konec (1:1, 0:0, 1:0)

18.08.2017, 17:30 • SD ARÉNA • David Panuška

Tipsport: 2.76 4.5 1.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro dnešek všechno. Díky za pozornost a někdy zase u hokeje nashledanou. (19:53:26)
Je konec, Piráti poráží finský Kärpät 2:1! Vše rozhodla třetí minuta třetí třetiny, kdy se po samostatném nájezdu elegantně prosadil Petr Koblasa. V první třetině se prosadil Mário Grman, za hosty dával branku Nicklas Lasu.

59:54

Následně vyfasoval ještě dvouminutový trest za hákování chomutovský kapitán Michal Vondrka.

59:51

Ján Laco si připsal důležitý zákrok v posledních sekundách. Svou maskou zneškodnil tvrdý pokus Teemua Kivihalmeho!

59:38

Piráty nyní čeká pekelných dvaadvacet sekund. Po zákroku Jána Laca se bude vhazovat po levici chomutovského brankáře. Vše po timeoutu domácích.

59:12

Piráti se drží na puku a šetří drahocenné sekundy. Oulu se do nějakého tlaku zatím nedostalo. Času je ovšem ještě dostatečné množství.

58:41

První pokus byl ovšem nepřesný. Po vyhození skončil kotouč za brankou Kärpätu, píská se icing a pokračovat se bude po timeoutu hostů.

58:15

Finský celek hraje v šesti a pokouší se vstřelit vyrovnávací branku. Piráti mohou pokusem do odkryté branky definitivně rozhodnout!

57:19

Finové se dostali ve dvou sami na Laca a vše se pokoušeli zahrát na krásu, což se jim vymstilo. Zakončení do prázdné branky totiž díky nepřesné přihrávce nevyšlo.

56:39

Protiútok domácích byl zakončen střelou Romana Chlouby z levého kruhu. Chomutovský odchovanec posílal střílenou přihrávku do brankoviště, kde byl ale puk ztečován do ochranné sítě.

56:07

55:47

V závěru oslabení vyvážel kotouč Miika Koivisto, kterému se povedlo ušetřit cenné sekundy. Hosté budou během chvilky v plném počtu.

54:52

Následně ale mohlo být vše pryč! Marek Tomica ujížděl sám na brankáře Vehviläinena, kterého zkoušel prostřelit mezi betony. Chomutovský bojovník ale škvíru nenašel.

54:35

Pirátům se zatím nepodařilo udržet se v útočném pásmu. Kärpätu se zatím daří hrát v oslabení hodně pohodlně.

54:07

Po komerční přestávce budou mít domácí přesilovou hru. Sami Anttila si odpyká své nedovolené počínání v útočném pásmu.

53:42

Michal Vondrka elegantně projel pásmem a zpoza branky přihrával na modrou čáru. Ondřej Dlapa zakončoval tvrdě, ale místo branky trefil ležícího obránce.

52:49

Brett Flemming již dostával parádní přihrávku mezi kruhy, kde by byl ve velké šanci. Na poslední chvíli ale zasáhl pozorný bránící hráč.

2:1

Branky a nahrávky: 10. Grman (Sklenář, Poletín), 43. Koblasa (TS) – 7. Lasu (Leskinen, Junnila)

Piráti Chomutov: Laco (Lukeš) – Rašner, Flemming, Mrázek, Valach, Dlapa, Slovák, Chalupa, Grman – Tomica, Růžička, Vondrka – Poletín, Sklenář, Tomeček – Koblasa, Šťovíček, Lauko – Chrpa, Chlouba, Hlava.

Kärpät Oulu: Vehviläinen (Rynnäs) – Heshka, Koivisto, Niemelä, Kukkonen, Kivihalme, Hakanpää, Siikaluoma, Mäkelä – Junttila, Ruohomaa, Bertrand – Mäenalanen, Lasu, Leskinen – Karvinen, Kestilä, Kangas – Anttila, Humaloja, Junnila.

Rozhodčí: Battěk, Pavlovič – Frodl, Klouček

Diváci: 2 031

00:17 CHM 2 Rašner, krosček
02:03 CHM 2 Poletín, sekání
05:41 CHM 2 Růžička, podražení
06:21 CHM 2 Valach, krosček