Play-off NHL

St. Louis Blues – Dallas Stars

6:1

konec (2:1, 3:0, 1:0) Stav série: 2:1

04.05.2016, 03:40 • Scottrade Center, St. Louis • Semifinále Z. konference • Michal Belšán (@belly11mb)

Ode mě to bude všechno, děkuji za pozornost a přeji krásné ráno! (06:38:02)
Střely: 39:26 (10:9, 16:10, 13:7)
Máme hotovo! Blues dnes zahráli blues a po vysoké výhře 6:1 se ujímají vedení 2:1 v sérii s Dallasem Stars!

Do vedení šli přitom jako první hosté, když se v páté minutě dokázal prosadit Colton Sceviour. O 57 vteřin později se ale podařilo vyrovnat Alexanderu Steenovi. Domácí celek dokonal obrat ještě v první třetině, v čase 16:10 využil přesilovou hru tečí Shattenkirkovy střely David Backes.

O vítězi nakonec rozhodl úvod druhé třetiny. Ve 23. minutě se prosadil Troy Brouwer, jenž navíc vyhnal Niemiho z branky. Kari Lehtonen ale čisté konto neudržel ani minutu a půl, Vladimir Tarasenko totiž krátce poté navyšoval na 4:1. A aby toho nebylo málo, v čase 38:03 využil přesilovou hru po deseti vteřinách jejího trvání Alexander Steen.

Ve třetí třetině už se spíše jen dohrávalo, ozdobila ji i bitkařská vložka mezi Ryanem Reavesem a Curtisem McKenziem po faulu Stephena Johnse. Definitivní hřebíček do rakve Stars zatloukl v čase 58:06 gólem na konečných 6:1 David Backes.

59:50

59:47

Přihrávku na Spezzu dokázal zblokovat Patrik Berglund, velice pravděpodobně už se nic nestane!

59:19

Mattias Janmark se při snaze o založení útočné akce dostal do ofsajdového postavení, ve své akci již tedy nemohl pokračovat.

58:59

58:49

Není vůbec divu, že ve Scottrade Center nyní panuje skvělá atmosféra. Je už jasné, že Blues se po dnešním dni ujmou v sérii vedení 2:1!

58:06

58:06 David BACKES - 6:1

58:06

St. Louis právě vstřelilo branku!
A domácí přidávají šestou branku do sítě hostujícího Dallasu! Kapitán DAVID BACKES potvrzuje skvělou formu v letošním play-off již pátou brankou. Přijal přihrávku na pravé křídlo a parádní střelou švihem prostřelil Kariho Lehtonena, dnes tento domácí forvard skóruje podruhé! Asistence: Carl Gunnarsson.

57:50

A uvidíme opět hru čtyři na čtyři, jelikož Troy Brouwer (STL) se provinil sekáním vůči Radku Faksovi. S vyloučeními se poměrně roztrhl pytel.

57:34

Domácí se pochopitelně vůbec nikam neženou, naopak snaží se kombinovat opatrně a pomalu.

56:59

56:59 Zákrok Johnse a šarvátka mezi Reavesem a McKenziem

56:59

Stephen Johns (DAL) dostává dvě trestné minuty za vražení na hrazení. Ryan Reaves (STL) a Curtis McKenzie (DAL) poté pětiminutové tresty za bitku. St. Louis si tedy zahraje přesilovou hru.

6:1

Branky a nahrávky: 6. Steen (Stastny, Brouwer), 17. Backes (Shattenkirk, Tarasenko), 23. Brouwer (Bouwmeester, Pietrangelo), 24. Tarasenko (Berglund, Fabbri), 39. Steen (Tarasenko, Schwartz), 59. Backes (Gunnarsson) – 5. Sceviour (Spezza, Oduya)

St. Louis Blues: Elliott (Allen) – Bouwmeester, Pietrangelo "A", Edmundson, Shattenkirk, Gunnarsson, Parayko – Schwartz, Lehterä, Tarasenko – Steen "A", Stastny, Brouwer – Fabbri, Berglund, Backes "C" – Upshall, Brodziak, Reaves.
Trenér: Ken Hitchcock.

Dallas Stars: Niemi (od 23. Lehtonen) – Goligoski "A", Klingberg, Oduya, Johns, Russell, Demers – Ja. Benn "C", Eakin, Sharp – Janmark, Spezza, Sceviour – Roussel, Faksa, Hemský – McKenzie, Fiddler "A", Moen.
Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: Dwyer, Furlatt – Cormier, Miller

Diváci: 19 323

04:44 DAL 0:1 Sceviour (Spezza, Oduya)
05:41 STL 1:1 Steen (Stastny, Brouwer)