Pablo Andujar-Alba (PR) – Jiří Veselý (8)

0:2 2:6, 6:7 (8)

27.09.2016, 07:14 • 1. kolo • Michal Janoštík

Tipsport: 3.5 1.26 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

Uf, to bylo nakonec drama. Jiří Veselý byl v prvním setu jasně lepší a vyhrál jej 6:2. I v tom druhém to vypadalo na rychlý proces, český tenista hned ze začátku brejknul soupeře a vypadalo to, že si v poklidu půjde pro vítězství.

Pak si ale prohrál podání a možná ztratil trochu sebedůvěry a začal kazit hlavně první podání. Druhý set tak došel až do tie-breaku, kde měl jeho soupeř dokonce tři setboly, ale ani jeden nevyužil. Pak tedy přišla řada na Jiřího Veselého, který svůj druhý mečbol proměnil. (08:54:30)

Konec zápasu

6:7

Španělovi se nepovedl kraťas a Jiří Veselý tak po dramatickém druhém setu vítězí a postupuje o dalšího kola!

8-9

Jirka si však vybojoval další mečbol, navíc teď bude podávat! To je obrovská šance pro ukončení zápasu.

8-8

Ten však využit nebude! Jirka zkusil zahrát na risk a tvrdě returnovat druhé podání soupeře. Pro jeho smůlu však skončil míček v autu.

7-8

Po druhém servisu přišla volej, kterou ještě Španěl odvrátil, ale na následnou smeč už byl krátký. Máme tu první mečbol!

7-7

Veselému se daří srovnat po tvrdém prvním servisu. Drama tak pokračuje...

7-6

Pablo Andujar-Alba to zahrál zkušeně a získává další setbol, na podání jde však český tenista.

6-6

Ten napálil míček pouze do sítě a stav je opět srovnán! Jiří Veselý je znova ve hře a tohle by pro něj mohla být velká vzpruha!

6-5

Eso z druhého podání a první setbol je odvrácen! Teď však bude podávat Španěl.

6-4

Skvělý return teď zahrál jeho soupeř a zaskočil tak Jiřího.

5-4

Těsný aut španělského tenisty dává šanci Jiřímu Veselému!

5-3

A svou sebevědomou hrou získává další bod.

4-3

Veselý zahrál tvrdý servis, po kterém přišla náramná volej a je to opět pouze o jeden míček. Nyní jde však na podání soupeř.

4-2

Jirka musel jít opět až přes druhý servis a to mu nesvědčí. Španěl je momentálně v lepší pohodě a tady to začíná vypadat, že se půjde až do třetího setu.

3-2

Nyní se Pablo Andujar-Alba nevešel svým forhendem do dvorce a Jiří Veselý snižuje.

3-1

Špatný return českého tenisty, se kterým to nevypadá vůbec dobře.

2-1

Pak přichází opět a znovu další dvojchyba... Ty dnes Jiřího zejména ve druhém setu hodně trápí.