného pásma dopouští postavení mimo hru.

33:00

A následně ji nesmyslně hodil směrem k puku a jde na dvě minuty na trestnou lavici. Za nedovolené bránění.

32:54

Monahan se rozhodl v kličkování mezi kruhy pro zpětnou přihrávku na Gaudreaua, který ale zlomil hokejku.

32:33

Kotouč byl sražen do ochranné sítě za Andersenem.

32:17

Elitní formace se hnala před Andersenovo brankoviště, ale puk na Ferlanda před brankou neprošel.

31:25

Smith chytil nahozený puk do lapačky, rychle ho položil a i přes dojíždějícího protihráče rozehrál do strany. Smith si hru holí užívá a využívá ji kdykoliv může.

31:10

Puk skončil v hledišti.

30:47

Frolík se snažil natáhnout po dorážce, ale byl odstaven.

30:32

Po přerušení hry přichází komerční pauza.

30:02

Gaudreau rozkmital své nohy, bleskově přebruslil útočnou modrou a z levé strany zkusil rychlou střelu, kterou ale Andersen vytěsnil mimo.

29:30

Monahan zavezl puk do útočného pásma podél mantinelu, ale rozehrávka skončila stejně jako předchozí nahození.

29:07

Protečovaný puk do pásma Toronta sbírá domácí obrana.

28:17

Gardinerova střela nadělala Smithovi hodně problémů. Brankář hostí ale nakonec puk dokázal zkrotit.

27:58

Flames dostali puk do středního pásma a prostřídali.

27:43

Zakázané uvolnění Calgary.

26:24

Zmatky před Andersenem vyústily nakonec jen ve dvě zblokované střely a poté Monahan doslova zahodil šanci, když se zcela osamocen dostal k puku v prostoru mezi kruhy. Uspěchanou střelou napálil puk přímo do Andersena.

26:11

25:49

Hra plyne hodně rychle, ale zatím ve druhé třetině bylo k vidění jen pár střel.

25:35

Giordano zachytil puk už ve středním pásmu. Postavení mimo hru.

25:17

Nahozený puk se nesetkal s úspěchem.

25:02

Ale puk ztrácí a do útoku se vrhají opět domácí.

24:36

Jankowski nakonec vybojoval puk na zadním mantinelu v útočném pásmu a Calgary se může pokusit o kombinaci.

24:02

Polákovu ránu od modré a pravého mantinelu tečoval Van Riemsdyk. Smith raději skákající puk ukryl do lapačky a poprvé ve druhé třetině přerušil hru.

23:53

Bozakovu střelu dokázal Smith pouze vyrazit.

23:29

Tvrdou střelu ze středního pásma Andersen bez problémů vykryl a poslal puk do rohu.

23:10

Hraje se dlouho bez přerušení. Puk je ve středním pásmu.

22:33

Gaudreau prohrál sprinterský souboj s Moorem a Toronto zakládá novou akci zpoza své branky.

21:47

Flames jsou v plném počtu.

21:26

21:06

Van Riemsdyk se snažil clonit před Smithem a natahoval se po teči, ale letící puk netrefil a ten se pouze odrazil od brankáře hostí mimo nebezpečí.

20:34

Přesilovka Toronta pokračuje. Calgary vyhazuje puk přes všechny čáry.

20:01

Další třetina začne přibližně v 02:40.
První třetina dlouho patřila hostujícímu týmu, který v jeden okamžik přestřílel Toronto dokonce 14-5. Ale poslední minuty se přeci jen domácí herně zvedli, k čemuž jim pomohly i dvě přesilovky a Smith se pořádně zapotil, aby jejich náporu odolal. Podařilo se mu to, a tak Calgary díky gólu Giordana z 11. minuty vede 1:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Tipovat můžete do začátku 2. třetiny.

20:00

19:57

Velká šance Toronta v závěru první třetiny! Smith už byl na zemi a pouze se snažil reagovat betony a rukama. To se mu ale podařilo a odolal hned dvěma rychlým zakončením Kadriho.

19:49

Vyloučení v týmu Calgary Flames (Dougie Hamilton – 2 min., hákování).

19:45

Matthews se před brankovištěm dostal k teči, ale nepokořil brankáře hostí.

19:14

Šikovnou přihrávku z obranné třetiny nedokázal Matthews zachytit a puk skončil na hokejce hráče z Calgary.

18:36

Komarov se dostal ke střele v prostoru mezi kruhy, ale minul Smithovu branku. Domácí v první třetině mají hodně vychýlenou mušku.

18:18

Hosté jsou v plném počtu.

18:15

Brodie při vyhození puku přestřelil plexi, ale tentokrát to bylo zapříčiněno tečí, takže k dalšímu vyloučení nedojde.

17:56

Flames se osvobozují.

17:48

A znovu Nylander a tentokrát napálil jednoho z hráčů před brankou!

17:36

Další Nylanderova střela, ale opět mimo.

17:12

Nylander přestřelil a puk se rychle odrazil až do středního pásma.

16:55

Calgary se osvobobozuje.

16:36

Van Riemsdyk tečoval letící puk, který ale Smith viděl a vyrazil.

16:18

Giordanovi se nevydařilo vyhození puku o plexi, poslal ho mezi diváky a jde pykat na trestnou lavici.

16:08

Brown se sice kostrbatě, ale přeci dostal do útočného pásma. Pokusil se poslat Matthewsovi přihrávku do jízdy, ale mladému forvardovi domácích poslal až moc prudký pas.

15:47

Ferland se dostal do velké šance, když s pukem probruslil kolem brankoviště a chtěl poslat Andersenovi puk mezi betony. Brankář Toronta byl ale připravený a po puku skočil.

15:10

Toronto se dál snaží využít nahozených puků, ale nedaří se jim po přechodu útočné modré kotouč zachytit nebo ve sprinterských soubojích předstihnout bránící hráče.

14:55

Andersenovi zapadl puk do výstroje po střele Brodieho od modré.

14:48

Taktika nahozených puků se nevyplatila ani jednomu z týmů.

14:07

To už neplatí. Hra byla přerušena ve středním pásmu, kde se následně strhla hromadná strkanice.

13:59

Anderson zachytil nahozený puk a rozehrál. Hraje se dlouho bez přerušení.

13:46

Nylander minul Smithovu klec.

13:08

Matthews přizastavil puk u mantinelu a rozehrál za branku Calgary, kde o puk bojovali dva jeho spoluhráči. Ale o pásmo Toronto přišlo.

12:35

Oba týmy se nyní marně snaží usadit v útočném pásmu.

11:39

Český útočník se musel zase rychle vrátit do vlastní třetiny, ale byl na svém zadním mantinelu včas.

11:20

Frolík bojuje o puk na zadním mantinelu v útočném pásmu.

10:37

10:37 Mark GIORDANO - 0:1

10:37

Calgary právě vstřelilo branku!
Hosté využívají přesilovku! MARK GIORDANO od modré čáry propálil vše, co mu stálo v cestě a využil i výborné clony Brouwera, který znemožnil Andersenovi výhled. Asistence: Sean Monahan, Troy Brouwer.

09:57

Za Andersenovými zády zazvonila tyč!

09:39

Brodie přinutil Andersena k zákroku. Brankář domácích srazil puk jen vedle sebe a měl štěstí, že na dorážku nečíhal nikdo z hostujících hráčů.

09:27

Bude se poprvé vylučovat. Dvě minuty za držení obdržel domácí Martin.

08:30

A ještě jedna rána od modré! Hamonic však ztroskotal na Andersenovi.

08:25

Dobré střídání čtvrté formace Calgary, která dostala puk do útočného pásma a vyprodukovala i dvě střely. Brouwer, ani Lazar ale neuspěli.

08:07

Menší nápor domácích pokračoval a vyřešil ho až svou lapačkou Smith, který si stáhl střelu Gardinera.

07:37

Komarov se natahoval po puku, ale nedokázal ho dopíchnout za Smithova záda. Minul klec hostí.

06:37

Monahan byl sice na vhazování úspěšnější, ale Toronto přesto zůstalo v útočném pásmu a Hainsey se dostal ke střele od modré. Minul.

06:20

Hyman napálil jen Monahana, od něhož puk vylétl do ochranné sítě. Komerční přestávka.

05:55

Nylander po přebruslení útočné modré pálil z hranice levého kruhu, ale Smith ramenem vytěsnil ránu mimo.

05:15

Lazar chtěl přihrávat zpoza klece na najíždějícího spoluhráče, ale trefil jen brusli bránícího hokejisty, od níž se puk odrazil až do středního pásma.

04:46

Bennettova střela z mezikruží byla sražena mimo branku. Andersen nemusel zasahovat.

04:15

Frolíkova formace jen zaklidila puk za branku domácích a odchází střídat.

03:23

Gardiner se pokusil dlouhou přihrávkou poslat do brejku Komarova, tomu ale puk ujel až ke Smithovi.

02:40

Do velké šance se dostal Lazar, který se natahoval po odraženém puku, ale Andersen pohotově mrštil beton ke své levé tyčce a nepropustil doklepnutí Lazara do odkryté klece.

02:22

Postavení mimo hru zastavuje akci Calgary.

01:59

Hra se rychle přesunula před Smitha a v levém kruhu se k bekhendovému zakončení dostal Marner. Smith puk vyrazil vyrážečkou.

01:32

Bennett také nezamířil zrovna přesně.

01:09

Dělovka Stonea jen zaduněla o zadní mantinel.

00:56

Domácí se dopouští zakázaného uvolnění, když se jim nepodařilo protečovat nahozený puk skrz střední pásmo.

00:07

Andersen musí hned na začátku vytáhnout pohotový zákrok. Nahozený puk se odrazil od zadního mantinelu k jeho noze a brankář Toronta raději ukrývá neposedný kotouč pod lapačku.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Tipovat můžete do začátku 1. třetiny.

Toronto Maple Leafs: Andersen (McElhinney) – Hainsey, Rielly, N. Zajcev, Gardiner, R. Polák, Borgman – Co. Brown, Matthews, Hyman – Komarov, Kadri, Marleau – Marner, Bozak, J. van Riemsdyk – W. Nylander, D. Moore, M. Martin.

Calgary Flames: M. Smith (Rittich) – D. Hamilton, Giordano, Hamonic, Brodie, Stone, Kulak – Ferland, Monahan, J. Gaudreau – Frolík, Backlund, Tkachuk – Hathaway, Jankowski, S. Bennett – Lazar, Stajan, Brouwer.

Rozhodčí: L’Ecuyer, McCauley – Brisebois, Shewchyk.
Do utkání podle posledních informací nenastoupí kvůli zranění v dolní části těla Jaromír Jágr. Podle kouče Flames Glena Gulutzana se jedná o stejné zranění, které stálo Jágra několik zápasů zkraje ročníku.
10. 02. 2016 Calgary Flames - Toronto Maple Leafs 4 : 3
Calgary do karet nehraje ani týden staré utkání právě s Torontem, které tehdy Flames přivítali na svém ledě a prohráli 1:4.
Kanadské derby mezi Torontem a Calgary okoření program zámořské NHL v noci ze středy na čtvrtek. Oba týmy se nachází v trochu odlišných pozicích. Zatímco Maple Leafs na Východě jsou pevně usazeni v první osmičce, a to i přes poslední porážku ve Vancouveru, Calgary se nachází až na devátém místě v Západní konferenci. Forma Flames šla za poslední týden razantně dolů a tři porážky ze čtyř zápasů srazily kanadský celek mimo první osmičku.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

2:1

Branky a nahrávky: 39. Rielly, rozh. náj. W. Nylander – 11. Giordano (Monahan, Brouwer)