NHL

Detroit Red Wings – New York Islanders

5:1

konec (2:0, 2:0, 1:1)

06.02.2016, 20:00 • Joe Louis Arena, Detroit (kapacita 20027 míst) • Adam Lacek (@laci_17)

Tipsport: 2.55 3.65 2.5 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný zbytek víkendu a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (23:11:31)
Československá stopa v dnešním zápase:

TOMÁŠ TATAR (DET) – 1+1, 1 střela, čas na ledě 11:37
TOMÁŠ JURČO (DET) – 1+0, 1 střela, čas na ledě 10:46
PETR MRÁZEK (DET) – 28 úspěšných zákroků, 1 inkasovaný gól, úspěšnost zásahů 96,6%

MAREK ŽIDLICKÝ (NYI) – 0+0, 1 střela, čas na ledě 15:34
JAROSLAV HALÁK (NYI) – 9 úspěšných zákroků, 4 inkasované góly, úspěšnost zásahů 69,2%

Největší čas na ledě: DeKeyser 22:14 – de Haan 23:15

Branky a nahrávky:15. Jurčo (Nyquist), 19. Quincey (Larkin, Dacjuk), 28. Green (Richards, Dacjuk), 31. Tatar (Athanasiou, Nyquist), 43. Larkin (Richards, Tatar) – 45. Tavares (Okposo, Leddy). Rozhodčí: G. Hebert, J. Hebert – Gawryletz, Racicot. Diváci: 20027 (vyprodáno).
Dnešní utkání mezi Detroitem a Islanders začal hodně opatrně, na začátku nebylo k vidění moc střeleckých příležitostí. V závěru první dvacetiminutovky se ale přeci jen měnilo skóre, a to hned dvakrát na domácí straně.

V 15. minutě nejdříve otevřel skóre zápasu Tomáš Jurčo, o chvíli později se pak prosadil také Kyle Quincey. Třetí branku přidali domácí hokejisté ve 28. minutě, kdy dvojnásobnou přesilovou hru využil Mike Green.

Red Wings byli v ráži a za dalších pár minut se z dorážky prosadil také Tomáš Tatar, který tak po polovině duelu vyhnal z hostující branky svého krajana Jaroslava Haláka, který na rozdíl od Petra Mrázka na druhé straně neměl den.

Utkání hrané ve velkém tempu se nakonec o několik minut muselo natáhnout, jelikož v přestávce před třetí třetinou vytvořila rolba na ledě obrovskou rýhu, kterou se dlouho nepodařilo urovnat. Nakonec se začalo hrát s více jak půlhodinovým zpožděním.

Domácím přestávka vůbec nevadila a ve 43. minutě se po výborné individuální akci prosadil nejlepší střelec týmu Dylan Larkin. O dvě minuty později ale využil přesilovou hru na druhé straně John Tavares.

Kapitán hostů tak umazal čisté konto na kontě Petra Mrázka, který jinak předvedl vynikající výkon. Detroit na svém ledě rozdrtil Ostrovany z New Yorku jednoznačně 5:1.

59:22

Už běží poslední minuta dnešního zápasu, v útoku se neprosadili ani bijci ze čtvrté útočné formace Islanders.

58:39

V útočném pásmu se nyní na chvíli držela čtvrtá formace domácích, k zakončení se ale Jurčo se svými kumpány nedostali.

58:00

Po zakázaném uvolnění Red Wings si domácí trenér Jeff Blashill bere oddechový čas, aby si jeho hráči trochu odpočinuli.

57:53

Casey Cizikas se řítil z levé strany sám na Mrázka, který vytáhl další vynikající zákrok!

56:48

Zápas už v posledních minutách ztratil hodně na svém tempu, někteří diváci už opouštějí svá místa v hale.

56:15

Thomas Hickey pouze odevzdal puk v útočném pásmu domácím, kteří tak mohou rozjet další útok.

55:38

Johnny Boychuk nahazuje puk do útočného pásma a míří střídat, utkání už se dohrává v poklidném tempu.

55:09

Grabovskij našel před brankou Brocka Nelsona, který se v tísni dvou protihráčů ovšem nedokázal prosadit.

54:26

Po menších problémech domácích hráčů při rozehrávce z vlastního pásma nakonec musel vypomoci Petr Mrázek, který o mantinel ometl kotouč do bezpečí.

53:44

Tomáš Tatar naskočil z trestné lavice, Red Wings dokázali ustát početní nevýhodu tentokrát bez inkasování.

53:28

Domácím hokejistům se povedlo vyhodit přes všechny čáry a bránící čtveřice Detroitu tak může vystřídat.

52:51

Hosté se až nyní dostali s kotoučem ke kombinaci v útočném pásmu, Leddyho rána od modré čáry skončila na zadním plexiskle.

5:1

Branky a nahrávky: 15. Jurčo (Nyquist), 19. Quincey (Larkin, Dacjuk), 28. Green (Richards, Dacjuk), 31. Tatar (Athanasiou, Nyquist), 43. Larkin (Richards, Tatar) – 45. Tavares (Okposo, Leddy)

Detroit Red Wings: Mrázek (Howard) – Quincey, DeKeyser, Smith, Green, Ericsson, Marčenko – Zetterberg (C), Dacjuk, Abdelkader – Helm, Richards, Larkin – Tatar, Athanasiou, Nyquist – Glendening, Sheahan, Jurčo. Trenér: Jeff Blashill.

New York Islanders: Halák (od 31. Berube) – Hamonic, de Haan, Leddy, Boychuk, Hickey, Židlický – Grabovskij, Tavares (C), Strome – Kuljomin, Nielsen, Okposo – Lee, Nelson, Bailey – Martin, Cizikas, Clutterbuck. Trenér: Jack Capuano.

Rozhodčí: G. Hebert, J. Hebert – Gawryletz, Racicot

Diváci: 20027 (vyprodáno)