Švýcarsko – Slovensko

2:1

konec (0:1, 1:0, 1:0)

11.08.2017, 15:30 • Bratislava • O 7. - 8. místo • Daniela Mesíková sk

Zápas Švajčiarsko – Slovensko končí víťazstvom Švajčiarska v pomere 2:1. Švajčiari obsadili na Memoriáli Ivana Hlinku konečné siedme miesto, Slovensko končí na poslednej ôsmej priečke. (17:33:42)
Najlepší hráč Švajčiarska: Sandro Schmid
Najlepší hráč Slovenska: Matej Ilenčík

59:58

Času je málo, zostávajú dve sekundy.
Slovensko – oddychový čas.

59:40

Nebezpečná strela od Minka, puk končí v Schmidovej lapačke.

59:40

Vyletelka korčuľuje na striedačku, Slovensko to skúsi v šestici!

58:50

Strela Bučka, Faško-Rudáš dorážal, Schmid aj so šťastím chytá!

58:00

Miesto toho sú v útoku Švajčiari a my sa nevieme oslobodiť.

57:00

Zekucia zachytil puk v útočnej tretine, ale Švajčiari si ho berú späť. Máme tri minúty, aby sme sa pokúsili vyrovnať a vynútiť si predĺženie.

56:07

Nepresná spätná prihrávka Gerbera dala šancu Slovákom, Mecher sa predral do zakončenia, nebol to márny pokus, no vyrovnať sa mu nepodarilo.

55:22

Vitaloš chcel prekvapiť Schmida strelou z otočky, Schmid pozorný. Švajčiari sú už piati.

55:01

Absentuje streľba, Švajčiari sa oslobodzujú.

54:40

Faško-Rudáš rozmýšľal kom prihrá, zvolil krížnu prihrávku, no nestrieľame.

54:00

Slovensko má ideálnu šancu na vyrovnanie. Treba však získať útočné pásmo, zatiaľ sa tak nedeje.

53:13

Vylúčenie v tíme Švajčiarsko (Mathieu Vouillamoz – 2 min., vrazenie na mantinel).

53:01

Na druhej strane strieľa Ilenčík od modrej, na teč bol pripravený Kupka, no Schmid puk nevyrazil pred seba.

52:45

Nebezpečná strela po ľade od Patryho, Vyletelka toho veľa nevidel, zasiahnuť ale dokázal úspešne pravým betónom.

52:21

Turan zakombinoval s Okuliarom, no bez zakončenia, v poslednom čase si len ťažko dokážeme vypracovať šancu.

2:1

Branky a nahrávky: 30. S. Schmid, 48. Pena Triana (Moser) – 3. Okuliar (Bučko, Sarvaš)

Švýcarsko: Charlin (A. Schmid) – Aebischer, Berni, Gross, Henauer, Kälin, Moser, Wyss – Calzimiglia, Schwab, Gerber – Kiener, Nussbaumer, Oana – Patry, Pena Triana, S. Schmid – Verboon, Vouillamoz, Wetter – Wüest.

Slovensko: Vojvoda (Vyletelka) – Bučko, Dlugoš, Ilenčík, Kobolka, Turan, Vitaloš, Zekucia – Kupka, Džugan, Čederle – Faško-Rudáš, Hryzák, Kováčik – Melcher, Minko, Okuliar – Paulíny, Pjaták, Sarvaš – Šeliga.

Rozhodčí: Baluška, Goga – Tvrdoň, Synek

02:45 SVK 0:1 Okuliar (Bučko, Sarvaš)
05:59 SVK 2 Okuliar, hákování
22:41 SUI 2 Nussbaumer, krosček
28:24 SUI 2 Calzimiglia, faul kolenem