1:2 6:3, 6:7 (7), 1:6

17.01.2017, 01:08 • kurt č. 3 • 1. kolo • Radek Štohl

Tipsport: 2.5 1.48 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Přeji krásný vstup do úterního dne. (03:28:35)
Česká tenistka hrála od druhého setu kvalitní tenis, zvláště pak v třetím setu byl její výkon výborný.
Šafářová ve druhém kole narazí na vítězku duelu Serena Williamsová/Belinda Bencicová.
Lucie Šafářová se na prvním gradnslamovém turnaji sezóny podívá do druhého kola! Česká tenistka nevstoupila do dnešního utkání vůbec dobře a rychle prohrávala 1:5. Ačkoliv dokázala soupeřce vzít v tomto setu ještě jednou podání, přesto padla 3:6.
Od druhého setu začaly tenistky předvádět atraktivnější hru, s méně nevynucenými chybami. Během dvanácti gemů si ani jednou neztratily podání. Velké drama ovšem nastalo právě v dvanácté hře, kdy Šafářová musela odvracet 0:40 při vlastním servisu. To se jí podařilo díky skvělému servisu. Další dva mečboly musela Češka odvrátit ještě v té samé hře, základem k tomu byla aktivní hra a výborné podání. Jenže přišel tie-break a znovu velké věci. Yanina Wickmayerová vedla 5:1 a za stavu 5:2 mohla zápas dopodávat. Nejprve však zahrála dvojchybu, přesto se stále propracovala k vedení 6:3. Lucie Šafářová trefila dvě esa a při třetím mečbolu soupeřky ve zkrácené hře sledovala, jak Wickmayerová zahrává míček za základní lajnu. Belgičanka si vypracovala ještě jeden mečbol, i ten protihráčka však odvrátila. Zkušenější tenistka vyhrála tie-break 9:7.
Poslední set byl jasnou záležitostí Šafářové, která byla na koni, naopak soupeřka působila dost frustrovaně. Nebylo tedy překvapením, že třetí dějství skončilo 6:1 pro finalistku French Open z roku 2015.

Konec zápasu

1:2; 1:6 - Lucie Šafářová

1:6

Lucie Šafářová ukončuje zápas šestnáctým esem v zápase, když servis zahrála na téčko! Skvělý comeback zkušené tenistky, která tento duel vyhrává 3:6 7:6(7) 6:1!

0-40

1:1; 1:5; 0-40 - Lucie Šafářová

0-40

Bez soucitu! Po servisu na kříž vyhrábla Belgičanka return přes pásku, Šafářová však forhendem křížem zahrála balónek vítězně!

0-30

Patnácté eso namířené ven z kurtu. Skvělá bilance na podání.

0-15

Tři míčky stačí získat k tomu, aby Češka vyhrála tento těžký zápas.

1:5

1:1; 1:5 - Yanina Wickmayerová

1:5

Belgičanka z tohoto zápasu neodejde s kanárem. Šafářová se prezentovala chybou do autu.

40-30

Česká tenistka se vyhazuje za základní lajnu a dopřává soupeřce gembol.

30-30

V této chvíli přichází winner z bekhendu po lajně.

15-30

Lucie Šafářová je dva míčky od zisku setu, zápasu! Wickmayerová jí výrazně pomohla chybou.