26.09.2017, 01:00 • TD Garden, Boston • Michal Břuchanský

Tipsport: 2.2 3.53 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (03:45:28)
David Pastrňák (BOS) 1+1, 5 střel, čas na ledě 17:53
Jan Rutta (CHI) 0+0, 3 střely, čas na ledě 21:54
David Kämpf (CHI) 0+0, 1 střela, čas na ledě 17:49
Tomáš Jurčo (CHI) 0+0, 0 střel, čas na ledě 13:51.
1. David Pastrňák (BOS) 1+1
2. Patrice Bergeron (BOS) 1+1
3. Malcolm Subban (BOS) 24 zák., 2 góly, 92,3%.
Střely na branku: 23 – 26.
Je dobojováno! Chicago vstupovalo do třetí třetiny s jednobrankovým mankem, které se zvětšilo po střele Pastrňáka a gólové dorážce Bergerona. Od té doby už útočili jenom hráči Blackhawks, kteří si vytvořili chvílemi až drtivý tlak, jenomže snížit nedokázali a z TD Garrden si tak odvezou porážku 2:4.

59:56

Hartmanovu přihrávku na modrou čáru jeden z jeho spoluhráčů nezachytil a puk vyletěl až k opuštěné brance Hawks.

59:36

Forsling přihrávkou přes osu nabil na střelu Fransonovi, který ale o hodně minul a domácí pak kotouč vyhodili.

59:14

Riley Nash je vyloučen za držení Tomáše Jurča. Chicago po oddechovém čase určitě zkusí variantu šest na čtyři

59:13

Vyhození Carla znamená, že hostující šance na vyrovnání znovu rapidně klesají. Moc času na vstřelení dvou branek Jestřábi už nemají.

59:00

Poslední minuta třetí třetiny.

58:37

Carlo s O´Garou získali puk u krátkého mantinelu, ovšem jejich spoluhráči ho pak nedostali mimo obrannou třetinu Bostonu, jenž je pod velkým tlakem.

58:04

Subban nedokázal přesně rozehrát poté, co jel za branku za nahozeným kotoučem. Chicago se tak udrželo v útočné třetině, ale Kerovu střelu z pravého bodu pro vhazování srazil Bergeron do ochranné sítě.

57:46

Kero po spolupráci se Saadem vystřelil z levého kruhu, jenže Subban neměl zakrytý výhled a připsal si snadný zákrok.

57:30

Hostující branka je prázdná, hosté zkusí zdramatizovat zápas v šesti hráčích do pole!

57:18

Rutta pomohl získat puk na hostující hokejky a za Crawfordem čeká na prostřídání.

56:12

Connor Murphy se zapojil do útoku a jako obránce se zjevil z brankářova pohledu u levé tyče, zblízka na Subbana ale nevyzrál.

55:25

Hayden to měl hodně daleko k přihrávce od Gustafssona, jenž znovu zavinil icing Blackhawks. Všemu předcházel nepřesný pokus Seana Kuralyho.

4:2

Branky a nahrávky: 1. Pastrňák (Beleskey, Spooner), 2. Lauzon (Nash, Schaller), 10. Bjork (Bergeron), 45. Bergeron (Pastrňák, McAvoy) – 20. Saad (Gustafsson, Franson), 31. Hayden (Kero, Johnson)

Boston Bruins: Subban (Chudobin) – O´Gara, McAvoy, Grzelcyk, Carlo, Lauzon, Postma – Marchand, Bergeron, Bjork – Beleskey, Spooner, Pastrňák – Schaller, Kuraly, Backes – Fitzgerald, Nash, Acciari.

Chicago Blackhawks: Crawford (Delia) – Murphy, Franson, Forsling, Rutta, Gustafsson, Johnson – Hartman, Kämpf, Saad – Jurčo, Hinostroza, Bouma – DeBrincat, Kero, Hayden – Wingels, Dauphin, Tootoo.

Rozhodčí: MacDougall, Hebert – MacPherson, Pancich

00:52 BOS 1:0 Pastrňák (Beleskey, Spooner)
01:28 BOS 2:0 Lauzon (Nash, Schaller)
02:37 BOS 2 Marchand, sekání
07:23 BOS 2 Fitzgerald, krosček
09:46 BOS 3:0 Bjork (Bergeron)
19:13 CHI 3:1 Saad (Gustafsson, Franson)