1:2

po s.n. (1:2) (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)

13.10.2017, 16:00 • 9. kolo • Jan Kousal

S tímto konstatováním se s Vámi loučím, přeji hezký zbytek pátečního večera. (18:35:17)
Je dobojováno! Vyrovnané utkání vyvrcholilo v šesté sérii nájezdů, ve které rozhodl o výhře Východočechů kapitán Jaroslav Kašpar.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
Autorem vítězné branky je JAROSLAV KAŠPAR.

6. série 1:2

Cikhart nedává, Mountfield vítězí!

Kašpar i napodruhé procedil puk skrz Čajanovu výstroj a Hradec má mečbol!

5. série 1:1

Rychlá stahovačka v podání Peldy na Čajana neplatila.

Jiruš ukličkoval tak trochu i sám sebe. Sajdlovi stačilo jen vytrčit svoji hůl.

4. série 1:1

Pajer Čajana zápěstím nepropálil.

Sajdl Nezbedovi sáhl do kličky.

3. série 1:1

Budina mířil mezi betony, Čajan ale mezírku utěsnil.

Obránce Hampl se hodně ustřelil.

2. série 1:1

Kašpar se rozjel hodně vlažně, ale trefil se nechytatelně do horního růžku – 1:1.

2. série 1:0

Cikhart zamířil přesně mezi Sajdlovy betony – 1:0.

1. série 0:0

Lang, jako první hradecký střelec, neuspěl.

Prayovi čekání očividně nesedlo. Sajdl, jako by přesně věděl, co chce liberecký forvard udělat. Podle toho to také dopadlo.
Pray už byl nachystaný k exekuci, jenže rozhodčí mu vystavil stopku. Už už to vypadalo, že nedojde na úpravu ledu, až nakonec hlavní sudí těsně před zahájením rozstřelu usoudil, že to ale opravdu nejde.
Začne Liberec, konkrétně William Pray.

Samostatné nájezdy začínají.
Bonusový bod si odnese vítěz rozstřelu v disciplíně zvané samostatné nájezdy!

65:00

Prodloužení skončilo.

64:33

Čajanovi vypadl puk z výstroje po ráně Kašpara! Naštěstí pro Tygry vyklouzal mimo tři tyče.

64:05

Přerušení! Čajan vyrazil ránu Langa do ochranné sítě a jde se do tří!

63:55

V žádném případě to není to svižné atraktivní prodloužení, na které jsme poslední dvě sezóny zvyklí. Zatím se hra odehrává v podobném duchu jako předešlé dvě třetiny.

63:10

Hradec hodně otálí s jakoukoli útočnou snahou, vypadá to, že vše směřuje k dovednostní soutěži.

62:30

Jsme v polovině prodloužení a hraje se ve čtyřech. Po uplynutí libereckého trestu stále nedošlo na přerušení.

61:32

Starý vypálil ihned po překročení modré čáry. Mířil nad rameno, Sajdl, však odolal i tomuto pokusu.

60:45

Kovář důrazně vyhodil přes všechny čáry.

60:35

Lang pálil po přihrávce Naara z voleje, Čajana ale nepřekonal.

60:01

Mountfield začne v početní výhodě, máme se na co těšit.
Je to tak. Šedesát minut nerozhodlo, takže uvidíme nastavenou pětiminutovku.

60:00

59:51

Strnad vyhodil a pravděpodobně poslal zápas do prodloužení.

59:24

Nezbeda zblízka schytal Naarův ostrý projektil.

59:05

Hampl se postaral o důležité vyhození.

58:53

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Jansa – 2 min., vysoká hůl).
Oddechový čas pro hosty.

58:37

Kollertovo nahození ztlumil Saidl nadvakrát.

58:01

Nezbeda pálil na přední tyč, Sajdl holí odklidil kotouč.

57:12

Kollert ledabyle rozehrál a Lang měl na bekhendové straně své hole rozhodnutí. Čajan předvedl možná zákrok večera.

56:39

Cikhartovo nahození zblokoval ležící Pelda.

55:55

Teď je to o jedné chybě a je evidentní, že ji nechce udělat ani jeden z týmů.

54:39

Kašpar se zničehonic poroučel k zemi. Směrem k hradecké střídačce po přerušení signalizoval nějaký problém, ale vypadá to, že by to mohlo být v pořádku.

53:51

Zakázané uvolnění Liberce.

53:11

Daniel Šedivý vypálil skrz liberecký obranný val, ale Čajan dnes, stejně jako jeho oponent v hradecké brance, kotouče přitahuje.

52:44

Kotouč v ochranné síti za hradeckou klecí, vhazovat se bude před Sajdlem.

52:28

Jušta chtěl na Starého vyzrát individuálně, ale ostrouhal.
Oddechový čas pro domácí.

51:41

Icing Liberce.

51:29

Hampl pěkně protáhl Sajdla, jeho vyrážečka se ale přece jen do akce dostala.

51:11

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Cikhart – 2 min., podražení).

50:55

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Budina – 2 min., podražení).

50:37

Kašparovo prudké nahození ze středního pásma Čajan jen zkontroloval pohledem.

49:43

Nezbeda šikovně tečoval Kollertovo skákavé nahození, jenže Sajdl dobře vykrýval prostor a zamezil kotouči v cestě za jeho záda.

48:42

Kotouč vylétl za mantinel, pokračovat se bude po levici Čajana.

47:56

Domácí kapitán Hampl sklidil ovace domácího publika za svůj hit na Juštu.

47:00

Urputná hra přináší řadu nepřesností na obou stranách.

45:39

Kašpar se s trochou štěstí procpal až před Čajana, na kterého nahrnul puk bekhendem. Liberecký gólman dokázal vyrazit nad sebe.

44:53

Lang se nejlépe zorientoval ve skrumáži před Čajanem, jenže navzdory svému důrazy nebyl úspěšný.

43:25

Pray si obhodil dva obránce po sobě, ale vinnou dlouhého střídání už mu nezbyly síly na nebezpečný útočný výpad.

43:07

Icing Tygrů.

42:05

Prayova rybička za kotoučem zajistila šelmám další vteřiny relativního bezpečí.

41:27

Tygři se osvobozují.

40:59

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Hampl – 2 min., vražení na hrazení).

40:30

Strnad se vřítil do útočného pásma a z rohu hřiště nabízel kotouč před bránu. Tam se však nenacházel nikdo ze spoluhráčů.

40:01

Ve druhé třetině gól nepadl, a tak je před závěrečnou třetí periodou všechno otevřené. Pokračování by mělo přijít na řadu přibližně v 17:33.

40:00

39:02

Mountfieldu teď byla odpískána hra vysokou holí.

38:33

Pray skáče na led, hosté si mezitím s přesilovkou neví rady.

37:57

Ofsajd Hradce.

37:37

Až teď to vyzkoušel v dvojnásobné početní výhodě Pelda. Čajan jeho plachtící pokus schoval ve své výstroji.

37:27

Kombinace Hradce je pozvolná a navíc bez střelby.

37:05

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Starý – 2 min., krosček).

36:33

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Pray – 2 min., nebezpečná výstroj).

36:10

Oběma týmům nyní tak trochu chybí ofenzivní šťáva.

34:38

Nezbeda se pokusil vyháčkovat se zpoza brán před ní a málem se mu to povedlo. Trojnásobná přesila ale přece jen byla nad jeho síly.

33:31

Kde se vzal, tu se vzal Jan Cikhart před brankářem Sajdlem. Ten se mu však vrhl pod nohy a znemožnil kvalitnější zakončení.

33:03

Daniel Šedivý se v rohu obranného pásma ocitl v nehokejové pozici, rozhodčí tak raději hru přerušil.

32:38

Hynek se pokusil vystřelit, ale trefil jen brusle jednoho z domácích hráčů.

31:58

Ofsajd Severočechů.

31:23

Puk mimo hřiště, vhazovat se bude ve středním pásmu.

30:46

Pajer vypálil zápěstím přes obránce, ale Čajan si letící puk našel ve vzduchu.

29:16

Jiruš rozvlnil bekhendem jen boční síť.

28:30

Hra je teď plná nepřesností.

27:31

Liberečtí si zatím v oslabení počínají brilantně.

26:42

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Chmelař – 2 min., vražení na hrazení).

26:31

Vytáhlý Cikhart pálil z vrcholu levého kruhu nad.

25:44

Pajer dostal puk ideálně mezi kruhy a nepříjemně otestoval Čajana. Ten si na střelu povyjel a také ji i vyrazil.

24:27

Pray zpoza brány chytře hledal Nezbedu před Sajdlem. Nezbedovo zakončení však mířilo vedle.

23:22

Jansovo zakončení z levého kruhu vyrazil Sajdl do rohu.

22:22

Ofsajd Mountfieldu.

22:03

Jušta jel sám na bránu, jeho zakončení ale chyběla přesnost.

21:43

Perička se pořádně opřel do puku a Čajan, který měl zakrytý výhled, byl úspěšným zákrokem možná i překvapen.

21:06

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Kovář – 2 min., hákování).

20:54

Budina vyvezl kotouč z útočné pásma, a dokonce ho i vyslal na Čajana. Ten v pohodě zasáhl.

20:24

Nepřesná rozehrávka Tygrů znamená zakázané uvolnění.

20:01

První třetina utkání mezi Libercem a Hradcem svého vítěze nenašla. Hosté se sice ujali vedení, ale domácím se zásluhou Jana Cikharta podařilo srovnat těsně před přestávkou. Druhá třetina by měla začít přibližně v 16:45.

20:00

19:31

Vyloučení v týmu Mountfield HK (D. Šedivý – 2 min., krosček).

19:05

Jiruš se proháčkoval mezi dvojicí zadáku Hradce až před brankáře Sajdla. Ten ale pokus liberecké šestatřicítky zneškodnil.

18:36

Drbalova rána od modré nebyla pro Čajana nejmenším problém.

18:10

Liberec právě vstřelil branku!
Vyrovnáno! JAN CIKHART nabral rychlost na levém křídle a přesnou střelou mezi lapačku a beton otevřel liberecký gólový účet. Asistence: Adam Starý, Filip Jansa.

17:01

Do Jirušovy nabídky zpoza brány sáhl svou holí Sajdl.

16:23

Postavení mimo hru v podání Tygrů podruhé v krátké době za sebou.

15:47

Ofsajd Liberce.

15:23

Rossmy vložil hůl do střely Šedivého, ale dosáhl jen toho, že puk ztečoval vysoko nad.

14:25

Hradečtí kontrolují hru, a v oslabení jsou dokonce i nebezpeční.

13:33

Vyloučení v týmu Mountfield HK (Lang – 2 min., podražení).

13:20

Bílí Tygři se usadili v útočném pásmu, jenže z celé akce rezultovala nakonec jen neúspěšná snaha šelem v přetlačované u mantinelu.

12:48

Icing Mountfieldu.

11:42

Budina, který si odpykal trest, se hned zapojil do útočné akce Hradeckých. Ta ale přes Hampla nedošla ke zdárnému konci.

10:58

Hamplovu nahrávku ztečoval Kašpar na vlastní bránu, ve které však stál pozorný Sajdl.

10:24

A znovu vyhození přes všechny čáry.

10:02

Starému rána od modré nesedla, puk skončil v rohu útočného pásma.

09:30

Bleskové vyhození hokejistů z východu Čech.

09:25

08:54

Hradečtí se teď zase provinili zakázaným uvolněním.

08:34

Ofsajd šelem.

07:35

Hradec právě vstřelil branku!
Jako bych to s libereckým oslabením zakřikl. Stačila jedna souhra mezi Kašparem, Langem a zakončujícím MARKEM PELDOU, jenž prudkou ranou otevřel skóre. Asistence: Jaroslav Kašpar, Kryštof Lang.

07:08

Liberečtí ukazují, proč mají nejlepší oslabení v lize. Zatím.

06:42

Vyloučení v týmu Bílí Tygři Liberec (Pray – 2 min., držení protihráče).

06:08

Jansa šikovně tečoval Kollertovo nahození od modré a moc nescházelo k tomu, aby puk skončil v síti.

05:14

Obránce Kovář jako osamocený liberecký bek zneškodnil přečíslení hradecké dvojice Kašpar-Lang.

04:30

Oba týmy se snaží hrát fyzicky velmi náročný hokej.

03:32

Drbal vypálil od modré vysoko nad Čajanovu klec.

03:11

02:30

Kašpar vypálil po podivném odrazu kotouče jen do připraveného Sajdla.

01:48

Hosté začali velmi opatrně.

00:54

Sajdl lapil svižnou ránu Rossmyho od pravého mantinelu.

00:20

Nebezpečně tečovanou ránu Kováře od modré čáry, vyrazil Sajdl na hůl Strnada, který z bezprostřední blízkosti nedokázal překonat hradeckého gólmana.

00:01

Bílí Tygři Liberec: Čajan (Krátký) – Kovář, Hampl, Hladík, J. Šedivý, Starý, Kollert – Pray, Jansa, Jakubec, Cikhart, Jiruš, Měchura, Rossmy, Strnad, Nezbeda, Chmelař

Mountfield HK: Sajdl (Tichý) – Pelda, Králík, Havlíček, Naar, Drbal, Perička – Souček, Budina, Kašpar, Lang, Beneš, Jušta, Pajer, Šlaicher, D. Šedivý, Hynek, Boštík

Rozhodčí: Luczków – Toman, Serbus.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

1:2

Branky a nahrávky: 19. Cikhart (Starý, Jansa) – 8. Pelda (Kašpar, Lang), rozh. náj. Kašpar