Kvalifikace MS (Evropa)

Lucembursko – Bulharsko

1:1

konec (1:0)

10.10.2017, 20:45 • Stade Josy Barthel, Luxembourg • Skupina A • Martin Augustin (@ogy_16)

Tipsport: 5.76 4.08 1.64 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Fotbalisté Lucemburska remizovali na závěr kvalifikace o MS s Bulharskem 1:1. Domácí vedli už od 3. minuty, kdy se prosadil Olivier Thill. Hosté začali trochu hrát až po přestávce a ze sílícího tlaku vytěžili v 68. minutě vyrovnání, hlavou se prosadil Ivajlo Čočev. Lucemburčané ale v závěru zase vyrovnali hru a získali tak cenný bod, díky němuž se v tabulce skupiny A posunuli před Bělorusko. (22:42:34)

90+3

90+3

Olivier Thill ještě zahrával standardní situaci. Míč se k němu vrátil a domácí záložník to tak zkusil z velké dálky. Bránu netrefil a to už byla asi poslední věc, kterou jsme dnes v Lucemburku viděli.

90+3

Střídající Marvin Martins měl dosti sil a ve sprintérském souboji s obráncem se prosadil k centru. Ten však před nabíhajícím Turpelem lapil Ilijev.

90+2

Zdá se, že Andrej Galabinov v souboji udeřil Chrise Philippse loktem. Domácí obránce se totiž skácel na zem a rozhodčí přerušil hru.

90+1

Rozhodčí nataví ještě tři minuty.

90

Z velké dálky to zkusil Todor Nedělev. Joubertovi míč sice napoprvé vypadl z rukavic, ale nikdo z Bulharů nedobíhal, takže ho mohl v klidu sebrat.

89

Nebezpečí před domácí bránou uhasil dlouhým odkopem Turpel.

88

Zdálo se, že Marvin Martins nastřelil ruku bránícího Bulhara. Rozhodčí však nechává hru pokračovat.

87

Domácí se v závěru utkání snaží hrát dopředu. Jednu chvíli to přitom vypadalo, že už jim došly síly.

85

Zpoza šestnáctky se dostal ke střele Andrej Galabinov. Joubert byl na zemi včas a míč lapil.

85

Mathias Jänisch házel do pokutového území soupeře dlouhý aut. Hostující obrana ale domácím nic nedovolila.

84

Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Aurélien Joachim, přichází Danel Sinani.

84

Opět David Turpel, který to vzal odvážně mezi hostujícími stopery. Na poslední chvíli byl zastaven. Domácí se z tlaku Bulharska vymanili.

83

Zpoza šestnáctky zkusil své štěstí David Turpel. Domácí fotbalista zamířil nad.

81

Střídání v týmu Lucembursko: ze hřiště odchází Laurent Jans, přichází Marvin Martins da Graça.

81

Centr Deleva nebyl vůbec špatný. Hráč, který si nabíhal na zadní tyč, ale na balón nedosáhl.

81

Do konce řádné hrací doby zbývá deset minut. I bod by byl pro Lucembursko cenný výsledek.

79

Laurent Jans zřejmě špatně došlápl a za postranní čarou podstoupil ošetření. Nyní se to snaží rozběhat.

1:1

konec (1:0)

Branky: 3. O. Thill – 68. Čočev (Delev)

Karty:   58. Jans (LUX) – 25. S. Popov (BUL), 35. Bodurov (BUL), 62. I. Popov (BUL)

Držení míče: 37 % : 63 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 4:6. Rohy: 2:10. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 14:12.

Lucembursko: Joubert – Jans (81. Martins da Graça), Martins Pereira, Malget, Jänisch – O. Thill, Philipps, Skenderovic – Turpel, Joachim (C) (84. Sinani), Rodrigues (60. da Mota).
Náhradníci: Moris, Schon – Mutsch, V. Thill, Veiga, Hall, Ostrowski, Sinani, Martins da Graça, da Mota.

Bulharsko: P. Ilijev – S. Popov, Bodurov, Božikov, Zanev (14. Nedjalkov) – Krajev (49. Galabinov), Slavčev (62. Rajnov), Čočev – Nedělev, I. Popov (C), Delev.
Náhradníci: Mitrev, Makendžijev – Malinov, Nedjalkov, Rajnov, Galabinov, Panov, Manolev, Cvetkov, Dimitrov.

Rozhodčí: I. Vad II – I. Albert, P. Berettyan (HUN)