Play-off NHL

Nashville Predators – San Jose Sharks

4:1

konec (0:1, 2:0, 2:0) Stav série: 1:2

04.05.2016, 03:10 • Bridgestone Arena, Nashville • Semifinále Z. konference • David Panuška

S konstatováním, že Nashville Predators snižuje stav série se s vámi loučím. Přeji příjemné vstávání a u NHL zase někdy nashledanou. (05:58:51)
Utkání končí výhrou domácích 4:1!
Do vedení šli v první třetině hosté, když dal branku zkušený Patrick Marleau, který dokázal přebruslit obránce a poté udělat kličku zmatenému brankáři.

Druhá třetina byla již v režii domácího celku, který byl jasně lepší a nakonec dal dvě branky. Nejdříve se střelou do šibenice prosadil James Neal, kterého ve hře čtyř proti čtyřem napodobil také svou dělovkou Shea Weber.

Podobným tempem skončila i třetí třetina. Nejdříve se u pravé tyčky prosadil Colin Wilson, kterého v závěru utkání napodobil další přesnou střelou Filip Forsberg. Preds snižují stav série na 1:2!

59:55

Na opačné straně došlo ještě k takové menší strkanici. Craig Smith se snažil potrestat hit na jeho osobu. Na výhře domácích to ovšem nic nezmění.

59:26

Pekka Rinne! Matt Nieto mu udělal kličku a dostal se do dobré střelecké pozice. FInský brankář se ovšem dokázal přesunout a jeho pokus zneškodnit!

58:35

Fanoušci se již radují a utkání se poklidným tempem dohrává. Nashville snižuje stav série na 1:2 a v příštím utkání budou hokejisté Petra Lavioletta útočit na vyrovnání.

57:56

Žraloci byli aktivní v útočném pásmu, ale puk nakonec do branky neposlali. Ten se spíše dokutálel k finskému brankáři.

57:11

San Jose už není tak aktivní. Logan Couture postupoval po levé straně, kde narazil na dvojici bránících hráčů.

56:38

Utkání se nyní jen dohraje. Vhazovat se bude opět před Jonesem, který dnes již čtyři branky pustil. Za ani jednu ovšem nemohl.

56:15

Nyní je jasné, že si fanoušci San Jose mohou kupovat vstupenky na páté utkání, které se v Kalifornii odehraje.

55:49

55:49 FORSBERG - 4:1

55:49

Nashville právě vstřelil branku!
Tak to byla naprostá paráda, domácí přidávají čtvrtou branku a je nejspíše rozhodnuto! FILIP FORSBERG si najel na pravý kruh, odkud přesnou střelou do horního růžku skóruje! Asistence: Roman Josi, Shea Weber.

55:04

Roman Josi kouzlil na pravém kruhu, kde nakonec nic nevykouzlil. Kotouč mu byl odebrán a San Jose se osvobodilo.

54:51

Jones se prezentoval dalším důležitým zákrokem. Střela Mikea Fishera z mezikruží skončila v jeho připravené lapačce!

54:17

Nadvakrát se před brankou snažil zakončit Ryan Ellis, ale ani jeden jeho pokus v brance neskončil. Aktivita domácích ovšem pokračuje.

4:1

Branky a nahrávky: 26. Neal (Ekholm, Johansen), 35. Weber, 47. Wilson (Ellis, Fisher), 56. Forsberg (Josi, Weber) – 14. Marleau (Hertl, Vlasic)

Nashville Predators: Rinne (Hutton) – Weber, Josi, Ellis, Ekholm, Bitetto, Jackman – Neal, Johansen, Järnkrok – Smith, Åberg, Forsberg – Arvidsson, Fisher, Wilson – Sissons, Gaustad, Salomäki.

San Jose Sharks: Jones (Reimer) – Burns, Martin, Braun, Vlasic, Polák, Dillon – Pavelski, Thornton, Hertl – Ward, Couture, Donskoi – Karlsson, Marleau, Nieto – Wingels, Tierney, Spaling.

Rozhodčí: Pollock, O'Halloran – Racicot, Amell

01:11 SJS 2 Karlsson, hákování
13:13 SJS 0:1 Marleau (Hertl, Vlasic)
15:16 NSH 2 Bitetto, krosček