5:1

konec (2:0, 2:0, 1:1)

06.02.2016, 20:00 • Bell Centre, Montreal • Lukáš Podleśny (@LukasPodlesny)

Tipsport: 2.25 3.7 2.9 Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost!

S konstatováním, že dnešní utkání sledovalo 21 288 diváků se s vámi loučím, ale již od 1:00 se budu těšit u dalšího on-line přenosu z NHL. Tentokrát se podíváme na Bitvu o Ontario, ve které Ottawa vyzve Toronto. Nashledanou! (22:51:25)

3. P. K. Subban (MTL) 1+1
Dnešní čistě kanadské utkání je za námi a domácí Montreal slaví vítězství 5:1. Rozhodnuto bylo prakticky po dvou třetinách a v té poslední už hostující Pouliot pouze korigoval stav ze skóre 4:0 na 4:1. Poslední slovo ale měli přeci jenom domácí hráči a v 50. minutě pečetil výhru Habs Tom Gilbert. Výborné utkání má za sebou Tomáš Plekanec, který jeden gól dal a na další tři přihrál. Díky jedné asistenci Tomáše Fleischmanna tak ale český podpis mají všechny branky domácího týmu.

59:49

Hosté jen nahazují kotouč ze středního pásma za bránu Bena Scrivense a to je vše, co nám dnešní utkání přinese. Montreal konečně zabral a vítězí!

59:22

Ještě jednou se hra vrátí před Nilssona. To vinou zakázaného uvolnění Olejářů z Edmontonu.

59:04

Před chvílí byla ohlášena poslední minuta třetí třetiny a krátce na to se bude vhazovat v pásmu Edmontonu.

58:37

Hosté jsou v závěru přeci jenom aktivnější, avšak obrana Montrealu se drží a je pozorná. Dnešní vítězství už domácím nikdo nevezme.

58:02

McDavid se dostal znovu do nadějné pozice. Tentokrát však ale neměl kotouč přímo ve své moci a jen tečoval nahození od pravého mantinelu. Touš šel opět mimo tři tyče.

56:55

S blížícím se koncem zápasu už Montreal nikam nespěchá a nyní jen tak odevzdává kotouč hostujícímu celku. Ani Edmontonu už v závěru o nic moc nepůjde.

56:40

Pár nepřesností na obou stranách a vše končí kotoučem na střídačce. To je znamení pro poslední komerční přestávku zápasu.

55:24

Velkou parádu nyní předvedl nejtalentovanější hokejista posledních let! Hostující Connor McDavid se s ledovým klidem dostal přes obránce a před Scrivensem zvolil zakončení s hokejkou mezi nohami! Tahle nádherná akce ale bohužel skončila nepřesnou střelou!

54:40

Hned po vhazování se kotouče ujal Subban, který předvedl několik pohledných kliček a otoček. Nakonec skončil na ledě, ale hra je stejně přerušena, neboť byl zaznamenán ofsajd Montrealu. Následuje komerční přestávka.

54:25

Zakázané uvolnění Habs a vhazovat se bude po levici Bena Scrivense.

53:53

Další rozehrávka hostujícího celku končí neúspěchem a hra se vrací do pásma Edmontonu. Fanoušci mezitím pějí jakési oslavné chorály!

53:19

Olejáři teď hodně dlouho nevěděli, kam dříve skočit, ale nakonec se dostávají k puku a mohou vystřídat. Canadiens jsou všude!

51:56

Domácí nemají dost a znovu jsou v útočném pásmu. Na další přesný zásah si ale budou muset chvíli počkat.

51:35

Po delší době předvádí Montreal hokej, na který jsou domácí fanoušci zvyklí a také je to poznat na skóre. Sledujeme krásnou ofenzivní pasáž!

5:1

Branky a nahrávky: 8. Gallagher (Plekanec, Subban), 17. Eller (Fleischamnn), 32. Plekanec, 39. Subban (Plekanec, Gallagher), 50. Gilbert (Plekanec, Galchenyuk) – 42. Pouliot (Purcell, Davidson)

Montreal Canadiens: Scrivens (Condon) – Subban, Markov, Petry, Jemelin, Gilbert, Barberio – Weise, Desharnais, Pacioretty – Gallagher, Plekanec, Galchenyuk – Andrighetto, Eller, Fleischmann – Smith-Pelly, Mitchell, Flynn

Edmonton Oilers: Talbot (Nilsson) – Fayne, Sekera, Gryba, Davidson, Schultz, Nurse – Purcell, Draisaitl, Hall – Eberle, McDavid, Pouliot – Jakupov, Letestu, Kassian – Pakarinen, Hendricks, Korpikoski

Rozhodčí: Tim Peel, Francois St. Laurent – Vaughan Rody, Steve Barton

Diváci: 21.288