Hokejová Liga mistrů

JYP Jyväskylä – HC Kometa Brno

3:3

konec (1:2, 1:1, 1:0)

05.12.2017, 18:00 • Synergia-areena, Jyväskylä • Čtvrtfinále • Roman Zajíček (@RomanZajicek)

Tipsport: 1.57 5.0 4.0 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je z finského stadionu v Jyväskylä pro tuto chvíli vše, za týden se budu těšit u odvety. Pěkný zbytek večera a posílám pozdravy do České republiky. (20:34:33)
Závěr zápasu patřil domácím, kteří chtěli rozhodnout a překlopit výsledek na svou stranu, ale Kometa zaslouží za obětavost velký kompliment. Bylo vidět, už nemá mnoho sil, ale solidní výsledek do odvety dokázala udržet.
Je dobojováno. Domácí si ve třetí části vytvořili až enormní tlak a možná je škoda, že Kometa nevyužila dlouhou početní výhodu. Soupeř se ubránil a tři minuty před koncem vyrovnal na konečných 3:3. Brňané nakonec těsnou remízu uhájili a do domácí odvety jdou s výsledkem velmi přijatelným.

59:00

Už se hraje poslední minuta a Kometa bojuje s vypětím všech sil. Teď to byla u Jekela snad tyčka.

58:28

Jedovatou střelu vyslal Puustinen a Jekel vytáhl další ze svých skvělých zákroků.

58:13

Čas na poradu také pro domácí střídačku. Kometu dvě minuty před koncem čekají znovu horké chvíle. Bude v oslabení.

58:13

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Gulaši – 2 min., podražení).

56:43

Brněnská střídačka si vzala oddechový čas.

56:43

56:43 MÄENPÄÄ - 3:3

56:43

JYP právě vstřelilo branku!
MIKKO MÄENPÄÄ dokázal po velké tlaku svého týmu vyrovnat. Kometa dlouho odolávala, nakonec už ani Jekel nedokázal zabránit střele finského obránce. Ten se dostal ke střele na pravé straně kruhu a poslal puk do sítě. Asistence: Jerry Turkulainen, Michel Miklík.

54:37

Obránce Gulaši je zpátky na ledě, Kometa přežila horké chvíle a stále drží výtečný výsledek.

53:48

Brno se dál drží, prožívá těžké chvíle v oslabení, ale bojuje na hranici obětavosti.

52:26

Parádní akce Dočekala, který ujel v oslabení a tvrdou střelou z pravého kruhu trefil konstrukci brány. Následně vypíchl puk Nečas a mohl střílet, to už si domácí pohlídali.

52:07

Kometa je ve čtyrech. Jekel výtečně po střelách Kuukka a také Jokinena. Gulaši ještě dvě minuty bude hrát v oslabení.

50:58

Kometa hraje ve třech, ale Jekel čaruje. Nyní pochytal několik střel a ještě se na něj musí Kometa spoléhat. Čeká ji dlouhé oslabení.

50:32

Vyloučení v týmu HC Kometa Brno (Gulaši – 2 min., vysoká hůl + 2 min., vysoká hůl).

50:16

Zápas pokračuje, hraje se 4/4.

3:3

Branky a nahrávky: 16. Suomela (Miklík, Turkulainen), 30. Puustinen (Immonen), 57. Mäenpää (Turkulainen, Miklík) – 6. Süss (Mallet, Bartejs), 8. Süss (Vincour, Gulaši), 37. Süss (Vincour, Vágner)

JYP Jyväskylä: Olkinoura (Parkkinen) – Vainio, Kalteva, Kuukka, Mäenpää, Jokinen, Ikonen, Honka, Yonkman – Tuppurainen, Immonen, Kolehmainen – Miklík, Hytönen, Louhivaara – Puustinen, Suomela, Turkulainen – Sund, Kanninen, Rooba.

HC Kometa Brno: Jekel (Čiliak) – Barinka, Furch, Vágner, Gulaši, Bartejs, Štencel – Mallet, Nahodil, H. Zohorna – Horký, Süss, Vincour, Dočekal, R. Zohorna, T. Svoboda – Plášek, Nečas, Gajarský.

Rozhodčí: Alessandro DiPietro, Daniel Stricker – Pasi Nieminen Tommi Niittylä