26.09.2017, 01:00 • Barclays Center, New York • Jan Prošek

1. Thomas Greiss (NYI) 25 zák., 0 gólů, 100%
2. Mathew Barzal (NYI) 1+0
3. Brock Nelson (NYI) 1+0 (03:40:42)
Domácí hokejisté vyhrávají tento zápas 3:0. Hráli velmi dobře takticky. V první třetině se dostali do dvoubrankového vedení, které si dlouhou dobu hlídali, a pak v závěru třetí dvacetiminutovky náskok navýšili. Hostům nelze odepřít snahu, ale recept na brankáře Greiise nenašli.

59:15

V poklidném tempu se zápas dohrává, domácí celek vede o tři branky a míří za výhrou.

58:41

58:41 Johnny BOYCHUK - 3:0

58:41

Islanders právě vstřelili branku!
Po rychlé kombinaci se domácí celek prosazuje do prázdné brány. Od modré čáry posla puk přesně do klece JOHNNY BOYCHUK. Asistence: Nikolaj Kulemin a Cal Clutterbuck.

58:24

Mnoho času už nezbývá, hosté hrají v šesti, hrají bez brankáře.

57:50

Dyblenko se propracoval z kruhu ke střele, ale jeho pokus končí nad brankou.

57:30

Pro hostující celek je už situace kritická, necelé tři minuty zbývají a stále Devils prohrávají o dva góly.

56:50

Do zajímavé střelecké pozice se dostal další domácí hráč. Thomas Hickey mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení, které kryje brankář Thomas Greiss.

56:18

Brock Nelson dobře vypálil, jeho pokus kryje brankář hostujícího celku.

56:07

Hostující brankář kryje kotouč. Hra je tak přerušena, komerční přestávka.

56:00

Probíhají poslední čtyři minuty hry ve třetí třetině.

55:24

Brian Gibbons dobře vypálil, Nick Leddy se obětavě položil do jeho střely.

55:04

Steve Bernier se před bránou zmocnil kotouče, ale nedokázal přesněji vypálit.

54:30

Mnoho času už hostující celek na zdramatizování zápasu nemá. Třetí třetina se rychle blíží ke svému konci.

53:40

Následně ale vypálil Johnny Boychuk, jehož střelu zápěstím kryje brankář Keith Kinkaid.

53:27

Clutterbuck se probojoval do dobré střelecké pozice, měl položeného brankáře, ale při pokusu o finální kličku mu kotouč sjel z hole. Domácí hráč se tak ke střele nedostal.

3:0

Branky a nahrávky: 2. Nelson (Ho-Sang, Boychuk), 15. Barzal (Tavares), 59. Boychuk (Kulemin, Clutterbuck)

New York Islanders: Greiss (Halák) – Leddy, Hickey, Mayfield, de Haan, Pelech, Boychuk – Eberle, Bernier, Barzal, Clutterbuck, Gionta, Chimera, Lee, Nelson, Cizikas, Ho-Sang, Kulemin, Tavares

New Jersey Devils: Kinkaid (Appleby) – Jacobs, Loveboy, Severson, Kapla, Strait, Dyblenko – Hayes, Noesen, Lappin, Kearns, Gibbons, McLeod, Thomson, Wood, Pietila, Rooney, Blandisi, Speers

Rozhodčí: O'Rourke, South – Murray, Cormier

Diváci: 5 615

01:11 NYI 1:0 Nelson (Ho-Sang, Boychuk)
04:49 NJD 2 Severson, sekání
12:02 NYI 5 Mayfield, bitka