President Cup

Espoo Blues – Dinamo Riga

4:3

konec (1:2, 1:1, 2:0)

28.08.2016, 09:00 • MINI WERK ARENA, Třinec • O 5. - 6. místo • Ondřej Zoubek (@VondraZoubek)

Ode mě je to pro tuto chvíli všechno. Aktuálně můžete na Onlajnech sledovat třetí třetinu zápasu o 3. místo mezi Vítkovicemi a CSKA Moskva. Po poledni vám pak nabídneme také poslední dva duely President Cupu. Hezký den, na počtenou! (11:15:17)

Líbil se vám online přenos? V tom případě bych byl potěšen, kdybyste mě začali sledovat na Twitteru. Děkuji za přízeň.

HC Oceláři Třinec – HC Energie Karlovy Vary
V utkání o 5. místo vítězí Espoo Blues nad mužstvem Dinama Riga. Ve třetí třetině doháněli Finové ztrátu, Isiguza ale v dobré šanci vychytal Bruveris. Vyrovnat se povedlo devět minut před koncem, kdy se po závaru před bránou prosadil Rikkilä. Riga v těchto momentech ztratila celý zápas, neboť o minutu později se po přihrávce Forsella trefil do odkryté branky Hirvonen. V závěru už Barovskis s Polcsem nedokázali vyrovnat a Dinamu nepomohla ani hra bez brankáře.
Nejlepší hráči utkání:

Hugo Rikkilä (BLU, 1+0)
Arturs Barovskis (RIG, 0+1)

59:53

Riga už hraje v šesti, ale nemohla se dostat do útočného pásma. Jungarå zkusil trefit prázdnou branku a těsně minul. Zakázané uvolnění, poslední šance pro Lotyše.

59:23

Maarni byl zachycen v ofsajdu, ale vhazuje se samozřejmě ve středním pásmu. Bruveris je na půl cesty z branky.

58:53

Nyní se dokonce hraje za brankou lotyšského mužstva. Bílým zbývá na vyrovnání poslední minutka.

58:20

Rozběhly se poslední dvě minuty třetí třetiny a Bruveris stále zůstává v brance Dinama. Riga se totiž nemůže usadit v útočné třetině.

57:50

Forsell dostal kotouč z obranného pásma modrých a napadá rižskou rozehrávku. Espoo se nechce v závěru dostat pod tlak.

57:32

Pokus Barovskise od mantinelu nenadělal Riihimäkimu příliš mnoho starostí. Brankář Espoo zasáhl lapačkou.

56:53

Barovskis nahodil puk na branku a Riihimäki jej nedokázal udržet. Polcs se tlačil k dorážce, jenže finský gólman už napodruhé uspěl.

56:21

Jelenskis napoprvé neprošel na modré čáře Rikkilu a podruhé už se jednalo o ofsajd. Bruveris už pokukuje po střídačce, ale ještě je zřejmě příliš brzy.

56:00

Útok hráčů z jižního Finska skončil zákrokem Bruverise, který jako první našel kotouč v ošemetné situaci před brankou. Čtyři minuty před koncem se vhazuje v útočné třetině Espoo.

55:48

Grundmanis si u hrazení nedokázal zpracovat přihrávku od Prohorenka, a tak Riga přišla o útočné pásmo. Dopředu kvapí Blues.

55:23

Dinamo přečkalo přesilovku soupeře a ještě stále může pomýšlet na vyrovnání. Střelu Grundmanise od modré čáry Riihimäki udržel.

53:35

Brikmanis nastavil pozadí přijíždějícímu Isiguzovi, který se pořádně proletěl. I tak se ale Espoo usadilo v útočném pásmu a kombinuje v přesilové hře.

52:55

Teď navíc přichází přesilovka pro Espoo a šance přidat pojišťovací branku. Emils Mežnieks (RIG) je vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

4:3

Branky a nahrávky: 1. Puolakka, 33. Isiguzo (Forslund), 51. Rikkilä, 52. Hirvonen (Forsell, Timmerbacka) – 15. Prohorenko (Grundmanis), 20. Biškins (Barovskis), 31. D. Marcinkevičs (Prohorenko)

Espoo Blues: Riihimäki (Stenroos) – Holmberg, Jungarå, Mäkinen (C), Poikselkä, Rikkilä, Savenkov, Timmerbacka, Tulensalo – Forsell, Forslund, Hirvonen, Isiguzo, Iso-Kuortti, Kutvonen, Maarni, Niemi, Puolakka, Rissanen, Sjölund, Wallenius. Trenér: Toni Mäkiaho.

Dinamo Riga: Šilovs (Bruveris) – Beločickis, Barovskis, Milbergs (C), Lininš, Mežnieks, Matejko, Rudzajs, Vilcinš, Topolevs, Brikmanis – Berzinš, P. Marcinkevičs, D. Marcinkevičs, Prohorenko, Polcs, Grundmanis, Ansons, Korkuss, Rudzitis, Jelinskis, Biškins, Geldners. Trenér: Juris Ozols.

Rozhodčí: Roman Mrkva – Stanislav Kašinský, Mikuláš Dohnal