konec (3:2, 1:0, 1:0)

06.02.2016, 13:00 • Ostravar aréna • 12. kolo • Patrik Martiník

Od ostravské arény je to dnes vše, zítra se těšte na moravskoslezské derby extraligového klání mezi Vítkovicemi a Třincem.
Takže mějte nádhernou sobotu, nádherný víkend a zase někdy s námi, napočtenou. (15:09:14)
Vítkovičtí starší dorostenci odčinili včerejší prohru a tři body dnes po výsledku 5:2 zůstávají v Ostravě.
První branku zápasu vsítil Radim Toman, na kterého poté ihned navázal Blaško. První třetina byla bohatá na góly, viděli jsme puk v bráně celkem pětkrát, po dvou slepených gólech Vítkovic se prosadili i hosté díky Hanzlíka, dvougólový náskok přidal Vítkovicím Gřesík, i když za minutu se trefil také plzeňský Kovařík.
Ve druhé třetině jsme viděli jeden gól, stejně tak jako v poslední periodě, ve 40. minutě se prosadil Gřesík, ve 42. zase Baláž.
Vítkovice tak porazily Plzeň 5:2.

59:55

Zápas se jen dohrává za Daňovou svatyní.

59:42

Buly ve středním pásmu pro plzeňského Štěpánka.

59:37

Puk končí na plzeňské střídačce, do konce zápasu zbývá osmnáct sekund.

59:09

Několik nepřesností domácích ve středním pásmu, i přesto Šala zavezl puk do pásma a bojoval hned s dvojicí hráčů Plzně.

58:42

Kosina sestřelil Čadu, Vítkovice u puku.

58:20

Blaško má puk a zaváží ho za bránu, o touš ho obral Čechura.

58:13

Ohlášeny poslední dvě minuty poslední třetiny.

57:41

Franz bojoval s dvojicí hráčů Plzně, kteří se zmohli jen na posunutí puku do středního pásma.

57:24

Vítkovice zavezly puk do středního pásma, což teď stačí.

56:45

Plzeň otáčí hru, z modré pálil Sedláček, na Daňu.

56:30

Nikým nehlídaný Marek Rubner pálil těsně před Daňou, který si připsal další důležitý zákrok.

55:26

Čechura napálil do prvního vítkovického hráče, Gřesík teď vystřelil mimo tři tyče Filipa Krasanovského.

54:57

Buly pro hosty, Váňa s potížemi chtěl zavést puk do obranného pásma Vítkovic, což se nevedlo.

54:55

Maxner pálí přesně do Krasanovského.

54:22

Gřesík neuhájil puk před Eretem, Štěpánek načíná akci Plzně, která končí u Veřmiřovského, týmy střídají.

5:2

Branky a nahrávky: 5. Toman (Baláž, Veřmiřovský), 5. Blaško, 13. Gřesík (Šala), 40. Gřesík (Maxner, Šala), 42. Baláž (Kučera) – 10. Hanzlík (Matyášek, Rubner), 14. Kovařík (Hanzlík)

HC Vítkovice Ridera: Daňa (Kardinál) – Kaláb, Veřmiřovský "A", Ficek, Šulák, Slíž, Kučera, Bieniek – Gřesík, Tauwinkl, Maxner, Šala "C", Baláž "A", Richtár, Cháňa, Blaško, Franz, Kosina, Raška, Toman. Trenér: Roman Ryšánek.

HC Plzeň 1929: Krasanovský (od 14.minuty Červenka ) – Kačena, Štěpánek, Staněk, Váchal, Čada, Sysel, Čechura, Sedláček – Váňa, Matiášek, Rubner "A", Chalupa, Červenka, Eret, Straka, Roubal V. "C", Kovařík, Penc, Hanzlík "A", Roubal J. Trenér: Radek Kampf

Rozhodčí: Dufka M., Nazad M., Doležel M.