05.12.2017, 14:00 • Omsk Arena • Radomír Fukala

Tipsport: 1.9 4.0 3.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký zbytek dne a u dalších on-line přenosů na shledanou. (16:49:01)
Československá stopa v utkání

Dominik Furch (OMS 65 minut, 34 zák., 1 gól, 97,1%
Jakub Kovář (JEK) 65 minut, 31, zák, 1 gól, 96,9 %
Michal Čajkovský 1+0, 6 střel, čas na ledě 16:50
Je dobojováno. Po nevýrazné a hlavně bezbrankové první třetině se už oba týmy osmělily a v prostřední části už branky padaly. Nejprve poslal Omsk do vedení pohotovou dorážkou Michail Fisenko. O dvě minuty později již však bylo srovnáno. Michal Čajkovský napodruhé překonal Furcha a začínalo se tak od začátku. Poslední perioda již nabídla méně vzruchu, ale pár šancí k vidění bylo. Tu největší měl asi Teddy Purcell, jenž v hned v úvodu třetiny nastřelil tyč.
Jelikož šedesát minut vítěze nepřineslo, tak zápas doputoval do prodloužení, ve kterém Omsk dohrával přesilovou hru po vyloučení Trjamkina. Tu však nepotrestal a závěru mohly oba celky rozhodnout, ale Michejev ani Milovzorov neuspěli.
Na řadu tak přišly samostatné nájezdy, ve kterých v 5. sérii rozdhol o výhře Omsku Ilja Michejev, který si a svůj dnešní výkon branku zasloužil. Po jeho trefě tak bere Avanagard bod navíc ta výhry 2:1.

65:00

65:00 Ilja MICHEJEV - 2:1

65:00

V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
Autorem vítězné branky je ILJA MICHEJEV.

5. série 2:1

Ilja Michejev svižnou ranou pod vyrážečku překonává Kováře a rozhoduje o výhře Avangardu.

5. série 1:1

Jegor Milovzorov se snažil zasunout puk mezi betony, ale Furch byl připraven.

4. série 1:1

Teddy Purcell ovšem odpovídá parádní kličkou do bekhendu, kdy následně puk pověsil pod horní tyčku.

4. série 0:1

Francis Paré to trefil náramně. Z mezikruží napálil puk přímo do horního rohu Furchovy brány.

3. série 0:0

Také Dmitrij Kugryšev pálil bez většího vymýšlení, ale ani jeho pokus se mezi tři tyče nevešel.

Ilja Krikunov nic nevymýšlel a pokusil se překvapit Furcha rychlou ranou. Tou však minul bránu Omsku.

2. série 0:0

Kirill Semjonov sice dostal puk do sítě, ale stalo se tak až po jeho druhém doteku a radost domácích tak byla předčasná.

Parenteau se svou svižnou střelou rovněž nedává gól. Furch dobře zakročil svou lapačkou.

1. série 0:0

Ani Košelev se neprosazuje. Své bekhendové zakončení příliš zvedl a puk skončil nad bráno Kováře.

Česalin zvolil kličku do forhendu, ale Furch jeho pokus dokázal vyrazit.

Samostatné nájezdy začínají.
Ani pětiminutové prodloužení nám rozuzlení nenabídlo, byť byly k vidění velké šance na obou stranách. Hráči je však využít nedokázali, a tak na řadu přijdou samostatné nájezdy, po kterých se již vítěze dozajista dočkáme.

65:00

Prodloužení skončilo.

2:1

Branky a nahrávky: 26. Fisenko (Minejev, Fajzullin), rozh. náj. I. Michejev – 28. Čajkovský (King)